Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podkręcenie procesora AMD Athlon 64 X2 5050e na zasilaczu Chieftec GPS-500AB A

arturszerszen5 27 Aug 2012 11:36 1251 8
Optex
    arturszerszen5
    Level 9  
    Witam
    Problem J.W.
    Czy mogę mocno podkręcić procesor AMD Athlon 64 X2 5050e na zasilaczu Chieftec 500W czy czegoś nie spalę nie rozwalę??
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Optex
    skim
    Level 12  
    Jeśli nie wiesz, to kliknij prawym klawiszem na "mój komputer", wejdź we właściwości i tam Ci poda ilość pamięci RAM. Nie wiem jak działa tamta stronka internetowa, którą podałeś, ale może nie działać dokładnie, więc moim zdaniem masz 2GB RAM ;)

Nie wiesz ile masz rdzeni? Sprawdź na stronie producenta (nie wiem, który tam dokładnie masz): Link
    Jak nadal nie wiesz, to otwórz Menedżera Zadań windowsa (skrót: Ctrl+Shift+Esc), dalej klikasz Widok->Historia procesora CPU->Oddzielny wykres dla każdego procesora. Wchodzisz w zakładkę "Wydajność". Jeżeli widzisz jeden wykres dla procka, to masz jeden rdzeń, jeśli dwa, to dwa rdzenie, jeśli osiem, tzn. że masz 4-rdzeniowy, z czego każdy jest 2-wątkowy (jak np jest w i7) itd...

Podkręcanie robisz w BIOSie (jeśli nie wiesz co robisz - lepiej sobie daruj, albo przynajmniej poczytaj na temat w google, w końcu kiedyś trzeba się nauczyć). Podkręcasz zegar i napięcie. Dam ci tylko jedną radę: rób to STOPNIOWO, tzn. podkręcasz trochę, uruchamiasz komputer, sprawdzasz czy jest stabilny, jeśli tak, to podkręcasz jeszcze trochę... Jeśli traci stabilność, to zejdź odrobinę. Jeśli podkręcisz od razu zbyt dużo to może być problem :P Teoretycznie jest zabezpieczenie, które zabezpiecza procek przed spaleniem i go wtedy odłącza, więc fizycznie może go nie uszkodzisz ;)
  • Optex
    pitrala1
    Level 33  
    Ram 1.8, bo resztę zabiera grafika zintegrowana - jeśli masz inną, na PCI-E/AGP, to w biosie wyłącz integrę.

A podkręcanie tego procka to chyba tylko dla rozrywki, i tak nie odczujesz skoku wydajności...

Nie znam tej płyty, nie wiem jak będzie się sprawować przy podkręcaniu. A spalić raczej niczego się nie da, jak za dużo podkręcisz to po prostu komp się nie uruchomi..
    korrus666
    Level 40  
    A ja mam pytanie. Skąd Ci przyszło do głowy że masz procesor Pentium 4 skoro na wszystkich zrzutach ekranu jak wół napisane że to AMD Athlon 64 X2? No chyba że to nie twoje zrzuty.

Procesor da się pewnie trochę podkręcić. Można mu magistrale podnieść na początek na jakieś 220 MHz tylko należy pamiętać żeby nie przetaktować pamięci. Niestety przy twoim poziomie wiedzy nie wróżę sukcesu.
    pitrala1
    Level 33  
    Przepraszam, nawet nie popatrzyłem na screeny, ale jak wpisałem w google nazwę płyty to wyskakiwało, ze to płyta pod athlony, i myśle WTF :D

No więc jak AMD Athlon 64 X2 to bardziej już się opłaca podkręcać.

Na screenach masz wyraźnie napisane to, czego chcesz - cores 2 threads 2, czyli 2 rdzenie 2 wątki.

Ma forum masz wiele poradników o podkręcaniu, poradzisz sobie.
    arturszerszen5
    Level 9  
    Dobra to zostało ostatnie pytanie czy aby na pewno to bezpieczne i czy niczego nie rozwale
    pitrala1
    Level 33  
    Niczego nie rozwalisz.
    arturszerszen5
    Level 9  
    Dzięki to poczytam teraz o tym jak go podkręcić

Dodano po 1 [minuty]:

niestety nie mogę ci dać punkcików a chętnie bym dał a jeśli chodzi o procka mam nadzieję że uda mi sie go podrasować zwłaszcza że nic nie rozwale ani nie spowoduje pożary
    pitrala1
    Level 33