Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAC X510VHY - Szarpanie silnika + mulący napęd

27 Sie 2012 18:36 6891 3
  • Poziom 17  
    Witajcie, potrzebuję pomocy w naprawie mojej kosiarki NAC X510VHY. Głównym problemem jest nierówna praca silnika. Po odpaleniu pracuje od na zasadzie "szarpania" - jakby miała przerwy w dostawie paliwa - początkowo pomógł trick, na który trafiłem przypadkiem - odpaliłem ją z odkręconym wlewem paliwa i działała płynnie dlatego też przebiłem korek cienkim drutem i przez 2-3 godziny pracy był spokój. Teraz szarpie nawet bez korka wlewu paliwa.

Kosiarka ma 6,75 KM (wg. specyfikacji), ale jej napęd działa koszmarnie - niby prędkość jest Self propelled, ale jak na moje oko to tragicznie powoli. Nie powiem - trawę mam do ścięcia na wysokości 35cm, ale kiedy przestanę pchać kosiarkę napęd nie jest w stanie nawet "zamielić" kołami w miejscu (Mam porównanie, próbowałem u znajomego 5 konnego, innego chińczyka (jakiś wypaśny model z rozrusznikiem elektrycznym) i napęd, jeśli go nie puściłeś darł do przodu ta, że nie dało się zawrócić bez puszczenia dźwigni.

Prosiłbym o wsparcie w próbie postawienia jej na nogi (sprzęt ma 3 lata, ale nie była jakoś mocno eksploatowana (areał do koszenia jakieś 6-7 a), bo zwykle wolę szybciej złapać kosę spalinową niż męczyć się z tym żółwiem...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Chyba pomogło, acz z tego co zauważyłem, kiedy pracuje tak nierówno, to szarpie całym cięgnem gazu... za słaba sprężyna?
  • Użytkownik usunął konto