Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amilo L7300 - System i dysk w laptopie fujitsu siemens amilo l7300 problem

28 Sie 2012 14:44 2145 5
  • Poziom 9  
    Witam!

"Odziedziczyłem" niedawno dość starego laptopa Fujitsu siemens amilo l7300. Jednak windows xp w nim był po francusku,nie mogłem za bardzo zmienić języka czy zainstalować łatki językowej, więc postanowiłem zainstalować windowsa 98. Włożyłem płytę, pojawił mi się komunikat, że należy sformatować dysk. Zaakceptowałem, zaczęło się formatować, jednakże po chwili pojawiło się "Wystąpił błąd, nie można sformatować dysku". Zrestartowałem, ale już nie włącza mi się w ogóle. Płytę z systemem czy to xp czy 98 czasem odczytuje,czasem nie. A jak chce go włączyć normalnie, jak wcześniej, system się nie ładuje i pojawia się komunikat"Nieprawidłowy dysk, wymień dysk i naciśnij dowolny klawisz". Co powinienem zrobić? Proszę tylko w miarę prostymi terminami, bo nie jestem specem od komputerów :)
  • Poziom 9  
    11111olo napisał:
    Dysk jest sprawny?
    Wydaje mi się, że tak. Dioda świeci od dysku. Mam wrażenie, że skasowałem system XP. Pytanie, dlaczego teraz nie mogę zainstalować innego.
  • Poziom 12  
    Wedle mojej oceny może być że dysk jest uszkodzony. Dlatego nie możesz zainstalować systemu miałem już kilka takich przypadków spróbuj zamontować inny dysk. I spróbować ponownie.
  • Poziom 42  
    Wydaje mi się że w ogóle nie wiesz jak się do tego zabrać.
    Najpewniej jest wyjąć dysk i podłaczyć do innego komputera.
    Pokaż SMART dysku.
  • Poziom 9  
    11111olo napisał:
    Wydaje mi się że w ogóle nie wiesz jak się do tego zabrać.
    Najpewniej jest wyjąć dysk i podłaczyć do innego komputera.
    Pokaż SMART dysku.
    Zapomniałem odpisać, zainstalowałem XP z innej płyty i komputer śmiga jak trzeba, dzięki za rady :)