Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uzyskać dźwięk z Dekodera Cyfra + przez Kino Sony BDV E290

marioKLR 27 Sie 2012 02:34 2067 2
  • #1 27 Sie 2012 02:34
    marioKLR
    Poziom 7  

Witam

Przeszukałem tematy na forum jest trochę podobnych, ale nie uzyskałem z nich potrzebnej pomocy.
    Mam pytanie, posiadam TV Sharp 26' do tego dekoder Cyfry SegemCom DCI 87 oraz kino domowe Sony BDV E290.

Telewizor mam podłączony z dekoderem za pomocą kabla HDMI i tak samo telewizor z kinem poprzez kabel HDMI i tutaj nie mam żadnych problemów wszystko gra, lecz nie wiem dokładnie jak sobie poradzić by oglądając kanały na dekoderze dźwięk szedł przez kino domowe. Najprościej by było kablem optycznym kino-tv ale niestety tv nie posiada takiego wejścia.

Takie wejścia posiada sprzęt:

Dekoder:
    cyfrowe wyjście audio/wideo - HDMI
    cyfrowe elektryczne (SPDIF) i analogowe (L-R) wyjście audio
    gniazdo Euroscart

Telewizor:
    2x HDMI
    Wejścia AV / S-Video / Component
    Wyjście: słuchawkowe / analogowe audio
    Gniazdo cyfrowe: koncentryczne
    RS-232C

Kino Domowe Sony BDV E290
    http://www.sony.pl/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-e290#/TechnicalSpecs

HDMI
    Kompozytowe wyjście / wyjścia wideo
    Koncentryczne wejścia audio
    Analogowe wejścia audio: Gniazdo cinch

Najprościej by było optycznym, ale niestety nie mam takiej możliwości.
    Próbowałem podłączać kablem jack-cinch (jack do słuchawkowego wejścia w TV, a cinch w kinie) ale nie to był dobry pomysł, z resztą tak się nie powinno podłączać - głos jakiś dziwny poza tym cichy bo muszę dać na full prawie w kinie domowym by było dobrze słychać.
    Więc prosiłbym o poradę jak zrobić by dźwięk z oglądanego dekodera szedł przez kino domowe.

0 2
  • Mitronik
  • #2 27 Sie 2012 06:45
    spinacz
    Poziom 38  

Podłącz tak dekoder wyjście cyfrowe SPDIF -> Kino domowe koncentryczne wejście audio i masz po problemie.

0
  • Mitronik
  • #3 27 Sie 2012 15:00
    marioKLR
    Poziom 7  

Dzięki zakupie kabel i sprawdzę jak działa.

0