Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R 420 - Układ paliwowy-kompresja przedostaje się do zbiornika.

26 Sie 2012 11:59 3999 7
  • Poziom 38  
    Witam.
    Odkryłem, że przy zamknięciu na szczelno odpowietrzenia zbiornika, wzrasta w nim ciśnienie do tego stopnia, że potrafi przetransportować cały napęd do prawego zbiornika, sam zbiornik nadęty ciśnieniem jak ropucha.
    Pytanie jest jedno, czy to normalne, czy też trzeba przyjrzeć się wtryskiwaczom? (przebieg ponad milion)

Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 14  
    W każdym aucie to nastąpi jak uszczelnisz zbiornik przecież powrót pompuje paliwo to powietrze musi wyjść zatkasz to tak będzie .

Dodano po 3 [minuty]:

Przy aucie z jednym zbiornikiem zassie zbiornik robiłem opla gdzie było zatkane odpowietrzenie to ze zbiornika 55litrów zrobił się 30litrowy.

Dodano po 4 [minuty]:

Co do kompresji to może ona przedostać się do układu chłodzenia lub do skrzyni korbowej lub na zewnątrz silnika np.przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą.
  • Poziom 38  
    Nic nie rozumiesz, powraca to co zostało pobrane pomniejszone o wartość spaloną przez silnik.
    Tutaj wraca wiele więcej niż wychodzi, ale że nie paliwa, (chciało by się) to musi to być kompresja.
    Silniki HPI mają specyficzne sterowanie wtryskiwaczy za pomocą paliwa i czasem tam jakiś zaworek kontrolny przepuszcza.
    Dodam, że to auto puszcza kloce czarnego dymu przy dokładaniu obciążenia silnika (gazu).
  • Poziom 14  
    Należało opisać jaki model r 420 wszystkiego nie mówi a co do hpi to już gorszego nie mogli wymyśleć w tym przypadku uszczelniacze popmowtrysków sprawdź.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    witam kwantor a zaworek na zbiorniku to co ma wolne na urlopie

Moderowany przez Błażej:

A ty masz wolne od poprawnego pisania? Wiesz, co to INTERPUNKCJA? Jeśli nie, to wygooglaj sobie!

• Poziom 38  
    Zaworek został zaślepiony dla próby właśnie.
  • Poziom 30  
    witam Pana Błażeja polonistę właśnie nie wiem co to interpunkcja i ortografia obecnie jestem poza granicami ojczyzny ale tylko jak będę w kraju postaram się wykopać papiery jakie mi wystawiono w szkole podstawowej odnośnie ortografii i dyslekcji to Ci podeślę ksero kopię pozdrawiam
  • Poziom 38  
    szaman108 kliknąłem ci pomógł, bo tak było na pw.
    Wyjaśniam pozostałym, że to są pompowtryski typu otwartego i jest to zjawisko normalne.
    Odpowietrzenie ma być sprawne bo właśnie, tam dostaje się cześć kompresji.