Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuning Komputera - Płyta Głowna, RAM, Karta graficzna

bolinio3 11 Wrz 2012 08:34 4368 44
    pyzdera
    Poziom 12  
    Zamieniłbym w tym zestawia:
    Procek na Ivy Bridge np. Intel Core i5-3570K - osiągi zbliżone, niższe TDP
    Pamięci na coś lepszego - Corsair, Patriot, minimum kit 2x4G
    Płytę główną na Asusa (prawie - robi wielką różnicę), MSI, ostatecznie Gigabyte - ważne żeby to było Z77, model wedle uznania i tego co jest Ci potrzebne na płycie
    A, no i ważna sprawa - system operacyjny koniecznie 64-o bitowy :)
  • PCBway
    daavid117
    Poziom 42  
    pyzdera napisał:
    Płytę główną na Asusa (prawie - robi wielką różnicę), MSI, ostatecznie Gigabyte - ważne żeby to było Z77,
    Wykaż proszę, że płyta ASRock się nie nadaje.
  • PCBway
    wariato
    Poziom 43  
    pyzdera napisał:
    Zamieniłbym w tym zestawia:
    Procek na Ivy Bridge np. Intel Core i5-3570K - osiągi zbliżone, niższe TDP

Po co miałby wymieniać dobry procesor na gorszy ? Jak ktoś nastawia się na podkręcanie to TDP nie liczy się tak bardzo bo wiadomo że pobór energii wzrasta.
    qrchakos
    Poziom 20  
    daavid117 napisał:

Bo tak na forum pisali ;)
    Acoid
    Poziom 17  
    qrchakos napisał:
    daavid117 napisał:

Bo tak na forum pisali ;)

Podaj na jakim.

Przy okazji, powiedz mi, jak błąd popełniłem w zestawieniu procka i ramu ??
    qrchakos
    Poziom 20  
    Wybrałeś procek który bez kręcenia się marnuje, grafikę bardzo mocną, a pamięć nie dość że jeden moduł to najtańsze które do kręcenia się nie nadają, no i w przy budżecie 3k spodziewał bym się przynajmniej 2x więcej pamięci. Takie pamięci wkłada się do kompów które mają poprostu działać i nic ponad to.
    Acoid
    Poziom 17  
    qrchakos napisał:
    Wybrałeś procek który bez kręcenia się marnuje, grafikę bardzo mocną, a pamięć nie dość że jeden moduł to najtańsze które do kręcenia się nie nadają, no i w przy budżecie 3k spodziewał bym się przynajmniej 2x więcej pamięci. Takie pamięci wkłada się do kompów które mają poprostu działać i nic ponad to.

No i co z tego że bez kręcenia się marnuje ?? Wystarczy do wszystkich nowszych gier, a jak będzie chciał sobie podkręcić to podkręci... Problem ?

Co do grafiki to jaką miałem wybrać ?? Słabą ?? Ta grafika idealnie pasuje do tego procka :)

A czy jest coś złego w tym że te pamięci są najtańsze ? Proponowałem je w innych zestawach, i jakoś się nie przyczepiali :) I jestem ciekaw, czy kolega będzie kręcił te pamięci czy nie. Bo sądze że nie...
    qrchakos
    Poziom 20  
    Acoid napisał:
    a jak będzie chciał sobie podkręcić to podkręci... Problem ?

Z takimi pamięciami i bez sensowniejszego chłodzenia na proca to się mija z celem.

Do takiego proca wystarczy 6870, 6950 czy 7850, zostało by coś na pamięci i większy dysk.
    daavid117
    Poziom 42  
    qrchakos napisał:

Z takimi pamięciami i bez sensowniejszego chłodzenia na proca to się mija z celem.
    Co ma pamięć do OC z użyciem mnożnika?
    qrchakos napisał:
    Do takiego proca wystarczy 6870, 6950 czy 7850
    Do tego procesora i GTX690 można zamontować.

8GB można zakupić, ale nie trzeba, bo mało kto wykorzysta aż tyle.
    pyzdera
    Poziom 12  
    daavid117 napisał:
    3570K
    daavid117 napisał:

Ależ nadaje się. Kiedyś usłyszałem takie słowa: "Jakby coś było jak Volkswagen to nazywało by się Volkswagen" i uważam je za bardzo mądre. Dlatego wolę dołożyć stówkę i mieć prawdziwego Asusa, a nie coś co podobno jest takie jak Asus. ;)

[/quote]
    wariato napisał:
    Po co miałby wymieniać dobry procesor na gorszy ? Jak ktoś nastawia się na podkręcanie to TDP nie liczy się tak bardzo bo wiadomo że pobór energii wzrasta.

Na pewno nie gorszy. Z zasady procesory intela o identycznych parametrach, ale z różnych generacji różnią się wydajnością na korzyść nowszych. I stwierdzenie że 2500K jest lepszy niż 3570k jest co najmniej naciągane.

http://www.morele.net/porownaj/361399,473467
    http://www.purepc.pl/procesory/core_i53570k_v...i52500k_test_procesorow_dla_graczy?page=0%2C9

Kwestia pamięci została dość dobitnie wyjaśniona :)
    wariato
    Poziom 43  
    pyzdera napisał:

Na pewno nie gorszy. Z zasady procesory intela o identycznych parametrach, ale z różnych generacji różnią się wydajnością na korzyść nowszych. I stwierdzenie że 2500K jest lepszy niż 3570k jest co najmniej naciągane.

Wydajniejszy ile ? W grach 5-7% zegar w zegar. Niestety po OC zaczynają się problemy, nadmierne grzanie z racji kiepskiej przewodności ciepła z rdzenia do IHS i tu najlepsze chłodzenia nie pomogą. Trzeba ryzykować i odklejać IHS. Dzięki temu mamy dużo słabsze wyniki w OC niż przy 2500K. Jeśli ktoś nie zamierza podkręcać może brać i5 3550.
    daavid117
    Poziom 42  
    pyzdera napisał:
    Ależ nadaje się. Kiedyś usłyszałem takie słowa: "Jakby coś było jak Volkswagen to nazywało by się Volkswagen" i uważam je za bardzo mądre. Dlatego wolę dołożyć stówkę i mieć prawdziwego Asusa, a nie coś co podobno jest takie jak Asus. :wink:
    Tak jak w przypadku VW, tak i w przypadku ASUSA zapłacisz za znaczek. Produkty innych marek są tej samej, jak nie lepszej jakości.
    pyzdera napisał:
    Na pewno nie gorszy.
    Problemy z IHS moim zdaniem całkowicie dyskwalifikują ten procesor w pojedynku z i5 2500k.
    bolinio3
    Poziom 17  
    Panowie tak jak ktoś wcześniej powiedział interesuje mnie 8GB RAMu bo więcej póki co jest mi nie potrzebne. Wkrótce podam moją propozycje;)
    bolinio3
    Poziom 17  
    Słuchajcie wznawiam temat, obecny komputer chce sprzedać i zastanawiam się nad kupnem nowego. Jakby ten udało się za 1000zł sprzedać to na samą jednostkę centralną przeznaczę 3000zł plus ten 1000zł ze sprzedaży starego. Interesuje mnie kombajn do gry tak żeby najnowsze gry chodził oprócz tego chce żeby był bardzo cichy bo ten wyje jak cholera;D do tego interesuje mnie niski pobór mocy w miarę oczywiście;) a i fajnie by było jakby karta graficzna miała dwa HDMI bo będzie podłączony do monitora SAMSUNG TA550 24" i TV PANASONIC GT30 42" chociaż się tak zastanawiam bo do TV mam aż ponad 5metrów;/

chce żeby procesor był z INTELA
    karta grafiki NVIDIA
    płyta główna ASUS mam to mam zaufanie do tej firmy ewentualnie AsRock lub inne
    dysk na system SDD tu tak myślę o OCZ i HDD jakiś 2 TB może większy

proszę o wszelkie propozycje
    wariato
    Poziom 43  
    i5 4670K, Gigabyte Z87X UD3H/MSI Z87 G43, 2x4GB DDR3, Asus GTX770, 2x ST1000DM003, SSD Kingston V300 120GB/Samsung 840 Pro, SPC Deus 600W + buda.