Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita BCM4300 - Kosa spalinowa gaźnik nie odbija

Ksyssiu 26 Aug 2012 21:05 5055 4
 • #1
  Ksyssiu
  Level 10  
  Mam następujący problem: Po naciskaniu gazu i naciągnięciu linki a potem po zwolnieniu przepustnicy linka nie wraca na swoja pierwotną pozycję. Kosa zamiast nie obracać się na wolnych obrotach robi to z dość dużą prędkością, nie da się tego ustawić śrubką, gdyż nawet gaźnik nie zbliża się do niej. Moim zdaniem to wina sprężynki w gaźniku, która się wyrobiła. Nie wiem tylko jak rozebrać gaźnik, by móc ją naciągnąć/wymienić. A może potrzebna jest wymiana?
  Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 • #2
  płetwa
  Level 31  
  To wina linki, nie jest czasem załamana w którymś miejscu lub zawinięta niepotrzebnie wokół jakiegoś elementu, może jest zanieczyszczona.
 • #3
  Ksyssiu
  Level 10  
  Nie wygląda mi na problem z linką, sprawdzałem ją w tym miejscu dokładnie. czy ta plastikowa cześć gaźnika ma być nasmarowana?. Bo w mojej kosie jest ona sucha i dość ciężko chodzi we wnętrzu gaźnika.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Ksyssiu
  Level 10  
  Odkręciłem ją, jednak jest ona czysta. Plastikowa cześć wchodząca do gaźnika jest sucha jak pieprz. Spróbuję ją nasmarować, może nie będzie takiego oporu. A czy da się rozłożyć tę przepustnicę, by mieć dostęp do sprężynki, która w niej jest?