Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 3D - wasze opinie

piotrusbor 28 Aug 2012 13:36 6708 20
    piotrusbor
    Level 11  
    Witam,
    Potrzebuje opinii na temat zakupu telewizora.
    Może zacznę od wielkości pokoju. Ma on 5 mb na 3,5 mb. Tv bedzie wisiał na ścianie 5 mb więc mam 3,5 mb na jego ogladanie. Czy lepiej kupić LED czy plazmę i w jakiej wielkości. Słyszałem juz od wielu osób że raczej plazme na tej odległosci. Teraz ile cali czy np. 60 cali nie bedzie za dużo? Tv musi obsłużyć mi sieć lan tak żebym mógł np. przeglądać net czy skakać po plikach udostępnionych w mojej domowej sieci. Czy tak da radę wogólę? Po co jest ten lan w tv jakie ma zadanie ? Może macie jakies fajne i dobre marki TV 3D ? Koszt powiedzmy do 5500 zł. A co z okularami lepiej aktywne czy nie ma różnicy pomiędzy pasywnymi a akt.? W sumie to fajnie by było jak by był jakis komplecik powiedzmy z 4-5 par okularów i jakis tv 3d. Proszę o opinię i o wasze spostrzeżenia. Temat może i przewijany niejednokrotnie ale niestety nie wiem co z tymi odległościami........i calami tv .
    Pzdr
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    piotrusbor
    Level 11  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    18 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3,20 mb.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    prostopadle
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    CRT 32 ''
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Wifi, full HD, usb, 2D->3D
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Standard czyli narazie analog
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    około 5-6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    -----------
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    rózne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    raczej bardzo żadko
    16. Preferencje co do marki?
    brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    42-60 ?
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    ------------
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    5500 zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    ? nie wiem ...a co lepsze ?
    piotrusbor
    Level 11  
    A co sądzicie o czymś takim jak Samsung PS60E6500 ?
    Opis np. tu TU
    Czy nie będzie za duże te 60'' ? Powiedzmy że odległość od TV będzie około 3mb.
    Już chyba przejrzałem wszystkie fora i piszą różnie odnośnie tej odległości i wielkości TV. Że niby max to tv o przekątnej 72'' albo że max. to 50''.
    ..........A może już ktoś ma jakieś 60'' na odległości 3m i może cos napisać czy jest ok czy raczej za duży ?
    jacekRCA
    Level 25  
    Poczytaj o Samsungu: http://hdtvpolska.com/topic/27178-test-czy-za...zych-telewizorach/page__p__265434#entry265434 , trochę go obsmarowali za rozdzielczość.

Jeżeli chodzi o 3D to musisz się zastanowić nad wyborem pomiędzy aktywnym a pasywnym. Pasywny to technologia bardziej przyjazna dla oczu, bez efektu migotania, ze znacznie jaśniejszym obrazem 3d niż w aktywnym, okulary też są tańsze. Aktywne 3d to większa rozdzielczość, ale i większe męczenie oczu, są niby ludzie którzy twierdzą że mogą godzinami przy tym siedzieć, obraz jest ciemniejszy, ze względu na to że okulary na przemiennie zaciemniają w szybkim tempie raz jedno oko, raz drugie. Masz w szkłach any LCD.

Tv z pasywnym 3d proponuję: LG 47 LM760s, z aktywnym Sony 46HX850.
    piotrusbor
    Level 11  
    No troszeczkę ;]
    Ten TV Sony 46HX850 odpada bo ja chcę mieć 60'' tylko nie wiem czy nie za duży i poza tym jest to LED a na odległości 3 mb w celu uniknięcia niepodzianek to wolę plazmę - moze i pobiera więcej prądu ale jak ma być duży to plazma. Co do okularów to sam nie wiem. W sumie technologia migawkowa jest nowsza od polaryzacyjnej ale skoro strasznie meczą się oczy ?.......A LG odpada za firmę ;/ nie wieże w LG już miałem parę LG-ków w różnym sprzęcie i jakoś kiepsko to widze z tv.
    jacekRCA
    Level 25  
    Wiesz co, nie ma co się tak napinać na LG, ani na inną markę, miałeś pecha po prostu. LG robi dobry sprzęt w rozsądnej cenie. Z tym męczeniem się oczy to warto by było jakbyś przeszedł się np do media i sam zobaczył.
    piotrusbor
    Level 11  
    Właśnie się wybierałem po południu ;] więc zerknę :D
    jacekRCA
    Level 25  
    ale to centralnie słońce będzie walić na ekran? W takim wypadku to żaden tv tak naprawdę nie będzie się oglądało komfortowo. Musisz gdzieś w innym miejscu postawić telewizor. Na matowej to będzie lepiej wyglądać, ale to żadne oglądanie z odbijającym się słońcem.
    User removed account
    Level 1  
    piotrusbor
    Level 11  
    W końcu się nie wybrałem.... ;/
    Tv będę raczej oglądał wieczorami (na początku pewnie dużo więcej, bo przecież nowa zabawka;];] ), więc problem z nasłonecznieniem odpada. Poza tym zawsze są rolety więc problem słońca odpada. Słońce będzie prostopadle do tv. W sumie to zdecydowałem się na zakup PS60E6500. Co do rozdzielczości to w sumie opis jest na modelu D a nie na modelu E więc może tu jest OK. A może już ktoś ma ten tv i może napisać jak odczucia ?
    Pzdr
    piotrusbor
    Level 11  
    Dzieki, spędziłem troszeczkę czasu żeby przeczytać wszystko i to jeszcze bardziej mnie przekonało do PS60E6500. Dzięki, jak już będę miał to na pewno napiszę co i jak. Dzisiaj zakup, około wtorku pewnie dostawa ;];]
    piotrusbor
    Level 11  
    W końcu przyszedł :D Powiem tak wczoraj cały dzień zabawy i generalnie jest OK, nie ma buczenia jak gdzieś przeczytałem, czerń i biel OK. Necik po wifi śmiga aż miło, skype też, menu obrazowe proste w obsłudze. Jedyne do czego można by się przyczepić to okulary do 3D. W dzień światło wpada z boku okularów więc trochę to rozprasza ale wieczorem ok, chociaż powiem że ta konwersja 2d->3d działa powiedzmy tak sobie. Co do rozmiaru to 60'': jak zobaczyłem pudełko to pomyślałem że jest ogromny. Jednak jak juz zawisł na ścianie to jest ok, więc te 60'' wcale nie jest za duże na odległości 3,5 mb. Jedyne co to nie wiem jeszcze jak oglądać filmy typowo nagrane w 3d. Mam jeden film i jak wrzuciłem i jak założyłem okulary to w sumie nic się nie zmieniło prawie tak jak i bez nich czyli widac takie powiedzmy zielono czerwone paski wokół wszystkiego jak to w 3d, może coś źle robie czy jak, praktycznie brak jakiegokolwiek efektu. Generalnie zakup trafiony i jak narazie jestem z niego zadowolony - a w szczególności dzieci :D . Smart fajny dużo gadzetów, troszke uciążliwe sterowanie po necie ale mozna zawsze dokupić sobie klawiaturę.
    User removed account
    Level 1  
    Snajp
    Level 10  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    1 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    prawie prostopadle ale nie bezpośrednio to parter niski
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    29 CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    led 3D smart tv
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    cyfrowy Polsat, N,Cyfra itp
    10 .Jakie urządzenia?
    tuner
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    5-10
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    ?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    wszystkie jakie leca w TV
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    rzadko
    16. Preferencje co do marki?
    Samsung Lg
    17. Preferencje co do wielkości?
    37-40
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Cena
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    popołudniu wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    A czym sie to różni ?
    User removed account
    Level 1  
    Snajp
    Level 10  
    a co powiecie na :Samsung UE40ES6100 lub Lg LED 3D LG 42LM620S