Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

najbardziej pojemne baterie Nokii?

26 Sie 2012 17:15 2466 8
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,

czy mógłby mi ktoś polecić jakieś baterie do telefonów Nokii, które są najbardziej pojemne?
    Korzystam z BL-5C i to do baterii dobieram telefony – od 8 lat korzystam właściwie z jednego modelu Nokii 1100. Miałem dwa nowe, ale na zapas dokupiłem 6 używanych.

Ale czy istnieją bardziej pojemne baterie? Czy możecie Państwo polecić mi konkretny model Nokii lub zamiennika, pasującego do Nokii 1100 lub 2600?

Z góry dziękuję za odpowiedź, (ze względu na charakter mojej pracy to bardzo ważne)
  • Poziom 34  
    Jeśli używasz najprostszych modeli na javie tzn. że niepotrzebujesz żadnych zaawansowanych funkcji. Jeśli czas pracy na baterii jest absolutnym priorytetem to polecam przesiadkę na samsunga E2370 - żadna nokia nie osiągnie nawet 50% czasu pracy na baterii tego modelu. Zresztą więcej niż na 1100 też będzie ciężko, nokia raczej niemiała zwyczaju upychać potężnych baterii do prostych telefonów. A większa bateria to większe rozmiary i do tak małego telefonu się niezmieści.
  • Poziom 8  
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Tak, rozważałem Solida, problem w moim przypadku polega na tym, że do tej pory - czyli 12 lat trzymałem się sprzętu Nokii. No i teraz to nie chodzi o przyzwyczajenia - je oczywiście mogę zmienić, tylko o akcesoria które wykorzystuje także do telefonów, które kupuje w ostatnich miesiącach.

Ładowarki z "grubym bolcem", które mam 10 lat obsługują po dokupieniu i przylepieniu na przewodzie, wszystkie telefony jakie mam.

No i podobnie z bateriami BL-5C pasuje do każdego aparatu.
    Zależy mi zatem w pierwszej kolejności

- na telefonie, do którego ta bateria BL-5C,
    - telefonie który będzie miał równie oszczędny jak Nokia 1100 ekran (najchętniej monochromatyczny), który nie będzie miał żadnych zbędnych wykorzystujących energie funkcji.

To jeśli chodzi o telefony.
    Ale post tutaj zamieściłem z nadzieją, że pomożecie mi Państwo w doborze jakiejś bardziej wytrzymałej od BL-5C baterii.
    Bo znam właściwie tylko tę baterię, jestem do niej przekonany, ale modeli do której ona pasuje jest coraz mniej. A istniejące z roku na rok są coraz starsze
    i w końcu przestają się włączać, bądź bardzo szybko ( np.: w ciągu godziny rozładowują baterię) Każdego miesiąca kupuje kilka modeli Nokii 1100 i średnio co druga-trzecia przychodzi z jakimiś wadami. Nie wystawiam nawet negatywnych komentarzy ludziom, którzy taki sprzęt mi sprzedają, bo liczę się z tym, że 5-7 letni telefon ma prawo się już popsuć. Te które przez tydzień się nie popsują, zwykle działają następne 3-4 lata. A wtedy zabieramy je na kontrakty.

Dlatego szukam nowego rozwiązania - albo telefonu nowszego od Nokii 1100
    albo innej baterii wg której dokupowałbym telefony.

Serdecznie dziękuję za uwagę, z poważaniem, AR
  • Poziom 26  
    Sprawdź Nokię 6310i. Biznesowy, monochromatyczny, bateria wytrzymuje bardzo długo. Ładowarka chyba z grubym bolcem.
  • Poziom 15  
    Jest jeszcze model BL-6C stosowany w Nokiach N-Gage. Jeszcze wiekszej pojemosci niz bl-5c ale niestety ciutke grubsza.
  • Poziom 8  
    Dziękuję LysyOsw. Jednak to jest za stary telefon. Nieprodukowany już, boję się, że wyłączy się na amen. Właśnie z tego powodu chcę wymienić Nokie 1100.

Dziękuję Skinerer! Po szybkim researchu pasuje do - jak napisałeś N-Gage,
    jak również do:

6682,
    6270,
    6600,
    6680,
    6681,
    N-Gage
    N-Gage QD
    3650
    3620
    3660
    6600
    6620
    6630
    7610

zatem coś na pewno wybiorę!
    SERDECZNIE DZIĘKUJĘ Skinerek!

Tylko powiedz jak długie masz doświadczenie z tą baterią?
    Chociaż rok?

Dodano po 12 [minuty]:

przejrzałem wszystkie modele i wyglądają jak komórki Start Treka.

Bardzo nastawione na rozrywkę i oryginalny design. Mi to nie przeszkadza,
    ale mają pewnie milion niepotrzebnych funkcji, które wyżerają baterię. Stąd dali bardziej pojemną.

Czy wiesz może Skinerek, czy ta bateria wejdzie do Noki 1100? Wygląda bardzo podobnie do BL-5C, no ale diabeł tkwi w szczegółach, a tych w Internecie nie ocenię.
  • Poziom 10  
    Jeśli mówisz że bateria to priorytet a nawyki możesz zmienić to polecam Samsunga GT-E1080/GT-E1080W i podobne. Sam mam ten model i na baterie nie mogę narzekać. NOWY telefon z gwarancją na 2 lata kupiłem za 60 PLN. Bateria trzyma od 5 do 12 dni na jednym ładowaniu. Zależy ile dzwonie, sms-uje. Telefon nie ma żadnych zbędnych bajerów. Zainteresuj się nim jeśli zmiana nawyków to nie problem. Jedyne kryterium którego nie spełnia to wyświetlacz - jest kolorowy.
  • Poziom 12  
    Największa bateria Nokii z jaką miałem do czynienia to BP-4L. Już same jej gabaryty powalają. Nie wiem tylko czy jej zastosowanie nie ogranicza się jedynie do jednego modelu E52. Fakt, że to w miarę nowoczesny telefon na Symbianie i z dość licznymi bajerami ale trzyma naprawdę długo. Spokojnie ok. tygodnia do 10 dni rozmawiając ok 1,5h dziennie. Uważam to za niezły wynik jak na kolorowy LCD i system Symbian.
  • Poziom 8  
    @Rafał, ten Samsung jest bardzo w porządku.
    Lubię te tanie proste telefony, bo najczęściej są najmniej awaryjne,
    a nawet jeśli upadną to zazwyczaj działają potem, a wymiana
    obudowy sprowadza się do 10-20 zł.
    Jedni nazywają je pogardliwie badziewiem, ale to nie zmienia faktu,
    że taki telefon można naprawić w każdym punkcie GSM. czy nawet samemu w domu.

Jest tu tylko jeden - dla mnie - minus - złącze ładowarki.
    Mam sporo tych od Nokii i nimi ładuje inny sprzęt - o ile jest na microUSB.
    Ponieważ jest przejściówka gruby/cienki bolec ładowarki Nokii na microUSB.
    Na razie szukam Nokii 1208, ponieważ pasuje do niej bateria BL-5C
    Ale dzięki.

@Vitex, dziękuję za odpowiedź. Telefonu nie kupię, bo jakiś mniej zdarty kosztuje na Allegro powyżej 300 zł, a funkcje tego telefonu zwyczajnie nie są mi potrzebne.
    JEDNAK bardzo cenna jest dla mnie informacja o baterii. Bardzo serdecznie Ci za nią dziękuję.

Po szybkim researchu widzę, że ta bateria pasuje również
    do:

6760,
    E61i,
    E63,
    E71,
    E72,
    E90,
    N810,
    N97,
    6650,

zatem może któryś z nich będzie mniej wypasiony, a co za tym idzie jeszcze dłużej
    od E52 zużywał baterie, no i będzie tańszy. Myślę o używanym sprzęcie oczywiście.

Bardzo Ci dziękuję, nie bardzo jeszcze orientuje się w zasadach tutaj panujących, wiem, że są jakieś punkty, które można komuś dodać za pomoc, jeśli ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić, to chętnie prześlę.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Was,

ar

Dodano po 8 [minuty]:

no najtańszym się wydaje ten ostatni 6650 klapka. Nowsze chodzą od 200 zł w górę, ale trochę pościerane da się wyhaczyć poniżej 100. Także dzięki, będę polował. W jednym z ogłoszeń gość pisze, że bateria działa do 6 dni, to nowa będzie działać dłużej. To telefon bez bajerów, więc powinna działać dłużej.

Jeszcze raz dziękuję, ar

Dodano po 2 [minuty]:

6650 ma nawet 3G http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/6650tmobile/Nokia-6650-T-Mobile.html