Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor OKANO CM500 - Naprawa przetwornicy..

Jarosław 1808 27 Sie 2012 23:22 7521 6
  • #1 27 Sie 2012 23:22
    Jarosław 1808
    Poziom 10  

Witam..
    Dostałem do naprawy Monitor OKANO CM500.Na początku był całkowicie martwy po wymianie jednego tranzystora w kluczu i rezystorów ożyła przetwornica ,ale zachowuje się dość dziwnie mianowicie piszczy po włączeniu ,ale to normalne przy zwarciu na lini B+ dziwny efekt zachodzi po wyłączeniu zasilania słychać zmieniające się tony jak by ktoś grał na organach..Żadnego zwartego tranzystora nie mogę namierzyć sprawdzone wszystkie elki powymieniane po stronie wtórnej reszta pomierzona.Teraz mam na dodatek wyjętego hota i wpiętą żarówkę wyjęty CNx62 od sprzężenia zwrotnego i efekt jest prawie ten sam z tym tylko ,że z cnx 65 na moment zapalała się żarówka w momencie włączenia i na koniec rozładowywania się.Bez niego efekt dźwiękowy ten sam ,tylko brak reakcji żarówki.Kłopot bo nie mam schematu oryginału posiłkuję się Philips 9CM53

Załącznik skasowałem - jest już w bazie. Poza tym, mamy na forum osobny dział ze schematami monitorów. [ogryz]

0 6
  • #3 28 Sie 2012 14:14
    Jarosław 1808
    Poziom 10  

Witam..
    Dzięki za odpowiedź.Trafo zostało wymontowane dalej to samo...

0
  • #4 28 Sie 2012 21:59
    lisek
    Spec od monitorów

Dalej to samo, czyli co

Cytat:
    przetwornica ,ale zachowuje się dość dziwnie mianowicie piszczy po włączeniu

Piszczy nadal?

Na jakich elementach IC ,tranzystory jest zbudowana?

0
  • #5 28 Sie 2012 22:17
    Jarosław 1808
    Poziom 10  

Tak piszczy jak by była bardzo obciążona.

Przetwornica zbudowana jest na tranzystorach żadnego scalaka ,schemat podobny do tego ,który zamieściłem na początku wątku z tym,że w moim przypadku przetwornica jest razem z resztą a nie na oddzielnej płytce.Tranzystory but 11 bc337 bc548x2.

0
  • #6 28 Sie 2012 22:49
    lisek
    Spec od monitorów

Monitor OKANO CM500 - Naprawa przetwornicy..

Wymień diody w gałęzi "Kolektora BUT" + C133/R133
    Potem na szt.obciążeniu (linia +B żarówka ) sprawdz zasilacz .

0
  • #7 28 Sie 2012 22:54
    Jarosław 1808
    Poziom 10  

Diody posprawdzałem miernikiem są ok,ale jutro wymienię je na nowe. Pojemność też sprawdziłem.Cały problem w tym ,że nie mam org.schematu od tego modelu.

0