Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet yarvik - czy raczej pentagram ?

27 Aug 2012 21:36 2607 7
  • Level 10  
    Chciałbym zakupić tablet do ok 600 zł.
    Rozważam aktualnie dwa :
    1. Yarvik GoTab ion 7"
    2. Pentagram Tab 8"

Pierwszy ma lepszy ekran ( IPS ), drugi ma ekran większy. Tyle istotnych różnic.
    W ściągniętej instrukcji do Yarvika znalazłem informację:
    Quote:
    Ze względu na ograniczenia licencyjne dotyczące mobilnych urządzeń wykorzystujących system
    operacyjny Android, tablet Yarvik umożliwia dostęp do oficjalnej witryny Android Marketplace, ale
    nie umożliwia pobierania aplikacji.

Czy ktoś z posiadaczy tego modelu ( lub innych Yarvików) mógłby się wypowiedzieć, jak to jest ze sklepem google w tych tabletach ?

Drugie pytanie kieruję do użytkowników pentagrama: czytałem wiele informacji o wadliwych egzemplarzach i problemami ze sklepem google. Jak to teraz wygląda?
    Proszę o pomoc.
  • Level 27  
    Witam
    Według mnie lepiej kupić Pentagram- sprawdzona firma, mialem takiego i bylem zadowolony ale go sprzedałem powodu nie podam - na pewno nie był to problem techniczny z Pentagramem
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Pentagram to zło. Niedopracowany rom, wypuścili produkt na którym większość aplikacji z marketu nie działała. Kupiłem ósemkę i po tygodniu sprzedałem. Słaba pod gry 3d, ewentualnie można jeszcze w angrybirdsy pograć.
    Po aktualizacji jądra, ekran nieco lepiej skalibrowany, większość aplikacji z marketu działa stabilnie ale tablet potrafi zgubić sygnał lecąc po wifi, po podłączeniu do tv na hdmi źle skaluje obraz.

Masz, poczytaj i dwa razy się zastanów
    Code:
    http://forum.pentagram.pl/discussion/4097/1/pentagram-tab-80-a-market/ 
  • Level 10  
    No właśnie... gdyby nie negatywne opinie na forum, zapewne już bym z niego pisał tego posta :)
    Niemniej to zapewne zależy od egzemplarza - a w sklepie pewne rzeczy można sprawdzić przed zakupem. Taka ilość negatywów jednak zmusza do przemyśleń.
    Macie jakieś inne pomysły na tablet o podobnej konfiguracji i w podobnych pieniądzach ?
  • Level 30  
    Adax 9DC2 9.7" 8GB
    Tracer Neo 9,7'' 16GB
  • Level 9  
    Do 600zł Kiano Blade Core II. Cena 599zl ,Mój znajomy ma i jest bardzo zadowolony. Argumentem przeważającym za Kiano byla gwarancja jaka daje Kiano i to , że serwis krajowy
  • Level 10  
    z tym, że szukam 7 cali... ;)
    Yarvik też ma krajowy serwis :) A Kiano wg specyfikacji to dużo słabsze narzędzie:
    Mniejsza rozdziałka, 2 razy mniej pamięci ram, 2 razy mniejszy dysk,

Zamówię tego yarvika - mało o nim w sumie informacji - jak się pobawię to podzielę się wnioskami :)
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    Ok. Po kilku dniach użytkowania yarvika tab ion 7".
    Ekran jest naprawdę świetny. Dobrze wyświetla, dobrze odwzorowuje kolory. IPS jest doskonałym pomysłem :)
    ( ale... próba pracy na tablecie na łące w średnio słonecznym dniu skończyła się fiaskiem. ).
    Ekran jest szklany, nic się nie ugina pod dotykiem. Sam dotyk jest rewelacyjnie czuły, ekranem posługuje się bardzo łatwo.
    Obudowa jest bardzo estetyczna, dobrze dopasowana - nie ma żadnych szczelin, nic nie trzeszczy, nie odstaje. Za to duża pochwała dla projektantów Yarvika.
    Łączność zapewnia karta wifi - jej zasięg pozostawia nieco do życzenia. Moc podobna jak telefonu samsung ace.
    Tablet yarvik - czy raczej pentagram ?

Ale, podczas testowania programem wifi-analyzer siła sygnału zmieniała się bez widocznego powodu ( bez dotykania urządzenia, leżąc obok telefonu siła słabła i rosła momentami - czego na telefonie nie zauważyłem ). Generalnie zasięg nie jest tragiczny, ale słabszy niż w laptopie.
    Bardzo dużym, miłym zaskoczeniem była obsługa modemu 3g na usb. Po podłączeniu Huawei E156G z kartą play, bez problemu po chwili na pasku stanu wyświetliło się połączenie 3G.
    Bez problemu instalują się aplikacje z google play. Z tego co odpalałem, poszło wszystko ( bussines calendar, wifi analyzer, evernote, ubuntu one file, ninja fruit, ifighter 1945, ipla, tvn player, opera mobile, chrome).
    Praca z pdf: Plik 1,2 mb - działa i przełącza strony błyskawicznie. Długie ( 4-5 sek strona) wczytywanie pojawiło mi się na pdf, który miał 120 mb ( instrukcja obsługi auta, mono kolor).
    Bateria wytrzyma zakładane przez producenta 4 godziny pracy. Nie pracowałem na nim tak długo non stop, więc trudno się wypowiedzieć, jak go to rozładowuje. Ładowałem 3 razy jak dotąd, ok 3,5- 4 godzin do pełna.Rozładowywałem w ciągu dnia - filmy, gry, internet, tv, dokumenty.
    Generalnie z tabletu jestem zadowolony. Działa fajnie i spełnia moje oczekiwania ( czasem wkurza ten falujący zasięg wifi, kilka razy zdażyło mi się, że sieć działała - i nagle zasięg padł).