Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 32E92NH22 - Po nagrzaniu się chwilę migocze ekran i wyłącza się

28 Sie 2012 21:05 4140 3
  • Poziom 9  
    Mam problem z telewizorem Thomson 32E92NH22.

Po włączeniu go po ok. 15-20 min sam się wyłącza. Na 2 sekundy przed wyłączeniem obraz nagle zaczyna migotać (troszkę ciemniejsze pasy szybko wędrują z góry na dół) a dźwięk przerywa. Dioda nie mruga, nic nie sygnalizuje. Nie zawsze chce się włączyć ponownie, a jeśli już się uda, to po kilkunastu sekundach objawy się powtarzają - obraz nagle zaczyna migotać, dźwięk przerywać i po 2 sekundach TV wyłącza się. Im dłużej odpoczywa, tym dłużej później może podziałać.

Wydaje mi się, że szybciej dochodzi do "przegrzania" przy sygnale z HDMI, na analogu działa nieznacznie dłużej.

Ogólnie w Internecie ciężko coś wyszukać na temat tego telewizora, jakimś cudem znalazłem instrukcję serwisową chassis MT35 w której jest podany ten model. Wszedłem w menu serwisowe, bo miałem nadzieję, że znajdę tam listę błędów (jak w innych Thomsonach o których czytałem na forum), ale nic takiego tam nie ma. Dołączę manual do posta, może się przyda do diagnozy.
    Skasowany! Proszę to zrobić w odpowiednim dziale, sprawdzając wcześniej czy przypadkiem już go nie ma. [radsat]

No i główne pytanie: Co mogło się zepsuć i co trzeba wymienić? Od kogoś już słyszałem, że to może być blok sygnałowy/główny procesor - co o tym myślicie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 13  
    Cytat:
    No i główne pytanie: Co mogło się zepsuć i co trzeba wymienić?

Zepsuć się mogło praktycznie wszystko, a wymienić trzeba majstra.

I jak tu nie być monotematycznym? :wink:
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Spec od monitorów
    Jak masz wiedzę j(':!:') , przyrządy (na początek multimetr) to sprawdz zasilacz na stole (+5V st-by, w pracy tr. potrzebne jeszcze 12 i 24V)
    PSU typowy:
    - L6563 - PFC, L6599D - główny IC , Viper22 - St-by
    Zwróc uwagę na R818 (0 ohm) czasem jest /czasem nie ma umożliwia pracę "automatyczną" zasilacza przy odł. Maina
    Bez R818 zasilacz wydaje +12/24V tylko przy podł. SSB_Main
    Masz manual / rozrysujesz sobie pieknie na kartce +ołówek ...zrozumiesz zasadę

Poczytaj Serwis Elektroniki SE/2011/9
    - Tryb serwisowy, procedury testowe i regulacyjne OTVC LCD Thomson chassis MT35

matryca Samsung LTA320AP02 / LTA320AP01
    CTRL logic board is 320 AP03C2LV0. 1
    ___
    T-con 6870C-0195A gdy matryca LC320WXN-SA-A1.

Backlight Inverter SSI320-4UA01/* lub 6632L-0495A (KLS-EE32TKH12)
    Na Main (chassis MT-35) procki: MT5335PU+MT8295AE,
    pamięci 25P32 + 24С16.

Thomson 32E92NH22 - Po nagrzaniu się chwilę migocze ekran i wyłącza się