Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Novatherm - Junkers Novatherm zw 20 ke - wymiana pompy

27 Sie 2012 01:18 3900 7
 • Poziom 7  
  Witam serdecznie, mam problem z junkersem novatherm zw 20 ke, ponoć wymaga wymiany pompy i ma mnie to kosztować ... 700 zł. Czy to jest normalna cena Waszym zdaniem ? Czy nie byłoby taniej kupic i zamontować nowy piecyk o podobnych parametrach ?
  Pozdrawiam!
 • Poziom 7  
  Bardzo dziekuję mirrzo za szybką reakcję! Próbuję się tego dowiedzieć. Żałuję, że nie mam stałego kontaktu z ekspertem. Zadałem im to pytanie i czekam na odpowiedź ... a woda w tym czasie tylko zimna :( . Jak się dowiem dam znać i mam nadzieję, że z pomocą forum podejmę właściwą decyzję. A jakie właściwie teoretycznie może być spektrum usterek samej pompy ? Nie widzę takich informacji na forum, dlatego założyłem nowy wątek. I czy gdyby rzeczywiście stało się coś co pozostawia jedynie decyzję o wymianie pompy na nową, czy trzeba zaplacić aż 700 zł ? Pozdrawiam serdecznie!
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A co leży u podstaw tak drastycznej diagnozy? Podaj jakieś szczegóły. Na jakiej podstawie taka diagnoza?
 • Poziom 10  
  Witam, posiadam Junkersa ZS 20 KE z pompą bez regulacji obrotów, po dobudowaniu jednej kondygnacji w budynku, pompa ta jest za słaba. Wiem ponieważ gdy włączę równocześnie pompę w szeregowo podłączonym kotle elektrycznym, we dwie dają rady. Pytanie czy i na jaka pompę mocniejszą można wymienić tę w junkersie, by wystarczyła i nie korzystać z ciągłej pracy pompy w kotle elektrycznym?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Fabrycznie montowana pompa to grundfos 15-60 - jest to mocna, mało awaryjna pompa. Możesz rozejrzeć się za pompą grundfos 25-70 i przełożyć silnik. Lepsze rozwiązanie to sprzęgło hydrauliczne i druga pompa za sprzęgłem.
 • Poziom 7  
  Dziękuję mirrzo i serwisant73 za sugestie i pytanie. Dopiero teraz doczekałem się wizyty serwisanta z Junkersa. Wziął 130 zł za ogląd piecyka. Stwierdził, żę CO nie działa, aCWU jest. Ponaddto podejrzewa uszkodzenie płyty głównej lub cewki. Do wymiany jest też nagrzewnica z powodu przegrzania oraz zawór trójdrożny. Z powodu dużych kosztów naprawy zalecił wymianę kotła na nowe urządzenie. Mam wrażenie, że Junkers (a konkretnie ten człowiek) mnie trochę doi i doić jeszcze zamierza. Jeśli miałbym wymienić na nowe, sprawne urządzenie, to może warto pomyśleć o innym niż Junkers, aby zmienić usługodawcę, i znaleźć urządzenie o podobnych a może lepszych parametrach i byc może konkurencyjnym cenowo. Co mi radzicie ?
  Pozdrawiam