Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung B7522 - Połączenie Palmtopa / PC przez Bluetooth i Dial-up

gsawicki 27 Aug 2012 20:32 975 0
    gsawicki
    Level 12  
    Witam.

Mam komórkę Samsung B7522 Duos (na 2 karty SIM, nie wiem czy ma to znaczenie). Mam też palmtopa MIO P560. Używam nawigacji Automapa, która ma możliwość pobierania z internetu danych na temat korków. No i mam problem. Skonfigurowałem połączenie Bluetooth pomiędzy urządzeniami, skonfigurowałem połączenie dial up (*99#) i raz działa, a raz nie chce się za nic połączyć.
    Objaw jest taki, że automapa (ale również przeglądarka internetowa na palmtopie) przy próbie połączenia wywala komunikat (tzn komunikat wywala windows mibile):

Cannot Connect
    Dialed: *99#
    The answering modem has disconnected. To check your connections settings ... bla bla bla (nic istotnego). Próby restartu obu urządzeń / bluetootha / od nowa konfiguracji nie przynoszą skutku. Po prostu raz działa, a raz nie (np. 2 razy jechałem nad morze i w jedną stronę działało, a z powrotem nie było szans na uruchomienie).
    Co ciekawe dzisiaj próbowałem się połączyć z internetem z komputera przez kabel USB do komórki i miałem komunikat, że modem jest w użytku i nie można się połączyć. Jak by komórka blokowała modem.

Nie wiem już co mam zrobić, sama komórka potrafi z internetu bez przeszkód korzystać i jest wszystko ok.