Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe C.O. - Mieszkanie nie całe 40m2, jaki dobrać piec?

28 Sie 2012 19:44 5211 8
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich Forumowiczów.
    Będę robił nową instalację C.O. Było jedno wspólne, lecz się rozpadło, i każdy musi robić na swoją rękę. Moje mieszkanie jest na górze w bloku dwukondygnacyjnym, piec będzie w piwnicy. Mieszkanie ma ok. 38m2, będą 3 kaloryfery w pokojach: 1. 2,5mx4,7m tj. 11,75m2; 2. 2,9mx2,4m tj. 6,96m2; 3. 3,20mx2,9m tj. 9,28m2 oraz łazienka 1,4mx1,9m tj. 2,66m2. Do tego jest kuchnia 4,1mx1,7m tj 6,97m2, ale tam kaloryfera nie było, niema i nie będzie. Raz, że nie ma gdzie go zamontować, a dwa, że w mieszkaniu jest wystarczająco ciepło, a trzy podczas jakichkolwiek prac kulinarnych z użyciem kuchenki robi się w kuchni strasznie gorąco bo kuchnia jest ślepa (w planach okap z wywiewem na zewnątrz). Łącznie 37,62m2. Kaloryfery, jakie były do tej pory, to w pokojach to podwójne 120x60cm, a w łazience pojedynczy 70x 60cm. Mieszkanie w środku, tzn boczne ściany sąsiadują z innymi mieszkaniami, z tyłu mieszkania to tylko nowe drzwi od klatki schodowej, no i przednia ściana bloku nie ocieplona (w sezonie 2013 ocieplę) jest ścianą tych trzech pokoi wraz z nowymi oknami plastykowymi. W piwnicy oprócz pieca będzie bojler na ciepłą wodę 120L. Ciepła woda z piwnicy do domu będzie cyrkulowała przy pomocy pompki, żeby po odkręceniu kranu była szybko ciepła woda, ponieważ wywóz nieczystości jest rozliczany z licznika zużytej wody, więc jakbym za każdym razem miał czekać, aż zleci zimna, to na szambo nie zarobię. Piec C.O. myślałem nad mechanicznym sterowaniem ciągu powietrza, żeby nie robić sterownika i dmuchawy. A jakie są Wasze opinie i propozycje. Ja myślałem nad piecem firmy Enka, model Mini... A co Wy byście poradzili? Jaki piec? I ewentualnie jakie kaloryfery... Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Jest tylko opcja taka jak napisałem, do gazu dostępu nie mam. Dlatego chcę najlepszy piec dobrać...
  • Poziom 11  
    Oj Mirrzo gdzie ten kociołek na gaz płynny?w piwnicy;P
    A ciągnąć gaz na piętro(projekty,uwarunkowania,butla,itp trochę drogo i problematycznie(no chyba że butle na balkonie:).Jak cos zawsze mozna cos prawie:)legalnie ew.na 11tce w lokalu ale częsta wymiana może zniechęcić.z drugiej strony wolałbym tachać 2 butle na tydzień w sezonie(brat ma podobny metraż i kociołek z 42litrowym zasobnikiem stary budynek i w sezonie idą mu 2 11tki na tydzień.

Dodano po 2 [minuty]:

dokończenie)
    Lepsze to niz ganiać i dokładać do kotłą.No chyba że kominek ale w blku może być z tym problem.
  • Poziom 13  
    Cytat:
    z drugiej strony wolałbym tachać 2 butle na tydzień w sezonie(brat ma podobny metraż i kociołek z 42litrowym zasobnikiem stary budynek i w sezonie idą mu 2 11tki na tydzień.

To masz 110 złoty na tydzień ~ 500 zł na miesiąc. Za tyle to ponad 180 m2 ogrzewają...

danielk102 Na czym gotujecie jak nie ma gazu, prąd czy butla?
    Pozdrawiam.

Proszę poprawić błędy pisowni: znaki przestankowe, zdania z WIELKIEJ litery...
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo

mirrzo Gdzie ty tu widzisz błędy?

• Moderator na urlopie...
    pioteer66 napisał:
    Oj Mirrzo gdzie ten kociołek na gaz płynny?w piwnicy
    A ciągnąć gaz na piętro(projekty,uwarunkowania,butla,itp trochę drogo i problematycznie(no chyba że butle na balkonie:)

A kto pisał o kotle w piwnicy?
    Zbiornik na zewnątrz, a przed projektem i tak nie da się uciec. Łatwiej zrobić instalację na piętro i mieć komfort, niż biegać do piwnicy. mieszkanie bardzo małe, to i często trzeba schodzić, bo kotłów na rynku nie widzę tak małych.
    Co do ilości butli 11 kg, to klienci mówią o 1 na 7-10 dni
  • Poziom 11  
    Mieszkam na wsi, gdzie nie ma gazu doprowadzonego. W kuchence jest zwykła butla. O zbiorniku przed blokiem zapomnijmy, bo to ze względu na sytuację zbyt kłopotliwe. A co do schodzenia do piwnicy, żeby podłożyć, to mi nie przeszkadza, bo aż tak leniwy i wygodny nie jestem... ;) Sezon grzewczy co raz bliżej, i nie rozpatrujmy czy na gaz, czy na elektrykę. Instalacja będzie na piec opalany drewnem i węglem. Proszę szanownych Kolegów o pomoc przy wyborze pieca, a nie przy wyborze czy na węgiel, czy na gaz... :) Pozdrawiam, i dziękuję za zainteresowanie... :)
  • Poziom 11  
    Żeby zakończyć.
    Wybrałem najmniejszy piec z oferty firmy "Enka", i jest w zupełności wystarczający.
    Pozdrawiam.