Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 5.1 do płyty głównej Gigabyte

26 Sie 2012 22:37 1638 6
  • Poziom 21  
    Witam
    Posiadam płytę główną Gigabyte GA-M61PME-S2 i chciałem z niej wyprowadzić sygnał 5.1 do amplitunera, mam 3 możliwości, kablem cyfrowym, coaxem oraz 6 Chinch.
    W sterowniku audio płyty głównej mam w niej Digital OUT z SPDIF oraz wyjściem cyfrowym lecz na tylnym panelu takowych wyjść nie ma. Można również podłączyć trzema wtykami Jack ale w tedy w amplitunerze przy podłączeniu przez Chinch nie mam żadnych opcji co mi przeszkadza oraz są to dodatkowe kable które zawadzają.
    Na płycie głównej mam wyjście SPDIF ( trzy piny ). Da się jakoś samemu zrobić taki kabelek ? Lub czy jest inny sposób. Oczywiście wiem że można dokupić kartę muzyczną nową lecz na początku chcę sprawdzić czy można coś zrobić tak jak jest zanim wydam pieniądze. Nie lubię kupywać czegoś a później się dowiedzieć że mogłem zrobić to samo po mniejszych kosztach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Wpisz na allegro SPDIF - można kupić śledź z wyprowadzeniem.
  • Poziom 21  
    A czy wtyk wyjścia liniowego nie jest to od cyfrowego jack ?, śledzia znalazłem widzę 50zł z przesyłką, to już jakaś opcja jest.
  • Poziom 43  
    50zł przecież to zdzierstwo, ja widzę za 5zł (licytacja).
  • Poziom 21  
    Wpisałem SPDIF na zakładce komputery i znalazłem jednego śledzia 30zł kup teraz.
  • Poziom 21  
    Dziękuję, a dało by się samemu takie coś zrobić ?
    Wyczytałem tutaj na elektrodzie że już jeden z użytkowników zrobił tak Coaxialem, wystarczy że wezmę kabel i połączę zgodnie z płytą główna Ekran do masy (GND) i żyłę do pina SPDiF?