Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gooddrive Edge 16GB - nie widzi system

martix1989 27 Aug 2012 19:14 1872 3
    martix1989
    Level 2  
    System nie widzi pendrive. Ponoć wyczytałem, że przestawił się format na RAW. Nie mogę jednak go sformatować. Jakieś sugestie?

ChipGenius:

Description: [H:]Urządzenie pamięci masowej USB(USB DISK 2.0)
    Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
    Current Speed: High Speed
    Max Current: 300mA

USB Device ID: VID = 13FE PID = 3800
    Serial Number: 07AB0C02D6C00200

Device Name: USB DISK 2.0
    Device Revision: 0100

Product Model: USB DISK 2.0
    Product Revision: PMAP

Chip Vendor: Phison
    Chip Part-Number: PS2251-38(PS2238) - F/W 02.03.10 [2010-07-19]
    Flash ID Code: ADDE94D2 - Hynix [MLC-8K]

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/phison.html
    1010011010
    Level 32  
    Spróbuj HP USB Disk Storage Format Tool
    martix1989
    Level 2  
    próbowałem. nie widzi go
    velmont
    Level 9  
    Witam serdecznie. Także mam problem ze sformatowaniem pendrive (Kingston 4gb). Próbowałem już następujących pomysłów:
    1) wpierw standardowo prawy przycisk i formatuj (szybkie i pełne), wyskakuje jakiś komunikat "nieokreślony błąd".

2) programe HP USB Disk Storage Format Tool nic nie zdziałał. Wyskakuje błąd "Failed to format the device".

3) próbowałem go sformatować z platformy windows Panel ster. - narzędzia adm. - zarządzanie komputerem - zarządzanie dyskami. Nie daje się sformatować, ani zmienić systemu plików (nadal RAW). Co ciekawe system widzie pen drive jako "zdrowy".

4) kolejna opcja to usunięcie tego klucza z rejestru. HKEY_LOCAL_MACHINE->SYSTEM->CurrentControlSet->Control -> StorageDevicePolicies
    U mnie tego klucza nie było (windows 7 64-bit). Więc w Control stworzyłem wartość DW0RD i zmieniłem wartość na "0". (Nawet na www MS tak radzą). Stworzyłem, zmieniłem, reset systemu i nic. Nadal nie można go sformatować.

5) kolejny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to format z cmd. Wszedłem, wpisałem format i format stanął się na 1%, a trwało to z godzinę.

6)jak format nie pomógł to może z poziomu cmd. zmienię system plików. wszedłem w cmd no i komenda convert itd na ntfs - nic. Na fat32 - nic.

No i zaczyna mi brakować pomysłów. Co byście poradzili?
    Dodam, że chcę sformatować pena bo muszę na nim odzyskać dane. Pozdrawiam