Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Altium Designer Computer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS-600 - Nie pobiera papieru

Paszczak2003 28 Aug 2012 00:38 1275 0
 • #1
  Paszczak2003
  Level 17  
  Witam! Mam starą drukarkę laserową Kyocera FS-600 i z tego co pamiętam wydruki do ostatniej chwili jej działania były czyste (nie brudziła kartek i nie zostawiała żadnych pasków). Osobiście drukuję w domu bardzo mało dokumentów dlatego nie chcę inwestować w nowy sprzęt, ta mi poprostu wystarczy. Niestety ostatnio zaprzestała pobierać kartki z kasety i tu z góry mogę dodać i zapewnić że rolka jak i mechanizm unoszący kartki działają prawidłowo.
  Gdy zadam drukowanie silnik startuje, wszystkie rolki się kręcą prócz tej która pobiera kartki. Rozebrałem jeden bok ten od strony napędu i gdy ręcznie odblokuję elektromagnes który zasprzęgla oś tego wałka to kartka automatycznie rusza czyli same elementy mechaniczne są sprawne. Coś poprostu nie daje zezwolenia na otwarcie elektromagnesu. Coś czyli pewnie jakaś krańcówka czy sensor i tu ciekawostka gdy rozebrałem drugi bok dostrzegłem mechanizm który miał zamykać obwód przy zamknięciu pokrywy przedniej tej od Toneta nadusiłem na niego i dostrzegłem że jego koniec mija się z krańcówką a wszystko za sprawą sprężyny która zamontowana w poprzeg nie wiadomo jaką funkcje ma spełniać chyba właśnie taką żeby po kilkunastu latach użytkowania rozciągająć się nieznacznie uniemożliwić naduszenie na krańcówke.. (rysunek wyjaśni).

  Kyocera FS-600 - Nie pobiera papieru

  Problem w tym że usunąłem usterkę a kartek i tak nie podaje..
  Zna ktoś problem?? może wszystkie kontaktrony i krańcówki trzeba wziąźć pod lupę?

  Mam w planach rozebrać ją na części pierwsze wyczyścić i złożyć pytanie czy nie jest to coś poważniejszego. Liczę na odpowiedż lub jakiekolwiek uwagi czy propozycje.
  Pozdrawiam! Artur.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Altium Designer Computer Controls