Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer-530-S - Jak dostroić nagrywarkę do TV cyfrowej naziemnej

26 Sie 2012 14:29 1167 1
 • Poziom 1  
  Posiadam nagrywarkę Pioneer DVR-530-S. Po uruchomieniu TV naziemnej cyfrowej telewizor Samsung który posiadał wbudowany właściwy dekoder bez problemu można było dostroić do odbioru wszystkich nadawanych programów.Nagrywarka niestety dalej pobiera programy analogowo i za parę miesięcy zamilknie. Czy można ją "rozbudować" podłączając dekoder DBV-T analogicznie jak do starszych telewizorów aby móc dalej korzystac z niewątpliwie dalej doskonałej nagrywarki. Czy w opisanym wyżej rozwiązaniu należy zainstalowac nową antenę "naziemną" do nagrywarki. Posiadana aktualnie antena daje sygnał do w/w telewizora i podłączenie przez ewentuany dekoder nagrywarki stworzy dla odbiornika TV sytuacje : antena -dekoder -dekoder ?
  Instalacja antenowa jest dosyć złożona z powodu słabego sygnału (60 km). Posiadam równolegle instalację telewizji cyfrowej Polsat.
 • Poziom 36  
  Cóż, jedyne chyba rozwiązanie to kupić STB i sterować zmianę kanałów pilotem do tegoż. Są różne wersje, ale zasada działania ta sama - podaje sygnał na wyjście EURO. Niektóre mają wbudowany modulator - jest możliwe, że dałoby radę podłączyć tak:

  Antena - rozgałęźnik - STB (modulator) - nagrywarka -SCART do TV
  |-Telewizor DVB-T.

  To tak, gdybyś chciał nagrywać także z cyfroego polsatu.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Jest jeszcze inne wyjście - ustawiasz telewizor na dany kanał, a nagrywarkę na nagrywanie z kabla do telewizora - wtedy nagrywarka nagrywa wszystko, co idzie w TV, czyli korzysta z tunera telewizora. Wadą rozwiązania jest brak możliwości zmiany kanału podczas nagrywania i konieczność pozostawienia TV uruchomionego. Stosuję tą metodę w domu - polecam poszukać w telewizorze opcji "oszczędzanie energii: wyłącz obraz", wcześniej wyciszając dźwięk - telewizor nadal ma włączony tuner DVB-T, jednak pobiera zdecydowanie mniej.

  Dodano po 1 [minuty]:

  W sumie chyba nic nie przeszkadzałoby podłączenie ANT-DEK-DEK, ale to zależy już tylko od instalacji antenowej.