Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie starych głośników.

28 Sie 2012 13:16 3609 8
  • Poziom 2  
    Witam, grzebiąc ostatnio na poddaszu znalazłem stare polskie głośniki mojego taty. Nie wiem jak się nazywają bo mają zdartą nalepkę. Problem jest taki, że chciałem podłączyć te głośniki do wieży, a wieżę do komputera, lecz wieża do głośników ma 4 kable - niebieski, biały, czerwony, czarny. A głośniki tylko dwa miejsca czerwony i czarny. (zalączam fotkę) Jak podłączyć te głośniki z miejscem na dwa kable?

Podłączenie starych głośników.
  • Poziom 15  
    Głośniki to chyba Altony na podstawkach. Daj lepsze zdjęcia przodu i model tej wieży, ew. dokładne zdjęcia.

Błędy poprawiłem. Proszę pamiętać o poprawnej pisowni.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Moderator Akustyka
    SWAAAG napisał:
    Jak podłączyć te głośniki z miejscem na dwa kable?
    Co to za wieża. Jeśli wieża ma filtrowane wyjścia (tzn. w kolumnie nie ma zwrotnicy, sygnał ze wzmacniacza jest już odcięty na właściwych częstotliwościach), to bez ingerencji w zwrotnicę tego nie zrobisz. Poza tym, takie wieże najlepiej grają z oryginalnymi zestawami.
    Pokaż front kolumn, zobaczymy co za "ptica". Pokaż stan głośników, jeśli są stare to zapewne GDNy nie mają już zawieszeń. Podejrzewam że lepsze brzmienie, uzyskałbyś regenerując te kolumny i kupując doń wzmacniacz.
  • Poziom 2  
    Wrzucam foto od frontu i z tyłu wieży.

Podłączenie starych głośników. Podłączenie starych głośników.
  • Poziom 39  
    Nie podłączysz jednego z drugim, dlaczego to Kol. telecaster już napisał.
  • Poziom 15  
    Nie dałoby rady ominąć filtrów/zwrotnic w tej wieży i wyprowadzić sygnał bez filtrowania? Lub przerobić kolumny tak, żeby miały dwa wejścia na nisko-średniotonowy i wysokotonowe? No i jeszcze jaka jest impedancja na wyjściu i impedancja kolumn.
  • Poziom 39  
    Kolumny da się przerobić "wieży" nie.
    Impedancję kolumn możesz sobie zmierzyć, tylko nie pisz że nie masz multimetru bo wiesz...
    Poza tym szału tym technicsem nie zrobisz, ma na wyjściu ze 2x30W, lepiej się tego pozbyć i kupić coś innego co nie będzie wymagało przeróbek.
  • Poziom 15  
    bestboy21 napisał:

...lepiej się tego pozbyć i kupić coś innego co nie będzie wymagało przeróbek.

Też jestem tego zdania, jednak najpierw niech kolega sprawdzi w jakim stanie są te kolumny.
  • Moderator Akustyka
    bestboy21 napisał:
    ma na wyjściu ze 2x30W, l
    Bardzo optymistyczne podejście. Moc 30W w domu jest wystarczająca, ale tutaj w to wątpię.

Do Autora. Odkręć tylną ściankę i pokaż w jakim stanie są głośniki.