Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór TV - problem z antena - Kraków

23 Sty 2005 18:57 1155 3
  • Poziom 16  
    Zainstalowalem na balkonie (krakowskie osiedle) antene szerokopasmowa ze wzmacniaczem 55 dB. Antena skierowana w strone Choragwicy jednakze nie widzi jej bezposrednio. Problem jest nastpujacy. Praktycznie zaden program nie jest odbierany ładnie. 1,2 jesze jako tako ale snieza i sa delikane odbicia. Regionalna 3, TV4 z bardzo duzymi odbiciami (obraz jest dwukrotnie powtorzony (odbity) i przesumiety w prawo, z lewej strony jest pionowy pas. TVN, Polsat praktycznie w ogole nie ma sygnalu (odbioru).!?
    Podejrzewam ze sygnal jest za mocny i wzmacnia wszelkie odbicia sygnalów oraz smieci. Probowalem ustawiac antene w roznych kierunkach ale nie przynosi to efektu. Regulowac gora-dol nie mam mozliwosci.
    Probowalem obnizyc napiecie zasilania wzmacniacza do 5V. Poza pogorszeniem i tak fatalnego odbioru TV4 odbicia i przesuniety obraz pozostal taki sam :(
    Co rodzicie ? Wymienic symetryzator w antenie na bez wzmacniacza ? Czy moze wstawic jakis tlumik sygnalu ? Czy taki tlumik mozna zrobic samemu czy raczej trzeba kupic ? Moze jakis prosty schemat ?
  • Admin grupy Projektowanie
    Czy jesteś pewnien że wzmacniacz w antenie jest sprawny ?
    Jeżeli masz możliwość podstaw inny.
    Regulacja napięcia powinna dać wymierne efekty.
    Przy silnym sygnale napięcie w okolicach 3-5V.
  • Poziom 15  
    ja bym jednak radził zestaw antenowy z anten kierunkowych bo szerokopasmowe anteny przy takich warunkach nie zabardzo zdają egzamin.pozdrawiam cbshogun wrocław
  • Poziom 37  
    Przede wszystkim to masz pewnie duzo odbic bo mieszkasz na osiedlu. Poza tym to wydaje mi sie ze z Choragwicy to nadaje 1, 2, i chyba TVN (niech mnie ktos sprostuje) . Reszta leci (przynajmniej na sam Krakow ) z nadajnika na Krzemionkach. Najlepiej przejedz sie na Balicka i kup wzmacniacz o regulowanym wspolczynniku wzmocnienia. Wtedy mozesz sobie pokrecic podkowka przy wzmacniaczu i ustawic najbardziej optymalny odbior - koszt ok. 8 zeta (plus bilet tramwajowy i wstep).
    Pozdrawiam