Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk, epox 8rda3 , podłączenie amplitunera. Yamaha rx-v450.

23 Sty 2005 19:56 3881 35
  • Poziom 17  
    witam
    mam epox 8rda3+ i chcialem sobie podlaczyc amplituner do kina domowego .. zastanawiam sie czy ten dzwiek wystarczy(zintegrowany)
    czy amplituner yamaha rx-v450 bedzie potrzebowal czegos w rodzaju sb a2
  • Poziom 21  
    to zalezy w amplitunerze napewno masz chinche. musisz dac tylko przejsciówki bo w karcie masz jack. nom jakos nie bedzie odjazdowa. bo ta karta napwenoi nie ma SPDIV(złoćze optyczne) ale napweno ci zadziałą. nom a jak chesz miec SPDIV to kup se SB A4:)))
  • Poziom 21  
    Ja mam podlaczony Amplitunerek Sony TA-F870ES normalnie analogowo do kompa z karta zintegrowana na mobo Biostar M7NCD Ultra i jest nie najlepiej. Poprostu przy dobrym wzmacniaczu niestety wszelkie zaklucenia z kary sa swietnie przetwazane i slyszane na przetwornikach (praca dyskow itp.). Jesli masz moc w tym cacku to sciszysz glosnosc w kompie i bedize gralo ok, jedank jak chcesz posluchac FLACK czy czegos w podobie to raczej zainwestuj w kompfort (jesli jestes naprawde wymagajacy).

Moze przypadek mojego kolegi ci os objasni, a mianowicie on po sprzedazy swijego SB Liva zostal na zintegrowanej i przez tyzien nie sluchal muzyki bo mowi ze byla ochydan.

Najlepiej podlacz i zobacz czy ci wystarczy taka jakosc czy wolisz cos wiecej.
  • Poziom 26  
    Po pierwsze to na tej płycie były z tego co pamiętam dwie różne karty c media lub realtek850. Obie chyba miały złącze spdif, tylko realtek mial jeszcze wyjście optyczne. ( i tu do kolegi Mamber to że nie ma wyjscia optycznego nie oznacza że nie ma spdif). Musisz zobaczyć co masz w ampitunerze i ile kasy chcesz wydać na kable( mozna kupić tanie lub np tos-link). Najlepiej sygnał puścic cyfrowo nie przerwarzany przez kartę do analogu. Moim zdaniem to muszisz sam się przekonać czy dźwięk będzie zadowalający i nie ma innego wyjścia, każdy ma innych słuch. Co do kart dokładanych to wiadomo za coś się płaci i już.
  • Poziom 21  
    jurek1980 napisał:
    Po pierwsze to na tej płycie były z tego co pamiętam dwie różne karty c media lub realtek850. Obie chyba miały złącze spdif, tylko realtek mial jeszcze wyjście optyczne. ( i tu do kolegi Mamber to że nie ma wyjscia optycznego nie oznacza że nie ma spdif). Musisz zobaczyć co masz w ampitunerze i ile kasy chcesz wydać na kable( mozna kupić tanie lub np tos-link). Najlepiej sygnał puścic cyfrowo nie przerwarzany przez kartę do analogu. Moim zdaniem to muszisz sam się przekonać czy dźwięk będzie zadowalający i nie ma innego wyjścia, każdy ma innych słuch. Co do kart dokładanych to wiadomo za coś się płaci i już.

kolego SPDIF to jest to samo co łacze optyczne(kolaksalne) czy jak tam wolisz napisałem SPDIF w nawaisie optyczne żeby wiedział oco chodzi. chyba zle mnie zrozumiałeś.

Dodano po 1 [minuty]:

p@vlo napisał:
    to jest link do stronki amplitunera:
    http://www.yamaha.co.jp/english/product/av/index.html
    karta na plycie ma wyjście optyczne.
    moze cos na temat kabli.. bo ja to d...a jestem w te klocki :(
    pozdrawiam

a czy wzmacniacz ma optyka?? wiejscie. jak tak to poprostu załatw se kabel w sklepie napweo sa. i połącz to do kupy
  • Spec od akustyki
    mam plyte na nf2 i wiadomo jest na pokladzie dzwiekowka 6ch podlaczalem swiatlowodem do amplitunera i jak bym sie nie staral i kombinowal ta karta cyfrowo przesyla tylko w stereo dlatego mam podlaczone na dwa sposoby optycznie i analogowo pod wejscie 5.1. U mnie raczej nie slychac pracujacych dysków ani wiatraczków ale ogolnie w odsluchy muzyki jakosc dziwku jest wg mnie (subiektywnie) gorsza niz w SB128PCI
  • Poziom 21  
    nom wiesz ta druga cacniej wyglada:D ale do przesyłąnia dzwieku optycznego(kolaksalnego) jak to jeszcze nazwac swiatłowodowego. wystarczy SBlive 5.1
  • Poziom 17  
    soory :( faktycznie jest ... a jak ma sie jakosc dzwieku??
  • Poziom 21  
    wiesz
    SPDIF JAK SPDIF. lepszej jakosci od cyfrowej niema. jakosc doskonała
  • Poziom 17  
    HMMM :/ czyli z tego co zrozumialem z wypowiedzi
    Mamber'a wnioskuje iz: moja karta (zintegrowana) jest doskonala!! bo ma wyjscie optyczne!! :/
    cos tu nie tak .. wyjscie to wyjscie ale to chyba reszta odpowiada za jakosc tego dzwieku.. procesor na tej karcie itd ... wiec moje ptanie moglo byc zle uksztaltowane :(
    pytam ponownie:)
    czy sa zauwazalne roznice w dzwieku miedy tymi 4 kartami o ktorych mowa wczesniej (kazda posiada zlacze optyczne) ?? (mam nadzieje ze teraz juz nic nie pokrecilem :) )
  • Poziom 21  
    wiesz jakies tam róznice mogą byc. wkońcu technologia idzie doprzodu i rużnca pomędzy SBlive 5.1 i np SB Adigy 4 moze byc. sale raczej nie duza. bo wyjscie SPDIF to ustanowiony wczesniej standart dziwęku i jakosci. w okreslonych normach. i wkażdej karcie która ma SPDIF ma te optymlane parametry okreslone przez standart SPDIF. ale porducenci poga je wzbogacac lepszym przetwarzaniem. Jest taka mozeliwosc
  • Poziom 2  
    jakieś tam różnice... człowieku, przecież w tych kartach jest różne próbkowanie, właściwie są to 2 CAŁKOWICIE RÓŻNE układy dźwiękowe- sb 5.1 i audigy 4

skoro mówisz, że nie ma dużej różnicy, to powiedz mi, dlaczego niektóre amplitunery obsługujące DTS kosztują 700zł a niektóre 7000zł? skoro to ten sam "standard" co? właśnie tu się rozbija o jakość dźwięku, o próbkowanie... sb ma 16 bit a audigy 24 bit.... standard to standard- ale to się tyczy właściwie tylko samej technologii zapisu ścieźki- w przypadku DTS- w systemie 5.1, ale jakość dźwięku się diametralnie różni w zależności od sprzętu na jakim to jest odsłuchiwane
  • Poziom 21  
    Niech ci bedzie moze w Amplitunerach to sie zgodzie ale creative co do standartu SPDIF to wiele nie zmienia. probkowanie to jest znaczna róznica to sie zgodze. hehe heeeheh ale ty co z tego ze ten kosztuje 7000 a ten 700 one sir tylko rónza procesorami dziweku i ruznmk wspomaganami w ptrzetwarzaiu i iloscia funckji ale moge sie załozyc że standart(colacsal-optic) jest praktycznie takie same w obu przypadkach.
  • Poziom 2  
    hmmm a przyjmijmy, że standardem jest silnij 1,9l- pytanie- skoro to te same sliniki- tu 1,9 i tu 1,9- to czy jazda polonezem z dieslem 1,9 (truck) i seatem jakmkolwiek z silnikiem 1,9 diesel- to czy będzie się jeździło tak samo?? a standard ten sam!

są amplitunery z DTS za 700 i z DTS za 7k, a jak czy jakość dźwięku DTS na obydwóch jest ta sama????? to ten sam standard DTS!!!!
  • Poziom 21  
    Ty nie rozumiesz. I nie porównuj silników do elektroniki bo to 2 różne sprawy. Inny temat. ale tu chodzi oto że Standart SPDIF jest jeden stały jeszcze nie widziałęm żeby wyszedł nie wiem jakis nowy np. 2.0 tak jak np USB 2.0. SPDIF ten standart w każdym użadzeniu jest ten sam tylko w zależnosci w jakim stopniu producent postarał sie go wykożystać lub wspomóc za pomocą colectorów czy procesorów dzwieku. taki potem jest efekt słyszalny na tym wyjsciu.

_____
    OSTRZEZENIE 1 - pisanie bez skladni, bez interpunkcji, bez ortografii - wszystko razem powoduje, ze posty sa "meczace" - moglyby sie okazac pomocne, gdyby byly logicznie formulowane - po to sa ogolnie przyjete zasady...
    tom
  • Poziom 2  
    czyli twierdzisz, że jakość dźwięku jest ta sama na live 5.1 i audigy 2, i że w a2 jest w takim samym stopniu "wykorzystywany"? w takim samym stopniu na pewno- do transmisji dźwięku:-) - ale czy jakość jest ta sama??
  • Poziom 30  
    Cytat:
    ale do przesyłąnia dzwieku optycznego(kolaksalnego) jak to jeszcze nazwac swiatłowodowego.

Dziwne porównania ma kolega ;)
    złącze optyczne (toslink) to jedno, złącze koncentryczne (koaksjalne) to drugie, standard interfejsu, czyli przesyłania danych (spdif ) to trzecie, a układy obróbki danych w urządzeniach typu amplituner to czwarty temat
  • Poziom 21  
    Zenek napisał:
    Cytat:
    ale do przesyłąnia dzwieku optycznego(kolaksalnego) jak to jeszcze nazwac swiatłowodowego.

Dziwne porównania ma kolega ;)
    złącze optyczne (toslink) to jedno, złącze koncentryczne (koaksjalne) to drugie, standard interfejsu, czyli przesyłania danych (spdif ) to trzecie, a układy obróbki danych w urządzeniach typu amplituner to czwarty temat

nom nie powiedziął bym ale spoko. nei bede sie sprzeczał wiem swoje.
  • Poziom 17  
    no wlasnie tu kazdy wie swoje ale nikt sie ta wiedza w logiczny sposob nie dzieli :(
  • Poziom 26  
    Nie wiem jak jeszcze się wypowiedzieć w tym temacie.
    Wszystko zależy od tego ile masz kasy, jaki słuch i jakie głośniki. Może napisz najpierw do czego bedziesz używał tego sprzętu czy muzyka czy gry. Kolega Toadi napisał że w grach powinien być analog itd. Jak masz kasę to kupuj audigy jak nie korzystaj z tej na płycie. Najlepiej to jak miałbyś możliwość porzyczenia od kogoś takiej lepszej karty i sprawdzenia samemu. Jak masz konkretne pytania to pytaj.
  • Poziom 17  
    filmy muza gry.... no jak leci postaram sie poszukac u qmpli jakiejs solidnej karty.. ale to moze nie byc łatwe :( mam konkretne pytanie dot szumów zaklucen powstalych podczas normalnej pracy kompa ... czy na lepszej karcie bedzie ich mniej ??
  • Poziom 26  
    Z tymi szumami od pracy kompa to chyab porostu jak w analogu puszczasz słabym jakościowo kablem chociaż ja kiedyś yly pusćiłem z braku laku i nic nie szumiało. Muzyka jest tak zaprojektowana zapewne żeby nie puszczac zakłóceń z kompa w tor audio. Każde urządzenie audio charakteruzuje parametr odstępu szumów od sygnału dla kart typu Sb jest większy od tych z plyt głownych. Nie myl czasem tego z zakłóceniami w kablach analogowych.
  • Poziom 17  
    złącze optyczne (toslink) - jak to kolega Zenek okreslil, stosowane jest do przesylu dzwieku za pomoca swaitlowodu czy tak?? i jkie dlugie swiatlowody sa sprzedawane?? czy sa jakies roznice miedzy 2 innymi swiatlowodami ??
  • Poziom 26  
    Swiatłowody sprzedawane są o różnej długośći, z racji ceny raczej nawet w sklepach trudno znaleźć dłuższe niz 2-3 metry. Nie wiem czy mogą być rożnice w światlowodach napewno jakieś mogą być . Nie mówię tu o jakości przesyłu dźwięku ale o np o wytrzymalości mechanicznej.
  • Poziom 31  
    5 metrów dostaniesz w wwa pod gusem bez problemu za jakies 60 zeta......

złącza koaksjalne i optyczne korzystaja z tego samego formatu spdif

jeśli masz mozliwość połączenia amplitunera cyfrowo to koniecznie z tego skorzystaj bo omijasz w ten sposób kartę dzwiękową(a raczej jej marne przetworniki D/A) a za odtwarzanie i konwersje dzwieku na analog odpowiada amplituner(i tu jest problem jakościowy bo jesli zastosuja w nim dobre układy to jest pieknie)

różnice między światłowodami to juz debilna bajka dla audiofili - mozesz kupić ptyka ze złoconymi końcówkami za 350 pln/metr tylko po jaką cholerę?
    bedzie no 1000% to samo co zwykły światłowodzik za 10pln/metr
    jesli tylko swiatło przepływa bezproblemowo,swiatłowód nigdzie nie jest załamany ,nie ma przerw i ma w miarę czysty polimer to kompletnie nie masz czym sie martwic.....

ważne żeby jedynka była jedynką a zero zerem i musi działać......
  • Poziom 17  
    Zbynia napisał:
    5 metrów dostaniesz w wwa pod gusem bez problemu za jakies 60 zeta......

tylko ze ja jestem z Bydgoszczy :P
    Zbynia napisał:

jeśli masz mozliwość połączenia amplitunera cyfrowo to koniecznie z tego skorzystaj bo omijasz w ten sposób kartę dzwiękową(a raczej jej marne przetworniki D/A) a za odtwarzanie i konwersje dzwieku na analog odpowiada amplituner(i tu jest problem jakościowy bo jesli zastosuja w nim dobre układy to jest pieknie)

jezeli dobrze zrozumialem to: podlaczajac amplituner do kompa przez zlacze optyczne omijam dzwiekowke kompa i nie jest to istotne co to za jedna czy zintegrowana czy sb a4 bo za dzwiek dpowiada amplituner. wnioskuje iz zakup karty jest nielogiczny:)... czy tak??

pozdro i wielkie pivo za zainteresowanie!!

UPDATE
    CO MYSLICIE O TYM:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40119004