Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra b 1.8 16v - Nie ma mocy duże spalanie

26 Sie 2012 09:55 19680 15
  • Poziom 8  
    Witam. Proszę o pomoc przy temacie vectra b 1.8 16v benzyna.
    Problem polega na tym, że samochód nie jeździ tak jak jeździł rok temu.
    -Spalanie sięga do 12l na 100km.
    -Gdy wcisnę pedał gazu (nawet na luzie) nie ma szybkiej reakcji. silnik jakby powoli łapał obroty.
    -Nie ma przyspieszenia takiego jak było kiedyś. Miał po prostu kopa, teraz nie ma :(
    -Oczywiście byłam już kilka razy żeby "zbadać" autko na komputerze i ... nic. zero błędów. lambda ok, przepływomierz ok, czujniki ok.

Proszę Was, podsuńcie chociaż jakiś pomysł na tą dolegliwość i tylko nie piszcie, że 12l/100km. to normalka. Przed awarią palił 6 w trasie. Co mu może dolegać?

Zauważyłam jeszcze, że nad zaworem nagrzewnicy wisi jakaś rurka 0,5cm średnicy i nie jest ona od zaworu. nie wiem dokąd ona ma być podłączona.

Od zeszłego roku samochód przeszedł 5 badań komputerem, był u 10 różnych mechaników. W rezultacie wymieniłam świece, okablowanie, rozrząd, przepływomierz i wiele innych rzeczy, które miały mieć wpływ na tą usterkę. I nic.

POMOCY!
  • Moderator Samochody
    Pozostaje tylko szukać prawdziwego mechanika, a nie takiego co umie tylko błędy czytać i wymieniać wszystko w ciemno.
    Drożność wydechu sprawdzona?
  • Poziom 8  
    no tak. Zapomniałam napisać, że wydech też był wymieniony bo to oczywiście według mechanika jego wina była :D kolektor pospawany bo była jakaś mała nieszczelność . tydzień temu wymieniłam też końcowy i nic. to samo
  • Poziom 42  
    werka46 napisał:
    Zauważyłam jeszcze, że nad zaworem nagrzewnicy wisi jakaś rurka 0,5cm średnicy i nie jest ona od zaworu. nie wiem dokąd ona ma być podłączona.

werka46 napisał:
    Od zeszłego roku samochód przeszedł 5 badań komputerem, był u 10 różnych mechaników.

Byłaś tu i tam i nikt niczego nie zauważył.....to ewidentnie świadczy, że jeździsz po jakichś dziwnych fachowcach
    Popytaj, na pewno znajdziesz takiego prawdziwego, silnik jest prosty i łatwy w diagnozie...
  • Poziom 8  
    Nie stać mnie na wizytę w autoryzowanym serwisie. a do pierwszego miasta, w którym mógłby być jakiś dobry fachowiec mam 200 km.
  • Poziom 42  
    werka46 napisał:
    autoryzowanym serwisie.

Nie piszę, że w autoryzowanym lecz w polecanym.....
  • Moderator Samochody
    werka46 napisał:
    Nie stać mnie na wizytę w autoryzowanym serwisie.

Nikt Cię tam wysyła, chyba że chcesz żeby Twój samochód stał się polem doświadczalnym dla jakiegoś uczniaka, bo nowych im psuć nie dają.

Co z wydechu było wymienione? Najbardziej podejrzany by był o zapchanie katalizator.
  • Poziom 8  
    A czy takie by były objawy jak by to był katalizator? bo już naprawdę mnóstwo części jest wymienione i nie chcę się narażać na następne koszta, które i tak nie wiem czy pomogą. Dlatego też pytam się na forum.
  • Poziom 29  
    werka46 napisał:

Jak możesz to daj zdjęcie tego miejsca.
  • Poziom 8  

Rurka zostala zaizolowana przez mechanika
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Pod wtyczką od cewki zapłonowej jest plastikowy zaworek (EVAP), tam powinna być ta rurka podłączona.
    Katalizator sprawdzić nie przez wymianę, tylko np wykręcić sondę i tam sprawdzić ciśnienie spalin.

Wymienianie części na takie tandety jak Hart (przewody WN) to tylko proszenie się o problemy.
  • Poziom 8  
    Może to dziwnie będzie wyglądało ale... gdzie jest ta cała cewka i gdzie tą rurkę włożyć????????????????????????????????

Dodano po 29 [minuty]:

Powiedzcie mi ... Widzę tylko taką możliwość żeby ten wężyk włożyć w to wejście na dole. Wydaje mi się, że tam brakuje może jakiegoś gumowego łącznika. powiedzcie mi czy to może być przyczyną dolegliwości samochodu?

• Pomocny post
    Moderator Samochody
    O widzisz, a już miałem wywalać do kosza za lenistwo.
    Tak to ten zaworek i brakuje gumowego wężyka. Niestety to nie ma wpływu na dolegliwości które opisujesz. Chyba że filtr węglowy się już całkiem zapchał i pompa paliwowa nie daje rady przez niskie ciśnienie w zbiorniku. Sprawdzić można po prostu nie zakręcając korka wlewu paliwa.
  • Poziom 8  
    Jeśli dmucham w ten wężyk to przepływ powietrza ma bardzo duży opór. ale przy wlewie paliwa słychać minimalne syczenie. co więc mam zrobić? tylko go założyć na tą cewkę?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    werka46 napisał:
    ale przy wlewie paliwa słychać minimalne syczenie

Tak ma być, a tą rurkę połącz kawałkiem gumowego wężyka z zaworkiem i będzie dobrze, ale tak jak wyżej nie pomoże to na opisywaną usterkę...
  • Poziom 8  
    przyznacie jednak, że to nie rozwiązuje problemu spalania i braku mocy. Proszę o wskazówki.