Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HD 301 - TVP1 / TVP 2 i inne programy zakodowane

27 Sie 2012 15:11 5130 15
 • Poziom 10  
  Kupiłem tuner cyfrowej telewizji naziemnej HD-301, po podłączeniu i automatycznym wyszukaniu programów mogę oglądać np. POLSAT,TVN, PULS, PULS2....... są na liście programów również TVP1, TVP2 ......... i są zakodowane. Są też zdublowane np. POLSAT i TVN które również są zablokowane. Poprawiłem ustawienie anteny na Kosztowy ponowiłem auto programowanie i nadal jest ten sam problem. Wie może ktoś jak rozwiązać ten problem ?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista Sieci, Internet
  Zanim pójdziesz do dystrybutora Cyfry+ lub CP to wypada poprawić instalację antenową, bo na rzazie, z tego co napisałeś, odbierasz tylko mux-2 oraz zakodowane przekazy z mobilnej TV Polsatu.

  Napisz więcej, bo nikt tu nie jest wróżką: jaka antena, gdzie zamontowana, ile metrów kabla antenowego, jakieś wzmacniacze, zasilacze, rozgałęźniki, etc. Podaj poziom i jakość odbieranego mux-2, który pokazuje dekoder DVB-T.
 • Poziom 10  
  Nie mam zamiaru iść ani do PC ani Plusa. Mam zamontowaną taką antenę ( tyle że nie jestem pewien długości, jutro zmierzę. ) na kominie u siebie w domu, skierowaną bezpośrednio na nadajnik w Kosztowach który nie jest zasłonięty żadnym obiektem. http://www.barczak.com.pl/zdjecia/2605d.jpg. W linii prostej to nie więcej niż 26 km. Do telewizora jest ok 12 m. kabla koncetryka miedzianego w miedzianym oplocie, na razie nie mam żadnych rozgałęźników, wzmacniaczy. Dekoder DVB-T pokazuje od 75% do 89 % poziomu sygnału.
 • Poziom 43  
  mihal2002 napisał:

  Udać się do punktu Plusa lub APS CP i podpisać umowę. Reszta w opcji szukaj!!!
  A co ma do tego Plus, APS jak on
  Cytat:
  Kupiłem tuner cyfrowej telewizji naziemnej HD-301
  ? W dekoderze ustawienia fabryczne i szukaj na ręcznym k. 49 i 55
 • Specjalista Sieci, Internet
   
  Dostępne multipleksy z Kosztowych i Skrzycznego:
  Kosztwy
  Skrzyczne

  Masz blisko do Kosztowych, więc powinieneś mieć bezproblemowy odbiór mux-ów stamtąd, z tym, że mux-3 jest tam nadawany bardzo słabo, a do tego zakłócany jest przez czeski nadajnik Praded, więc w niektórych lokalizacjach ciężko go odebrać.

  Link do anteny nie działa. Czy w antenie jest jakiś wzmacniacz?

  Antena powinna być ustawiana na MAX wskazań jakości odbieranych mux-ów pokazywanych przez dekoder. Może trzeba sprawdzić ustawienie anteny?

  Gdzie mieszkasz?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 12  
  Witam,sprawdź antenę bo może jest walnięty zasilacz. Montowałam już 5 dekoderów DVB-T i jest wszystko ok.
 • Poziom 43  
  mihal2002 napisał:

  A to, abyś sam się zapoznał!!!
  MUX 4 jest to ...?
  Jak nie wiesz to nie odpisuj!
  On pisze, że nie ma
  Cytat:
  są na liście programów również TVP1, TVP2 ......... i są zakodowane.
  a do tego nie potrzeba MUX4 a tylko MUX1 wystarczy.
 • Poziom 10  
  Mam antenę logarytmiczną z symetryzatorem, mieszkam w Jaroszowicach ( niedaleko Tychów ), w poniedziałek chyba pójdę zwrócić ten dekoder. Próbowałem kilka razy ustawiać antenę i na nowo wyszukiwać programy. W opcjach, ustawieniach dekodera też nie znalazłem przyczyny, kolega na antenie pokojowej łapie wszystkie programy a mnie już szlag trafia. TVP1,TVP2,TVP3 i 17 innych programów mam zakodowanych a oglądam tylko TVN,POLSAT,POLSAT SPORT, PULS i coś tam jeszcze. Poddaję się.
 • Poziom 35  
  Na stronie dvbtmap.eu znajdziesz właściwy kierunek do ustawienia anteny.
  Nie wyszukuj automatycznie, przeskanuj tylko kanały 49, 51 i 55 (Kosztowy).
  Kanały kodowane to programy zawarte w MUX4, by je oglądać należy mieć sprzęt i umowę z Polsatem.
 • Poziom 37  
  Trzeba na ręcznym szukaniu przeskanować kanały 49 51 i 55 w Jaroszowicach nie powinno być problemu bo to czysty kierunek na nadajnik Kosztowy. Te kodowane trzeba usunąć z listy albo włączyć jeszcze raz strojenie automatyczne ale antenę do tunera podłączyć jak przeskanuje kanał 44 bo to kanał z programami kodowanymi. Samą instalację antenową też można sprawdzić podłączając pod antenę analogowy tv i zobaczyć jak działają programy Polsat i Tvn powinny działać bez żadnego śniegu jak odbiór jest słaby to trzeba sprawdzić instalację antenową.
 • Poziom 10  
  Dzięki za konstruktywne podpowiedzi, i tak przy ręcznym skanowaniu 49 kanału pasek jakości sygnału jest pełny, i tu łapie i zapisuje właśnie te kanały które mam na liście jak dostępne i mogę je oglądać: POLSAT,TVN,TV4,TV PULS,TVN7,PULS2,TV6,POLSAT SPORT NEWS. Przy kanale 51 i 55 pasek jakości jest pusty, czasami pokazuje że sygnał łapie na tych dwóch kanałach ale jest to czas mniejszy o 1s.
 • Poziom 37  
  Jaki jest odbiór z tej anteny programów analogowych szczególnie Tvn-u i Polsatu.
 • Poziom 10  
  TVN i POLSAT analogowe są czyste.
 • Poziom 10  
  Witam ponownie. Po kilku krotnym sprawdzeniu instalacji znalazłem źródło usterki opisywanej wyżej przeze mnie. Wysunięte były zaciski symetryzatora z zacisków anteny. Chyba sprowokowałem sam tę usterkę podczas regulacji anteny wcisnąłem przewód na tyle mocno do obudowy anteny że tak się właśnie stało. Dziękuję wszystkim za pomoc. Teraz będę bawił się podziałem sygnału na dwa telewizory.