Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes vario 815 zapala się kontrolka ciśnienia oleju

sieno19 26 Aug 2012 08:38 3660 5
    sieno19
    Level 9  
    Witam.
    Mam taki problem w swoim Vario 815 silnik 4,2 Z Turbodoładowaniem 1999rok zaczęła zapalać się kontrolka ciśnienia oleju
    (czerwona oliwiarka) ale dzieje się to w bardzo dziwny sposób, mianowicie dzieje się to tylko wtedy kiedy samochód jedzie kilkanaście kilometrów z prędkością 80-90km/h i powiedzmy na odcinku 40-50km, po przejechaniu tego dystansu podczas zwalniania bądź zatrzymaniu się na chwilę zapala się EDC razem z nim kontrolka ciśnienia oleju + charakterystyczny brzęczek (dzwonek ), czasami kontrolka EDC zapala się, a raczej błyska podczas jazdy pod górę ale tylko EDC.

OLEJ mobil Platinum zrobiłem na nim dopiero ok 10tyś km. filtry powymieniane , poziom oleju jest ok. Zastanawiam się czy może to być wina czujnika oleju? ale nie wiem gdzie go szukać, A może to wina oleju po prostu może na lato jest zbyt wodnisty czyli zbyt rzadki. Dodam że opisana sytuacja dzieje się tylko kiedy auto przebywa długi dystans ze stałą prędkością, nic podobnego nie dzieje się podczas jazdy miejskiej czy też jazdy ze zmiennymi prędkościami. Proszę o jakąś podpowiedź.
    Jerzy mechanik
    Level 14  
    Podejrzewam wadliwy czujnik oleju bo gdyby na fakcie znikło ciśnienie to silnik by za daleko nie pojechał.

Dodano po 1 [minuty]:

Co do EDC to czy to auto słabnie gdy się kontrolka zaświeci od EDC ???
    sieno19
    Level 9  
    Hmmm no właśnie ja też podejrzewam, że może to być szaleństwo czujnika, tylko nie mogę go nigdzie zlokalizować, a chciałbym go wymienić i wtedy sprawdzić co się będzie działo. Bo objaw jest naprawdę dziwny.

Co do EDC. Po zapaleniu się EDC z silnikiem nic się nie dzieje. Żadnej utraty mocy, żadnych zmian podczas spalania, dymienia, itd. Praca silnika jest NORMALNA, Jedynie co, to załącza się ten brzęczek od oleju i tyle.
    szwagier81
    Level 14  
    Czy w takim aucie jak czujni predkościomierza jest nawalony to też wywali bla EDC?
    dulu1
    Level 2  
    Witam.
    Wiem że temat jest bardzo stary ale ja mam dokładnie takie same ja sienio19 i nie mogę nic znaleźć na ten temat.
    Auto to autobus na bazie Mercedesa Vario 815D z silnikiem OM904.923 z roku 2001.
    Wszystko zaczęło się od wymiany oleju. Ukręcił się korek spustowy oleju. Została wymieniona miska i oczywiście olej i filtr. Olej wlany jest Mannol 15W40. Od tamtej pory takie objawy jak u Sienia19. Nieraz podczas jazdy mrugnie EDC, a po dłuższej jeździe poza miastem jak się zatrzymasz i obroty zejdą do jałowych zapala się najpierw EDC a następnie kontrolka ciśnienia oleju i brzeczyk daje sygnał dźwiękowy. Silnik pracuje normalnie nie wchodzi w tryb awaryjny. Po dodaniu gazu lampki gasną. Silnik nie bierze oleju, jest mocny i nie wykazuje objawów że się kończy.
    Gdzie w nim moge znaleźć czujnik ciśnienia oleju?
    Czy uszkodzony czujnik w misce oleju (jest chyba od poziomu) może dawać takie objawy?
    Może być wina oleju (za rzadki)? Nie wiem jakiej marki wlany olej poprzednio ale z kartki w silniku wynika ze tez 15W40. To moja pierwsza wymiana od kupna.
    Bardzo proszę o pomoc
  • Helpful post
    dulu1
    Level 2  
    Problem udało mi się rozwiązać. Może komuś kiedyś się przyda. U mnie winny był dwufunkcyjny czujnik temperatury i ciśnienia oleju który znajduje się w podstawie filtra oleju. Ściągnąłem tez miskę, bo dowiedziałem się ze może być nieszczelność między smokiem a pompą, ale tu wszystko ok. Został zalany świeży olej, i założony nowy filtr i czujnik. Czujnik w oryginale był Boscha i taki nowy założyłam. Dzisiaj zrobiłem tym autem 200km, bez problemu, nie zapala się ani EDC ani lampka ciśnienia oleju.

Moderated By T5:

Doceniamy, że podałeś rozwiązanie problemu, Twój temat może być pomocny innym. Nagradzamy "Pomógł".