Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer, drukarka - przewód skrętka zamiast USB - brak skanowania

28 Sie 2012 19:08 1299 6
  • Poziom 20  
    Cześć.
    Zarobiłem dzisiaj kabel USB na skrętce, którą kiedyś puściłem w listwie przypodłogowej. Wykorzystałem dwie pary przewodów. Długość tego kabla to około 3.5m. Z jednej strony wtyczka A, z drugiej B. Niestety po podłączeniu drukarka nie chce skanować. Co może być powodem? Czy nie uda mi się zrobić działającego kabla po tej skrętce? Niestety nie dam rady do listwy włożyć zwykłego kabla..
  • Poziom 21  
    Obawiam się, że kabel może być za długi, USB ma duże straty na prewodach dłuższych jak 1 m. Zakładam, że kabelki dobrze połączyłeś.
    Przy tej długości, może być konieczne zasilanie.
  • Poziom 20  
    ale na zwykłym kablu o tej samej długości działa. Zresztą na tym też właściwie jest okej. Prócz tego, że w momencie rozpoczęcia skanowania drukarka staje i się zacina. Jakby nie mogła wysłać danych z powrotem.
  • Poziom 35  
    Obudowy wtyczek A i B mają połączenie ?
    Wydaje mi się, że połączyłeś jedynie 4 piny to podstawa.

Puściłeś z listwie, więc mogłeś go gdzieś załamać, sprawdź miernikiem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Dj Haker napisał:
    Obudowy wtyczek A i B mają połączenie ?

Nie mają. W opisach widziałem, że korzysta się tylko z 4 kabli.

Dj Haker napisał:
    Puściłeś z listwie, więc mogłeś go gdzieś załamać, sprawdź miernikiem.

Sprawdzałem, 4 piny mają przejście.

Christophorus napisał:
    Przewody USB do drukarek często mają od strony drukarki umieszczony na przewodzie duży "koralik" z ferrytu.

No ten normalny kabel nie miał tego. Musiałbym wyciąć go z innego kabla i wstawić w połączenie między wtyczką a skrętką.
  • Poziom 21  
    evolucja napisał:
    Zarobiłem dzisiaj kabel USB na skrętce

Przewód skrętki ma inną budowę niż kabel wykorzystywany do USB, wiąże się to z wieloma czynnikami, o których rozpisywał się nie będę, bo w sieci, np. strony audiofilskie, możesz dowiedzieć się o różnicach przewodów.
    Jeśli zastosowałbyś przewód ekranowany, który miałby 4 żyły, zkładające się z wielu nitek, to wtedy miałoby to szansę na działanie.
    Na przewodach USB np. 5 m. stosuje się filtry i zasilanie, i bardzo prawdopodobne, że u Ciebie też tak trzeba będzie zrobić.
    Skaner otrzymuje, o ile otrzymuje, błędne lub niepełne dane i dlatego występuje takie zjawisko.