Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus 1.8 16v - Podnoszą się obroty do 4tyś.

arturross 26 Sie 2012 20:15 2964 7
  • #1 26 Sie 2012 20:15
    arturross
    Poziom 13  

Od dwóch miesięcy mam problem z obrotami, jak jeżdżę po mieście na dystansie do około 30-40 km to po wciśnięciu sprzęgła obroty zatrzymują się na 1200-1400,a po zatrzymaniu auta spadają do prawidłowych 800.
    Na trasie ponad 50km po wciśnięciu sprzęgła obroty idą do 4tyś. (ale nie zawsze) czasem jak puszczam pedał gazu to auto jedzie około 2-3km. ze stałą prędkością 80km/h.
    Byłem z Focusem w serwisie forda, podłączyli mi go pod kompa (online) i nie stwierdzili usterek. Po tym podłączeniu przez około 200km było ok. Obecnie problem powrócił. Wymieniłem nastawnik przepustnicy i wężyk odpowietrzenia silnika, czyszczona była przepustnica. Nic to nie dało.
    Zastanawiam się nad wymianą potencjometru przepustnicy, ale nie wiem czy to coś da.
    Co ciekawe w serwisie na kompie pokazało temperaturę silnika 105*c , wentylator włączył się dopiero przy 115*, a wyłączył przy 88. Serwisant mówił że to normalne, że podczas jazdy powinno być ok. Fakt, zrobiłem traskę 180km z czego 50 po górach i wszystko niby ok. wskazówka wytrwale stała pionowo . Tylko z tymi obrotami problem. Proszę pomóżcie. Serwis nie daje rady.

Dodam że foczka zagazowana, lecz dzieje się to niezależnie od rodzaju paliwa.
    Pytanie zamieszczam kolejny raz ponieważ nie wiem dlaczego ale ktoś umieścił je w koszu bez podania przyczyny,

Moderowany przez Błażej:

Kpisz sobie? czy dalej nie rozumiesz, że wpychasz do tego auta podzespoły, które w NIE WYSTĘPUJĄ!
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2366722.html
    Ja czekam na wyjaśnienia!

• #2 31 Sie 2012 11:05
    arturross
    Poziom 13  

czy ktoś potrafi mi pomóc?

• #3 17 Lut 2013 17:36
    artur-magda
    Poziom 2  

witam wszystkich!!!mam taki sam problem co kolega u góry!!! Auto Ford Focus mk1 1.8 16V benzyna 2000r co to może bys z tymi obrotami! Auto idzie na komputer i zobaczymy co powiedzą??? Dam znac ale Proszę o pomoc!!!

• #4 17 Lut 2013 20:23
    arturross
    Poziom 13  

Ja się swojego problemu pozbyłem. Auto sprzedałem. Niech się martwi kto inny.
    Do którego mechanika bym zajechał to albo pół auta by chciał wymienić, albo od razu mówił że za forda się nie bierze.
    Aby było zabawniej auto zaczęło palić na trasie 12litrów gazu przy spokojnej jeździe. wymienili mi pół instalacji i problem pozostał. Trafiłem na gówniany egzemplarz, mimo że auto bardzo zadbane z małym przebiegiem.

• #5 18 Lut 2013 21:14
    artur-magda
    Poziom 2  

tylko ze mój Ford nigdy nie jeździł na gazie!!!to nie może być przyczyna!!!zobaczymy co powiedzą moi mechanicy? Dam Panu znac jeżeli jest Pan zainteresowany!? Dziekuję za informacje ,ze mechanicy chcieli pół auta wymienić!!!

• #6 18 Lut 2013 21:20
    1078231
    Usunięty  
  • #7 18 Lut 2013 21:23
    ZSMS
    Poziom 13  

Na tę temperaturę uwagi nie zwracaj. Miałem takiego pacjenta i również miał te 110 - 115 stopni kiedy włącza się wentylator.

• #8 19 Lut 2013 12:23
    arturross
    Poziom 13  

Ja auto sprzedałem pół roku temu więc pomoc jest już mi nie potrzebna. Pamiętam że przez pół roku z tym silnikiem walczyłem, czytałem o tym po całym necie i we wszystkich opisanych tematach nie było nic jak można usterkę usunąć. Z reguły na forach jest tak że ktoś pomocy szuka to prosi o pomoc gdzie popadnie, jak już uda mu się to i owo naprawić to rzadko usiądzie przy kąpie i opisze co zrobił, by pomóc innym.
    Dodam jeszcze że w moim aucie ten problem miałem i na gazie i na benzynie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME