Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xantia RFX podl. Lpg - Jak podpiac syg. rpm z Al-700 do cewki Jumostatic?

27 Sie 2012 13:54 1266 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Na poczatku jak zawsze przepraszam za brak polskich liter,pisze z OperyM w tel.

Posiadam Citroena Xantie 2.0i 8v (rfx xu10j2) ktory mial wczesniej zainstalowany gaz lpg,tzn jest wbity w dowodzie oraz jest zainstalowana butla w miejscu kola zapasowego i przewod miedziany do przodu auta.Reszta zostala zdemontowana jak poprzedni wlasciciel wymienial wiazke elektryczna silnika.Posiadam rowniez nowe zawory z filtrem,parownik,rure z attuatorem oraz mikser do gazu sr. 36mm.Mam do tego centralke Autronic Al-700 z wiazka,wiekszosc przewodow podlaczona,mam wieksze zmartwienie z podpieciem sygnalu RPM dla centralki (brazowy przewod) z cewki zaplonowej,nie mam pojecia w ktory pin we wtyczce instalacji silnika sie wpiac.W tym silniku jest cewka z 4 wyjsciami na kable WN do swiec i czteropinowa wtyczke od instalacji silnika.Typ tej cewki to podobno *Jumostatic*.ECU to MM IAW 8P.20
    Dosc dlugo szukam schematu instalacji mojego silnika oraz rozpiski pinout ECU,tutaj rowniez nic nie znalazlem.

Przepraszam za tak banalne dla was pytania i bardzo prosze o pomoc poniewaz placic 500zl za podlaczenie dwoch przewodow to bez sensu pomijajac ze za sprawdzenie,ustawienie instalacji i podlaczenie przewodow miedzianych musze zaplacic drugie tyle ale to juz sprawa bezpieczenstwa.
    Pozdrawiam Blazej
  • Poziom 17  
    To chyba źle szukasz, bo to jest tutaj. Wprawdzie z Passata, ale ta sama centralka i opis montażu.
  • Poziom 10  
    Dziekuje,topic ktory Pan podal mam w zapisanych i sie wzorowalem na nim podlaczajac reszte.

Wybaczcie mi beszczelnosc ale prosze o podanie "na tacy" pod ktory przewod od wtyczki cewki zaplonowej podlaczyc sygnaly dla centralki gazu poniewaz mecze sie juz z tym ktorys dzien i nie moge tego ogarnac.Lub tez o sposob jak samemu sprawdzic ktory to moze byc pin w w/w wtyczce.
    Znajomy gazownik nie chce zdradzic ale za 500zl podlaczy a ja juz nie wiem gdzie szukac informacji,majac do dyspozycji tylko nokie z operam ;)
  • Poziom 10  
    Dla zainteresowanych sygnal RPM znajduje sie na 23 pinie ECU i na pinie nr 2 we wtyczce na cewce a sygnal z TPS na srodkowym pinie we wtyczce czujnika TPS

Pozdrawia