Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Keil uVision 4 - Dodawanie grup i plików

Pocieszny 26 Sie 2012 23:03 2712 4
  • #1 26 Sie 2012 23:03
    Pocieszny
    Poziom 38  

Niedawno zacząłem używać środowiska Keil uVision 4 (Demo). Próbując zmodyfikować przykłady dołączone do zestawu uruchomieniowego HY-MINI natknąłem się na pewien problem. Dodałem nową grupę i wrzuciłem do niej plik TouchPanel.c (w tym samym folderze znajduje się również odpowiadający mu plik *.h). OK, dodało się. W main.c dodałem linijkę

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Skutek jest taki, że podczas kompilacji otrzymuję komunikat, że nie można znaleźć pliku.
    Cytat:
    Build target 'HY-MiniSTM32V'
    compiling main.c...
    ..\USER\main.c(30): error: #5: cannot open source input file "TouchPanel.h": No such file or directory
    compiling TouchPanel.c...
    ..\USER\TouchPanel\TouchPanel.c(25): error: #5: cannot open source input file "systick.h": No such file or directory
    Target not created

Dodam jeszcze, że kiedy przeciągam folder z tymi plikami do okna, gdzie jest drzewko plików projektu, pokazuje się komunikat:
    Cytat:
    Access to D:\Projekty - elektronika\HY-mini\hymini\Example\HY-MiniSTM32V 2011.2.13\HY-MiniSTM32V 2011.2.13\FreeRTOSV6.1.0\USER\TouchPanel was denied.

Uruchomienie środowiska jako administrator nic nie zmienia. Pomoże ktoś? :cry:

0 4
  • Pomocny post
    #2 27 Sie 2012 02:31
    Electix
    Poziom 20  

Pierwszy raz spotykam się z dodawaniem w Keilu plików przez przesunięcie ich do drzewa projektu. Ja zawsze robiłem to tak jak nakazuje instrukcja do Keila.

1. Albo otwierasz gotowy plik projektu w którym masz już dodaną całą strukturę katalogów i plików źródłowych.

2. Albo tworzysz projekt na nowo i dodajesz do niego pliki *.c poprzez
    Project->Manage->Components...->zakładaka: Project Components -> Add Files
    Albo klikasz w drzewku projektu prawy klik myszy na "Source Group 1" (tu podałem nazwę domyślną) i z menu kontekstowego wybierasz opcję Add Files to "Source Group 1".

To są znane mi metody na poprawne dodawanie plików źródłowych do projektu.

Tu widzę że są problemy z plikami nagłówkowymi. Możesz to rozwiązać klikając na Target Options (taka ikonka z różczką ) w zakładce C/C++ tam jest okienko Include Paths gdzie możesz dodać ścieżki dostępu do tych plików nagłówkowych, których nie widzi Ci kompilator.

1
  • #3 27 Sie 2012 11:18
    Pocieszny
    Poziom 38  

Po dodaniu tej ścieżki pliki już są widoczne. Domyślałem się, że pewnie trzeba ją gdzieś dopisać, ale nie mogłem znaleźć gdzie (używam Keila dopiero kilka dni).

PS jakiej wersji Keila używasz? Bo u mnie to wygląda trochę inaczej niż opisałeś.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Sie 2012 12:09
    Electix
    Poziom 20  

Używam wersji 4.54 Zawsze najświeższej ;)

A może inaczej u Ciebie to wygląda, bo ja opisałem drogę na "okrętkę".

Głupio by wyglądało jak bym pisał: kliknij w ikonkę z 3 klockami... Wystarczy że o różdżce napisałem. ;)

0
  • #5 27 Sie 2012 21:27
    Pocieszny
    Poziom 38  

A ja mam 4.50, więc prawie to samo. Jednak są te opcje tak jak napisałeś, tylko sobie niechcący pozamykałem niektóre toolbary i nie mogłem ich znaleźć. Dziękuję za pomoc :)

0