Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regent 620 - SAL41, co to za element?

darek farad 23 Jan 2005 18:03 2570 6
 • #1
  darek farad
  Level 13  
  uszkodzony element(nie wiem ,czy to diak,czy jakaś specjalna dioda), SAL41,obudowa jak BC547 -czym go zastąpić-proszę o pomoc :?:
 • #2
  janek11389
  Level 42  
  Witam! Na schemacie nic takiego nie ma, nie pisz, co jest na danym elemencie, tylko napisz, co pisze na płytce przy nim! A na pewno pomożemy.
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  janek11389
  Level 42  
  Witam! To są dwie diody w jednej obudowie, my też takie mamy, ale nie pamiętam symbolu, wiem, że na pewno ich oporność jest znacznie większa, jak zwykłych diod połączonych szeregowo, ale możesz spróbować, nie powinno się nic stać, jak nie zadziała, to można jeszcze to przerobić wstawiając tranzystor BC337, albo podobny, kolektor na te bazy, emiter do minusa, a bazę do emiteraVT507, tylko opornik R517 odpiąć od plusa i dać na masę, pójdzie na pewno.
  Pozdrawiam
 • #5
  Jasie-k
  Level 19  
  Z tymi diodami sal 41 jest duży problem bo one były produkowane tylko do tych wzmacniaczy i na 100 % nie ma do nich odpowiednika. Ja miałem ten sam problem i musiałem je sprowadzać z niemczech z serwisu vermony. Od biedy można je próbować zastąpić dwoma 1n385 połączonymi w szereg. Z tego co pamiętam to one we wzmacniaczu nazywają się 41 bb ale to nieistotne. Koniecznie jednak sprawdź wszystkie elementy w końcówce bo te diody nie palą się bez powodu.
 • #6
  PEJO
  Level 22  
  dostalem do naprawy ostatnio ta vermone... tez mialem klopot z SAL41 zastapilem ja dwiema normalnymi krzemowkami i bardzo ladnie dziala!!
  niemce to wszystko musza udziwniac;) swoja droga to jak na swoj wiek to bardzo ladna konstrukcjia wzmacniacza niektore techniksy i inne philipsy maja wielkie nara!!;)
 • #7
  Marek2006
  Level 29  
  Wiem, że pytanie było już bardzo dawno ale ten element to są zwykłe dwie diody krzemowe połączone szeregowo. To jest typowy układ źródła prądowego i zazwyczaj używa się w tym miejscu dwóch diód 1N4148. Nie wiem czemu Niemcy wymyślili taki specjalny element. Może miał trochę lepsze parametry.

  Marek