Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung B7522 - Połączenie Palmtopa / PC przez Bluetooth i Dial-up

gsawicki 27 Sie 2012 20:32 906 0
    gsawicki
    Poziom 12  
    Witam.

Mam komórkę Samsung B7522 Duos (na 2 karty SIM, nie wiem czy ma to znaczenie). Mam też palmtopa MIO P560. Używam nawigacji Automapa, która ma możliwość pobierania z internetu danych na temat korków. No i mam problem. Skonfigurowałem połączenie Bluetooth pomiędzy urządzeniami, skonfigurowałem połączenie dial up (*99#) i raz działa, a raz nie chce się za nic połączyć.
    Objaw jest taki, że automapa (ale również przeglądarka internetowa na palmtopie) przy próbie połączenia wywala komunikat (tzn komunikat wywala windows mibile):

Cannot Connect
    Dialed: *99#
    The answering modem has disconnected. To check your connections settings ... bla bla bla (nic istotnego). Próby restartu obu urządzeń / bluetootha / od nowa konfiguracji nie przynoszą skutku. Po prostu raz działa, a raz nie (np. 2 razy jechałem nad morze i w jedną stronę działało, a z powrotem nie było szans na uruchomienie).
    Co ciekawe dzisiaj próbowałem się połączyć z internetem z komputera przez kabel USB do komórki i miałem komunikat, że modem jest w użytku i nie można się połączyć. Jak by komórka blokowała modem.

Nie wiem już co mam zrobić, sama komórka potrafi z internetu bez przeszkód korzystać i jest wszystko ok.