Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML 1665 - Kaseta z tonerem jest niezgodna.

28 Sie 2012 10:36 4662 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Nie dawno po kilku tygodniach wolnego chciałem wydrukować kilka kartek moim Samsungiem ML 1665. Ku mojemu zaskoczeniu wyskoczył mi taki komunikat (patrz załącznik) Samsung ML 1665 - Kaseta z tonerem jest niezgodna. . Czy da rady coś z tym zrobić by wszystko z powrotem działało? Jakiś czas temu był wgrywany program by chip nie liczył ile kartek było wydrukowanych i nie blokował drukarki.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Z tego co kojarzę trzeba chip zakleić żeby go drukarka nie widziała. Nie wiem dokładnie jaki fix wczytałeś do niej , ale często tak trzeba było robić bo fix gryzł się z eepromem chipa.

C.
  • Poziom 19  
    Zalezy skąd wgrywałeś tego fixa, bo był jeden taki który po wydrukowaniu określonej liczby stron blokowal drukarkę - może to byś przyczyną.

Proszę sprawdzić czy chip jest zaklejony.
  • Poziom 10  
    Jeśli nazwa pliku jest poprawna to ma v34 tego fix'a
  • Poziom 19  
    Próbowałem pomóc koledze.
    Po połączeniu się z jego komputerem zauwazylem ze mial wlaczone aktualizacje firmy Samsung (ze wzgledu na marke lapka). Moze sie wgral firmware v35 i dlatego jest problem.

Próby wgrania oryginalnego firmware w wersji 30 i 34 nie przyniosly żadnego rezultatu. Raport wskazujący wersję firmware nie dał się wydrukować.
    Na raporcie jest jedynie liczba wydrukowanych stron (coś ponad 2000) co by moglo wskazywać na fix który był wypuszczony na elektrodzie ograniczający wydruki do 2tys stron i koniec.

Ale powinno sie dac wgrac oryginalny firmware w tym przypadku i potem odpowiedniego fixa - niestety nie poszlo.

Próby wgrywania były wykonywane przy włączaniu drukarki normalnie jak i w trybie serwisowym - przez przytrzymanie dwóch przyciskow. Nic nie przyniosło odpowiedniego rezultatu.

Może gdzieś styki toneru są popsute, ale na odleglosc tego nie zbadam.

Istnieje sposob na wgranie firmware nawet w tym przypadku, ale na odleglosc nie da sie tego wykonac.

Moze ktos mial podobny przypadek i go rozwiązał?
  • Poziom 10  
    Mi się udało rozwiązać ten przypadek. Problem tkwił we fixie.Znalazłem w internecie inny fix też V34 wgrałem go w trybie wymuszonym i drukarka się odblokowała i drukuje wszystko jak należy,( raporty oraz prywatne druki)

Dzięki za zainteresowanie i uwagi.