Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór siłownika i domofonu do bramy przesuwnej

26 Sie 2012 23:33 6300 6
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie.
    Potrzebuje pomocy w doborze siłownika i domofonu do bramy przesuwnej. Dom nie jest nowy a instalacja już została pociągnięta przez właściciela (jestem najemcą).
    Schemat instalacji został przedstawiony na poniższym zdjęciu.

Dobór siłownika i domofonu do bramy przesuwnej

Brama ma 4300mm + 1700mm przeciwwaga.
    Masa bramy około 250kg

Chodzi mi o taki zestaw żeby za pomocą domofonu można było otworzyć bramę oraz żeby brama miała funkcję uliczki (tez uruchamianą z domofonu). Dodatkową zaletą napędu będzie automatyczne zamykanie bramy po wyjechaniu lub wjechaniu samochodu.

Kable jakie są położone to kable ziemne

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Ps. Jeśli potrzeba jakiś dodatkowych informacji z chęcią odpowiem na pytania.
  • Użytkownik obserwowany
    Domofon Urmet a napęd Faac 741. Zero problemów na długie lata.
  • Poziom 12  
    A czy nie uważasz że ten napęd jest za mocny jak na taka bramę? brama ma około 180kg, napisałem 250kg dając spory zapas uwzględniając śnieg itp...
  • Użytkownik obserwowany
    Nie.Jest w sam raz a cena miedzy 740 a 741 jest niewielka.A różnica miedzy nimi 400kg.A ten większy ja polecam każdemu nawet do małych bram jak twoja i jeszcze nie miałem reklamacji typu,że brama przymarzła czy ,że nie daje rady po kliku zimach przesunąć trochę śniegu np. Bo taka jest rzeczywistość a u nas mrozy skaczą nawet do 28 stopni jak ostatniej zimy.
  • Poziom 12  
    a możesz mi polecić konkretny model domofonu który "obsłuży" założone zadania na przewodzie 3x2x0,5?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Faac 740/741 i Domofon Miwi Urmet.Wejdź na ich stronę to ci doradzą.