Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc w zakupie pieca gazowego do domu

26 Sie 2012 13:40 6537 30
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.
    Jestem na etapie zakupu pieca gazowego i mam dylemat co kupić?
    Dom posiada powierzchnie 120 mkw plus garaż.
    Ogrzewanie podłogowe na dole plus grzejniki góra.
    Spotkałem się jak dotąd z dwiema propozycjami, z rynku na którym mieszkam,
    chodzi mianowicie o piec kondensacyjny kompakt ACV oraz Logamax plus GB072 firmy Buderus.
    Nie ukrywam, że jestem laikiem w tym temacie stąd moja prośba o pomoc.
    Pozdrawiam.
    Tomek.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się

• Poziom 24  
    Oba kotły w sumie godne polecenia. Dołożyłbym jeszcze do kolekcji WOLF z serii CGB, który ma w standardzie pompę modulowaną (klasa energetyczna A). Tylko ja na Twoim miejscu nie wybierałbym kotła dwufunkcyjnego, tylko zestaw kocioł + zasobnik c.w.u. lub kocioł z wbudowanym zasobnikiem warstwowym. Komfort użytkowania ciepłej wody jest zupełnie nieporównywalny (jak by porównać jazdę Maluchem i Citroenem C5...)
  • Poziom 12  
    W przypadku obu marek zorientuj się jaki jest poziom usług serwisowych w Twoim regionie.
  • Poziom 2  
    Serdecznie dziękuję za podpowiedzi i proszę o dalsze.
    Również słyszałem o wskazaniu na piec jednofunkcyjny, podobno ma wpływ na lepszą kondensację, chodź jak powtarzam nie znam się na tym.
    Co do serwisu to na moim terenie najbardziej rozbudowany jest Vaillant i Buderus.
    Co do ACV to czytałem niezbyt pochlebne opinie na blogu.
    Będę wdzięczny o dalsze podpowiedzi.
  • Poziom 11  
    Do jakiego rodzaju gazu masz dostęp.
    Rozumiem, że gazem chcesz ogrzewać dom i CWU?
    Ja też mam 120m dom + garaż + podłogówka i grzejniki na dole a na górze same grzejniki.
    Piec jednofunkcyjny z zasobnikiem w układzie zamkniętym, komfort jest ale koszty ogromne (propan). Dlatego dom ogrzewam wyłącznie kominnkiem z płaszczem wodnym, który teraz podłączam do zasobnika i dzięki temu będę miał wstępnie ogrzaną CWU którą dogrzeje piecykiem przepływowym gazowym.
  • Poziom 16  
    Witam

Piszesz " że koszty ogromne(propan)".
    Możesz sprecyzować "jakie".
  • Poziom 2  
    Ja posiadam gaz ziemny z sieci, co za tym idzie koszty zapewne dużo niższe.
    Również planuję kominek z płaszczem wodnym.
  • Poziom 11  
    pief napisał:
    Witam

Piszesz " że koszty ogromne(propan)".
    Możesz sprecyzować "jakie".

Niestety tego akurat nie jestem w stanie ci powiedzieć bo CO w okresie zimowym jedynie "wspomagałem" gazem.
    Czyli piecyk utrzymywał ciepłą wodę (50C bo na mniej nie pozwalał termostat w zasobniku) i dogrzewał chałupkę nocą do rana.
    W okresie 19.07.04 - 22.11.04 zużyłem 1500l propanu, 1l kosztował wtedy ok 1,70zł, dziś kosztuje 3,27zł.
    1l propanu = 0,254m3

Ale to wszystko nie na temat, kolega prosi o pomoc w zakupie pieca gazowego a ja pomyślałem, że ma propan jak ja :)

Kolego tomala57 pamiętaj, że najważniejsza jest skuteczna izolacja bo inaczej piecyk będzie musiał ciągle dogrzewać szybko ochładzające się wnętrze.

ps. Szukając dobrego pieca, znajdź dobry serwis, a potem wybierz kocioł z firm które serwisują, bo jak trafisz na "cwaniaków" to będziesz miał problem.

Co do Wolfa, ponoć to mercedes w swojej klasie ale cena też jak za mercedesa, swoją droga wszystko może się zepsuć, a znając życie gwarancja gówno ci da, bo najpierw trzeba spełnić jej wszystkie warunki i zawsze znajdzie się "coś", a to woda nie taka, a to ciśnienie złe, zły komin, nie takie rury, itd.

Powodzenia

• Poziom 24  
    rrqetgerq napisał:

W okresie 19.07.04 - 22.11.04 zużyłem 1500l propanu, 1l kosztował wtedy ok 1,70zł, dziś kosztuje 3,27zł.
    1l propanu = 0,254m3

Zamontuj SWOJĄ butlę i tankuj gaz po normalnej cenie. Gaz LPG do samochodu ( za podatkami drogowymi, akcyzami itd) kosztuje 2,70 więc nie wiem skąd masz cenę ponad 3zł.
    Propan jest lepszym gazem niż ziemny, przynajmniej nie jest "zaazotowany".
    Co nie zmienia faktu, że ogrzewanie propanem wychodzi drożej niż ziemnym...

W Wolfie nie spotkałem się z problemami z reklamacjami. W sumie to reklamacje zdarzają się rzadko. Ceny za jakość nie są wcale wygórowane - porównując urządzenia tej samej klasy konkurencyjne to ceny są nawet lepsze.
  • Poziom 2  
    Jeszcze raz wracając do pieca, który mam zamiar zakupić.
    Ostatnio namawiano mnie na zakup kotła ACV Prestige solo 18 jednofunkcyjny z zasobnikiem 100l, podobno ma bardzo ciekawe rozwiązania, którym ustępuje i Buderus i Vaillant.
    Czy wiecie coś na temat tego pieca?

• Poziom 24  
    Ogólnie oferta ACV to urządzenia na wysokim poziomie. Zależy na co Ciebie stać.
    Ważne, aby nie kupować tanich kotłów inwestycyjnych.
  • Poziom 9  
    Witam.Też sam poszukuję pieca 100m2 woda plus ogrzewanie.Stąd moja prośba podzielcie się doświadczeniami co macie i jak to działa.Np. mam Vaillanta model XXXX i działa lub kupiłem Bertte i nie działa.Proszę o pomoc co kupić.
    PZDRPablito

• Poziom 24  
    nosgoth napisał:
    Witam.Też sam poszukuję pieca 100m2 woda plus ogrzewanie.Stąd moja prośba podzielcie się doświadczeniami co macie i jak to działa.Np. mam Vaillanta model XXXX i działa lub kupiłem Bertte i nie działa.Proszę o pomoc co kupić.
    PZDRPablito

Cokolwiek zamontujesz - będzie działać.
    Kwestia tego jak..
    I kwestia tego jak użytkownik jest w stanie to ocenić.

W TV jest ostatnio ciekawa reklama jakiegoś towarzystwa ubezpieczeniowego (nie oglądam reklam, ale ta mi się obiła o uszy). Mniejsza o to jakiej firmy ta reklama dotyczy (bo nie pamiętam) ale jest w niej trafne stwierdzenie, że nie wiesz ile możesz zaoszczędzić dopóki nie porównasz. Tak samo jest z kotłami - każdy chwali swoje urządzenie, ponieważ nie ma odniesienia do innego. Ktoś kto całe życie jeździ maluchem też stwierdzi że to świetny pojazd - dopóki nie przejedzie się czymś innym....
  • Poziom 9  
    Wiadomo..Co piec to nowe wyzwanie.Dla przykładu miałem mam piec torus 23 xwt.Przez 1o lat niepowiem działał oki..niestety przyszedł jego koniec.Stąd moje pytanie....Sugerują bym kupił Vaillanta 240 coś tam z otwartą komorą spalania.Czy ktoś kto posiada ów piec może się wypowiedzieć??Z góry dziękuję za info.
    Pdzr Pablito

Dodano po 8 [minuty]:

Ponownie..Ja. Cała moja familia ma zamontowane piece firmy Immergas....u brata działa u Mojej Mamy coś tam cieknie(też immergas)....dlatego szukam i szukam...
    Chciałbym kupić coś czego nie będę musiał naprawiać po miesiącu.Jest to dla mnie ważne o tyle że nie tylko Ja korzystam z tego pieca.Jest nazwijmy to ogólnie dostępny dla lokatorów(wynajem) i dla nas mnie i narzeczonej.Proszę o radę.
    Pzdr Pablito
  • Poziom 29  
    Dowolny byle kondensacyjny. :) Poczytaj co niedawno pisaliśmy o doborze kotła. Na przykład to: Link Zastanów się tylko czy potrzebujesz dwufunkcyjnego czy jedno + zasobnik.
  • Poziom 9  
    Wszystko fajnie ale.Jestem zamknięty w wyborze..Tylko z otwartą komorą spalania i chyba na kondensacyjny mnie nie stać.....mam około 3 K do wydania.Dalej szukam.
    Pzdr
    Pablito
  • Poziom 37  
    Nie warto montować otwartej komory. Choć by z powodu bezpieczeństwa. Turbo jest oszczędniejszy i bezpieczniejszy, a cenowo różnica mniej więcej 2 stówki.

• Poziom 24  
    Mamy kolejnego delikwenta, który o coś pyta, a i tak kupi to co sam będzie uważał za słuszne. Na nic zdadzą się uwagi o bezpieczeństwie, komforcie, oszczędnościach.
    Proponuję zamknąć temat, bo o takiej samej tematyce jest ich bardzo dużo, a klient i tak kupi zupełnie coś innego niż szczerze zostanie przez nas doradzone.
  • Poziom 9  
    kabee84 napisał:
    Mamy kolejnego delikwenta, który o coś pyta, a i tak kupi to co sam będzie uważał za słuszne. Na nic zdadzą się uwagi o bezpieczeństwie, komforcie, oszczędnościach.
    Proponuję zamknąć temat, bo o takiej samej tematyce jest ich bardzo dużo, a klient i tak kupi zupełnie coś innego niż szczerze zostanie przez nas doradzone.

No właśnie dlatego założyłem temat bo proszę o pomoc w wyborze kotła.Jak pisałem na wstępie nie chce opini...kup Vaillanta bo dobry.Tylko kup Vaillanta model XXX ja go używam i mogę go polecić.Jak pisałem szukam opini o piecu który macie zainstalowany działa i serwis spoko.Po co miałbym pisać na forum skoro mogę sobie wpisać w Googl'ach.Szukam opini subiektywnej nie w stylu... co wybrać Immergas czy Vaillant...bierz Vaillanta bo.. no właśnie bo Nazwa jest bardziej znana.Proszę o konkretne rady a co do otwartej komory spalania.Mogę tylko taki piec kupić bo mieszkam na parterze i koszt podciągnięcia rury kwasowej przekroczy koszt pieca.
    Dalej czekam na konkretne odpowiedźi.Model typ i jak działa u Was.
    Pzdr Pablito
  • Poziom 37  
    Skoro masz teraz jakiś wkład to wepnij rure spalin fi 80 do tego co masz a zaciąg powietrza weź z za ściany budynku. Wyjdzie Cie całość nie wiele drogo, a jednak będziesz mieć oszczędniejszy kocioł turbo.
  • Poziom 9  
    Witam.Teraz mam rurę giętką podłączoną do systemu kominowego.Niewiem czy Polskie prawo zezwala na takie działania...Wiecie by przy podbijaniu odbioru i itp nie było problemu.
    Pzdr
    Pablito

Dodano po 2 [minuty]:

W0jtek92 napisał:
    Nie warto montować otwartej komory. Choć by z powodu bezpieczeństwa. Turbo jest oszczędniejszy i bezpieczniejszy, a cenowo różnica mniej więcej 2 stówki.

A Jesteś wstanie mi coś polecić??
  • Poziom 37  
    Jeśli mam polecić znaną markę to polecam Beretta Junior 21 ESI. Kiedyś nie wymagano wkładów kominowych ale teraz są one wymagane dla każdego kotła C.O
  • Poziom 9  
    Czyli w tłumaczeniu co to dla mnie oznacza?Jakie dodatkowe koszty?Jutro się odezwę najpierw zobaczę ten piec...ale skoro go polecasz może uderzę w niego.
    Pzdr
    Pablito

Dodano po 6 [minuty]:

Przejrzałem ofertę i powiem cenowo jest dobrze.A jak wygląda serwis w Krakowie i czy faktycznie mam iść dokładnie w ten model??

Dodano po 8 [minuty]:

No to mam kociołek za 3900 Beretta esi 3400 albo Vaillant 240 VUW za 2800.Co mam brać tylko szczerze.Jak z serwisem w obu przypadkach, gwarancja obsługa awaryjność.
    Pdzr
    Pablito
  • Poziom 37  
    Tak to dodatkowe koszta. Określ się czy w aktualnym kominie masz wkład z rur nierdzewnych. Jeśli nie to koszt masz spory bo jedna rura o wymiarach fi 80 musi iść na dach a druga na zewnątrz budynku jak wcześniej pisałem, jest też opcja by wykonać wkład kominowy 2 w 1 ale to zalerzy od długości komina.
  • Poziom 9  
    Niestety jak pisałem wcześniej...takowej rury brak.Cała instalacja mojego pieca Torus była robiona pod otwartą kom spalania dlatego też zawęziłem poszukiwania do tego typu pieców.Był ostatnio serwisant i wyliczył mi około....100 pln za m za podprowadzenie rury do dachu.. i tu pojawia się problem moje mieszkanie 3.8 m plus dwa piętra też 3.8 m...więc wychodzi około 11.4 m plus odległość do dachu 4 m...
    Około 1500-1600 za rurę...to prawie połowa ceny pieca..dlatego odpuściłem i szukam tylko i wyłącznie pieca który mogę podłączyć do isntniejącej instalacji.
    Pzdr
    Pablito
  • Poziom 37  
    Skoro nie masz wkładu w kominie to tak czy siak musisz go wykonać, 10 lat temu były inne przepisy i nie było trzeba robić wkładów dla otwartej komory spalania, teraz trzeba wykonywać takie wkłady nie zalerznie jaki to kocioł.
  • Poziom 9  
    Dzięki za info.A jak tam moja sugestia co do piecy??
    Pzdr
    Pablito
  • Poziom 32  
    kabee84 napisał:
    rrqetgerq napisał:

1l propanu = 0,254m3

Zamontuj SWOJĄ butlę i tankuj gaz po normalnej cenie. Gaz LPG do samochodu ( za podatkami drogowymi, akcyzami itd) kosztuje 2,70 więc nie wiem skąd masz cenę ponad 3zł.

Do samochodów tankuje się mieszankę propona-butan, która jest tańsza niż sam propan. Stąd ta róźnica.

Dodano po 2 [minuty]:

nosgoth napisał:
    Wiadomo..Co piec to nowe wyzwanie.Dla przykładu miałem mam piec torus 23 xwt.Przez 1o lat niepowiem działał oki..niestety przyszedł jego koniec.Stąd moje pytanie....Sugerują bym kupił Vaillanta 240 coś tam z otwartą komorą spalania.Czy ktoś kto posiada ów piec może się wypowiedzieć??Z góry dziękuję za info.
    Pdzr Pablito

A do czego będzie służył ten kocioł ? Jak duże jest zapotrzebowanie na ciepło ?
  • Poziom 9  
    Witam.Dzięki za zainteresowanie.Potrzeba na ciepło..hmm w zimie około 19-21 C a w sezonie letnim....boże daj ciepłą wodę.Ogólny obraz użytkowania....Nie używam pieca sam traktuję to jako test do Rodziny...nie wchodząc w szczegóły liczmy typową rodzinę..Mąż Żona dwójka Dzieci...Ma to działać eko i przy dzieciach.
    Pzdr
    Pablito
  • Poziom 32  
    Aby dobrze doradzić potrzeba więcej informacji wejściowych. Powinieneś je mieć.
    Roczne zużycie gazu przy obecnym piecu. Ile i w jaki sposób osoby głównie korzystają z ciełej wody (wanna , prysznic). Co znaczy że w lecie nie macie ciepłej wody ?
    Inne źródła ciepła (piec kaflowy, kominek, koza) ? Stan okien itp.
    Mam wrażenie że obecny system jest mocno zdewastowany.

I więcej informacji tym trafniej można dopomóc.