Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak uzyskać dźwięk z Dekodera Cyfra + przez Kino Sony BDV E290

marioKLR 27 Aug 2012 02:34 2289 2
    marioKLR
    Level 9  
    Witam

Przeszukałem tematy na forum jest trochę podobnych, ale nie uzyskałem z nich potrzebnej pomocy.
    Mam pytanie, posiadam TV Sharp 26' do tego dekoder Cyfry SegemCom DCI 87 oraz kino domowe Sony BDV E290.

Telewizor mam podłączony z dekoderem za pomocą kabla HDMI i tak samo telewizor z kinem poprzez kabel HDMI i tutaj nie mam żadnych problemów wszystko gra, lecz nie wiem dokładnie jak sobie poradzić by oglądając kanały na dekoderze dźwięk szedł przez kino domowe. Najprościej by było kablem optycznym kino-tv ale niestety tv nie posiada takiego wejścia.

Takie wejścia posiada sprzęt:

Dekoder:
    cyfrowe wyjście audio/wideo - HDMI
    cyfrowe elektryczne (SPDIF) i analogowe (L-R) wyjście audio
    gniazdo Euroscart

Telewizor:
    2x HDMI
    Wejścia AV / S-Video / Component
    Wyjście: słuchawkowe / analogowe audio
    Gniazdo cyfrowe: koncentryczne
    RS-232C

Kino Domowe Sony BDV E290
    http://www.sony.pl/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-e290#/TechnicalSpecs

HDMI
    Kompozytowe wyjście / wyjścia wideo
    Koncentryczne wejścia audio
    Analogowe wejścia audio: Gniazdo cinch

Najprościej by było optycznym, ale niestety nie mam takiej możliwości.
    Próbowałem podłączać kablem jack-cinch (jack do słuchawkowego wejścia w TV, a cinch w kinie) ale nie to był dobry pomysł, z resztą tak się nie powinno podłączać - głos jakiś dziwny poza tym cichy bo muszę dać na full prawie w kinie domowym by było dobrze słychać.
    Więc prosiłbym o poradę jak zrobić by dźwięk z oglądanego dekodera szedł przez kino domowe.
    spinacz
    Level 41  
    Podłącz tak dekoder wyjście cyfrowe SPDIF -> Kino domowe koncentryczne wejście audio i masz po problemie.
    marioKLR
    Level 9  
    Dzięki zakupie kabel i sprawdzę jak działa.