Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ARDO CO27BA - Nie chłodzi chłodziarka, zamrażalnik tak

deka87 26 Aug 2012 18:25 5409 6
    deka87
    Level 20  
    Dzisiaj w pracy moja dziewczyna poinformowała mnie, że lodówka rozmroziła się sama z siebie - tzn. komora chłodziarki i zamrażarki były rozmrożone mimo tego że lodówka cały czas pracowała, lała się z nich woda i słychać było stuki podczas pracy, ale stuki mógł wydawać plastik podczas rozmrażania.

Po powrocie do domu włączyłem lodówkę żeby zobaczyć czy chłodzi, no i już chodzi z pół godziny i w zamrażalniku jest ok. -5 stopni a w chłodziarce 24, czyli tak jakby zamrażalnik mroził, a chłodziarka nie. Co jakiś czas słychać stuki, ale wydaje mi się że to plastik się kurczy pod wpływem temperatury.

Macie jakieś pomysły co mogło się stać i jak to sprawdzić?
    wiertacz
    Level 34  
    Ubytek czynnika chłodniczego na skutek rozszczelnienia instalacji.
    Jedyna rada - wezwać serwis.
    deka87
    Level 20  
    Może nie będzie tak źle, chyba zaczyna żyć - w chłodziarce 19 stopni i szron się zbiera na tylnej ścianie :)
    klimu
    Level 2  
    wiertacz wrote:
    Ubytek czynnika chłodniczego na skutek rozszczelnienia instalacji.
    Jedyna rada - wezwać serwis.

Kolego lodówka ma jeden agregat. Zatem jak wg Ciebie mógł nastąpić ubytek czynnika chłodniczego skoro zamrażarka schłodziła się do -5st?

Coś logiczne wiązanie faktów zawodzi...
    deka87
    Level 20  
    Na razie jest 13 stopni więc raczej będzie dobrze, ale już chyba pora odkładać pieniądze na nową
    wiertacz
    Level 34  
    klimu wrote:
    [
    Kolego lodówka ma jeden agregat. Zatem jak wg Ciebie mógł nastąpić ubytek czynnika chłodniczego skoro zamrażarka schłodziła się do -5st?

Coś logiczne wiązanie faktów zawodzi...

Ubytek wcale nie musi oznaczać, że ulotniło się 100% czynnika.
    Nastąpiło zmniejszenie jego ilości i lodówka nie jest w stanie schłodzić do maksymalnych swoich możliwości.
    Teoretycznie jest jeszcze jedna możliwe uszkodzenie.
    Mogła uszkodzić się sprężarka wewnątrz agregatu i pomimo tego, że pracuje nie ma już takiej wydajności i lodówka słabo chłodzi.
    Ani jednej ani drugiej awarii nikt domowymi sposobami nie naprawi.
    deka87
    Level 20  
    No i jak narazie jednak jest dobrze - w komorze chłodziarki 7 stopni na "1" w 4 stopniowej skali.
    Ciekawe co było przyczyną wczorajszego rozmrożenia, chyba lodówka daje znaki, żeby odkładać na nową ;)