Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LCD LE32A551 - nie zawsze włącza się

lc 27 Aug 2012 18:19 7473 5
    lc
    Level 22  
    Witam
    Nie bardzo potrafię sprecyzować objawy, ale wygląda to tak, że często nie chce się włączyć a jak już się uda to pracuje poprawnie. Jak się go wyłączy ( z sieci, ponieważ na wyłączenie z pilota nie reaguje ) to juz ponownie nie da się włączyć. Trzeba próbowac kilka/dziesiąt razy żeby znowu zaskoczył.
    Sprawdziłem zasilacz ( model : BN44-00213A ). Lekko spuchnięty kondensator 150uF/450V. Wymieniłem. Wymieniłem tez wszystkie inne elektrolity. Napięcia sprawdzone - wszystkie poprawne, zarówno w czasie trwania usterki jak i w czasie normalnej pracy. Brakuje mi pomysłów. Może jakaś drobna podpowiedź ...

Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    LCD-LED-PDP

Level 28  
    Co się dzieje jak próbujesz go włączyć a się nie włącza ?? Są wtedy napięcia, dioda led mruga i się wyłącza ?? W nowych Samsungach można kontrolować proces włączania się odbiornika przez kabel Ex Link i HT, łatwiej wtedy ustalić przyczynę. Możliwe uszkodzenie pamięci DDR na FBGA. Pozdrawiam
    lisek
    Service technician RTV
    Sam PSU
    Link_ do schematu
    sprawdzisz na stole, nie zapomnij o obciążeniu i zwarciu odpowiednio złącza Ps-On
    *można odłaczyć inverter
    Będziesz miał pewność czy to zasilacz czy coś na Main.

p.s
    Może coś w ukł. "miękkiego startu" czyli co z napięciem na pin.11MC33067P
    lub znany СВ804 2,2uF/50v
    lc
    Level 22  
    Witam
    Dzięki za schemat. Kiedy wreszcie udało mi sie włączyć to draństwo pomierzyłem wszystko co mogłem. Napięcie na 11 MC33067P pływa od 0,4-1,8V. Wymieniłem go, ale dalej mam podobnie. Jakie tam powinny byc napięcia ?

No i pięknie. teraz już mam całkowity brak napięć. Zasilacz nie startuje. Na CP803 mam 330V, na pierwszej nodze TB801S tez jest napięcie 330V. Ale później już wszędzie zero. Wymieniłem juz chyba wszystko, tzn. MC, A6159, transoptorki i dalej nic. Panowie co jeszcze ewentualnie muszę sprawdzić, co pomierzyć, troche się zapętliłem :-)

Pozdrawiam.
    vitocorleone
    Level 13  
    Quote:
    Wymieniłem juz chyba wszystko

Gdybyś wymienił wszystko, to by działało. Na sprawne oczywiście i bez błędów montażowych. Ale wszystkiego nie trzeba wymieniać...
    Przetwornica prosta jak drut i wyjątkowo przejrzysta. Nic tu za ciebie nie wymyślimy.
    lc
    Level 22  
    Fakt, prosta jak drut, ale się troszeczke zapętliłem bo czas gonił. :-)
    Zabrałem się za to metodycznie, schemat w rękę i po kolei.
    Ponieważ wymieniłem juz wcześniej wszystkie aktywne elementy zacząłem badać płytkę PSU organoleptycznie i wymacałem delikatnie niedolutowany TB801S. Przelutowałem całośc na wszelki wypadek i jak dotąd działa. Włącza się za każdym razem, wyłacza też poprawnie.
    Sprawa wydaje się być rozwiązana. Temat do zamknięcia.
    Dziękuje wszystkim, którzy zabrali głos.

Pozdrawiam.