Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes vario 815 zapala się kontrolka ciśnienia oleju

26 Sie 2012 08:38 3189 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam taki problem w swoim Vario 815 silnik 4,2 Z Turbodoładowaniem 1999rok zaczęła zapalać się kontrolka ciśnienia oleju
    (czerwona oliwiarka) ale dzieje się to w bardzo dziwny sposób, mianowicie dzieje się to tylko wtedy kiedy samochód jedzie kilkanaście kilometrów z prędkością 80-90km/h i powiedzmy na odcinku 40-50km, po przejechaniu tego dystansu podczas zwalniania bądź zatrzymaniu się na chwilę zapala się EDC razem z nim kontrolka ciśnienia oleju + charakterystyczny brzęczek (dzwonek ), czasami kontrolka EDC zapala się, a raczej błyska podczas jazdy pod górę ale tylko EDC.

OLEJ mobil Platinum zrobiłem na nim dopiero ok 10tyś km. filtry powymieniane , poziom oleju jest ok. Zastanawiam się czy może to być wina czujnika oleju? ale nie wiem gdzie go szukać, A może to wina oleju po prostu może na lato jest zbyt wodnisty czyli zbyt rzadki. Dodam że opisana sytuacja dzieje się tylko kiedy auto przebywa długi dystans ze stałą prędkością, nic podobnego nie dzieje się podczas jazdy miejskiej czy też jazdy ze zmiennymi prędkościami. Proszę o jakąś podpowiedź.
  • Poziom 14  
    Podejrzewam wadliwy czujnik oleju bo gdyby na fakcie znikło ciśnienie to silnik by za daleko nie pojechał.

Dodano po 1 [minuty]:

Co do EDC to czy to auto słabnie gdy się kontrolka zaświeci od EDC ???
  • Poziom 9  
    Hmmm no właśnie ja też podejrzewam, że może to być szaleństwo czujnika, tylko nie mogę go nigdzie zlokalizować, a chciałbym go wymienić i wtedy sprawdzić co się będzie działo. Bo objaw jest naprawdę dziwny.

Co do EDC. Po zapaleniu się EDC z silnikiem nic się nie dzieje. Żadnej utraty mocy, żadnych zmian podczas spalania, dymienia, itd. Praca silnika jest NORMALNA, Jedynie co, to załącza się ten brzęczek od oleju i tyle.
  • Poziom 14  
    Czy w takim aucie jak czujni predkościomierza jest nawalony to też wywali bla EDC?