Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

indukcja-boschPIC 67 - wentylator pracuje bez przerwy i miga odwrócona 9

kich 27 Sie 2012 23:36 2853 6
  • #1 27 Sie 2012 23:36
    kich
    Poziom 12  

Witam,
    proszę o informację, co może być przyczyną awarii. Miesiąc temu wentylator kręcił cały dzień przy wyłączonej płycie ale wszystkie pola działały, po którymś resecie wentylator zaczął pracować normalnie...Nigdy nie była przegrzana. Teraz wentylator pracuje a na lewych palnikach pokazuje 0 po włączeniu a przy zwiększaniu mocy-starcie, pokazuje odwróconą 9? Resety nic nie dają oprócz upragnionej ciszy od wentylatora. Prawe pola działają. Podłączenie pod 2 fazy 400V.
    Dzięki za sugestie, za co się zabrać? Czytałem gdzieś o bezpiecznikach...?
    Marcin/kich

0 6
  • #2 06 Lis 2012 19:12
    kich
    Poziom 12  

Witam po przerwie.
    Po telefonach a raczej próbach do serwisów agd- boscha ponownie proszę o pomoc.
    Skoro nie mogę znaleźć informacji, co może być przyczyną ciągłej pracy wentylatora...lewy "ELIN"-pola grzejne naprawiły się same po ok. miesiącu?!?!
    Zainstalowałem dodatkowy włącznik samego wentylatora ale jest to uciążliwe i chciałbym podpiąć się pod główny przycisk dotykowy-włączający "płytę" aby załączał także wentylator...Problem w tym, że nie mogę znaleźć miejsca gdzie "pokazuje się jakieś napięcie mogące załączyć np. dodatkowy przekaźnik z podpiętym wentylatorem. Znalazłem stałe napięcia: 5 i 24 VDC bez względu na stan załączony lub wyłączony " płyty". Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem lub w którym miejscu szukać na załączonym zdjęciu-linku?
    Dzięki-Marcin
    indukcja-boschPIC 67 - wentylator pracuje bez przerwy i miga odwrócona 9 indukcja-boschPIC 67 - wentylator pracuje bez przerwy i miga odwrócona 9

0
  • Pomocny post
    #3 06 Lis 2012 19:49
    wioletta92
    Poziom 17  

Z tego co piszesz to prawdopodobnie wysiadła kontrola temperatury na lewym module ELIN, ale to nie jest takie proste do zdiagnozowania. Równie dobrze może być uszkodzony prawy moduł jak i wentylator mimo że pracuje. Jak czegoś nie podmienisz to nie będziesz wiedział. Jeśli chodzi o moduł sterowania to nic tam nie zrobisz. Bez względu na to czy płyta jest włączona czy wyłączona to zawsze będzie tam napięcie 5V i 24V DC. Ja osobiście z dużym prawdopodobieństwem obstawiłbym lewy moduł (cena około 860 zł) tym bardziej że prawy działa bez problemów.

0
  • #4 06 Lis 2012 21:40
    kich
    Poziom 12  

Miła niespodzianka. Odpowiedź i chęć pomocy-Dzięki.
    Poczytałem trochę o włącznikach dotykowych i czy przy Waszej pomocy można znaleźć w moim panelu sterującym "przerzutnik" jak w schemacie:
    http://www.elportal.pl/pdf/k07/04_02b.pdf
    i podpiąć się z przekaźnikiem?
    Dziękuję- Marcin

0
  • #5 07 Lis 2012 08:30
    wioletta92
    Poziom 17  

Ja raczej pokombinowałbym przy diodzie która zapala się po włączeniu urządzenia, ale nigdy tego do tej pory nie robiłem. W serwisie autoryzowanym nie można zmieniać konstrukcji i zamysłu producenta. Zawsze wymienia się cały podzespół:cry:

0
  • Pomocny post
    #6 07 Lis 2012 12:54
    Loker
    Poziom 38  

Pod przycisk IO się nie podepniesz. Ewentualnie możesz próbować z diodą LED sygnalizującą włączenie ale pamiętaj, że diody są prawdopodobnie multipleksowane, więc zamiast stałego napięcia będzie na niej prostokąt.
    Co rozumiesz przez "resetowanie" płyty? Elektronika (zarówno moduły mocy jak i user interface) pracuje zawsze, nawet jeśli płyta jest "wyłączona". Rzeczywiste, fizyczne wyłączenie płyty można zrealizować tylko poprzez odcięcie zasilania sieciowego na czas dłuższy niż jakies 20 sekund.
    Jaki błąd się wyświetlał?

0
  • #7 07 Lis 2012 14:44
    kich
    Poziom 12  

Loker napisał:
    Pod przycisk IO się nie podepniesz. Ewentualnie możesz próbować z diodą LED sygnalizującą włączenie ale pamiętaj, że diody są prawdopodobnie multipleksowane, więc zamiast stałego napięcia będzie na niej prostokąt.
    Co rozumiesz przez "resetowanie" płyty? Elektronika (zarówno moduły mocy jak i user interface) pracuje zawsze, nawet jeśli płyta jest "wyłączona". Rzeczywiste, fizyczne wyłączenie płyty można zrealizować tylko poprzez odcięcie zasilania sieciowego na czas dłuższy niż jakies 20 sekund.
    Jaki błąd się wyświetlał?

Odpowiadam:
    1.reset= odcięcie zasilania sieciowego
    2. kod błedu odwrócona 9 i 0- lewy ELIN nie działał-naprawił się sam ale problem z włączonym wentylatorem pozostał. Pracuje z kilkoma prędkościami w zależności od mocy, temp. itd. ale zawsze zostaje na minimalnych obrotach... tylko kilka razy zdarzyło się,że zatrzymał się po paru minutach od wyłączenia kuchni na panelu.

...rozumiem, że pomysł z podpięciem pod IO jest do bani...tak kombinowałem z pomiarami i tyle znalazłem jak na zdjęciu z opisem

Wracając do Twojego pomysłu. Na zaciskach diody-"8" informującej o stanie płyty (np. po załączeniu na diodach- "8" świeci tylko: "-" na środku), na wszystkich zaciskach oprócz środkowych( 5 na górze i 5 na dole) jest napięcie 4,8 V DC... w czymś może to pomoże.
    Bardzo proszę o rozwinięcie pomysłu i instrukcję jak tam się podpiąć i jakie podzespoły/układ trzeba dorobić. Nie mam na chwilę obecną wiedzy na temat:"napięcie-prostokąt"...ale szybko się uczę i potrafię googlować :)
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie.
    Marcin

0