Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofala Evolt - Spalona mikrofala - nie włącza się

28 Sie 2012 22:05 2910 5
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie.
    Spaliła mi się (w wyniku przepięcia w sieci) mikrofala Evolt . Bezpiecznik jest cały. Uszkodzony rezystor zaraz na wejściu 39 om - podmieniłem na nowy identyczny ale po włączeniu natychmiast się spalił i wywalił bezpiecznik w istalacji. Bezpośrednio za bezpiecznikiem są diody w mostku - wszystkie sprawne kondenstory sprawne. Między zasilaniem L i N jest jeszcze warystor. Sprawdzany miernikiem na sucho ma około 3kom . Czy to on może być przyczyną palenia rezystora?

pozdrawiam.

mikrofala Evolt - Spalona mikrofala - nie włącza się mikrofala Evolt - Spalona mikrofala - nie włącza się

Sprawdziłem przekażniki, włączniki drzwi 3 szt sprawne
  • Poziom 20  
    Sprawdź czy wszystkie mikrowłączniki od drzwi działają poprawnie, ew. odłącz poszczególne obwody by poszukać zwarcia. Transformator, żarówka, wentylator itp
  • Poziom 39  
    yosha napisał:
    Bezpośrednio za bezpiecznikiem są diody w mostku - wszystkie sprawne kondenstory sprawne. Między zasilaniem L i N jest jeszcze warystor. Sprawdzany miernikiem na sucho ma około 3kom . Czy to on może być przyczyną palenia rezystora?
    Diody profilaktycznie do wymiany po takich zjawiskach, warystor również. Co jest dalej? Daj zdjęcie płytki z dwóch stron.
  • Poziom 10  
    Diody po przepieciach moga sie dobrze mierzyc na miernik ale sa "wolne" i nie wyrabiaja sie na f=50Hz. Prosze wymienic 4 diody w mostku Graetza.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Prosze sprawdzic jeszcze stabilizator. Moze byc na diodzie zenera,diaku lub scalak na 3 elektrodach
  • Poziom 39  
    Piotr Rebacz napisał:
    stabilizator. Moze byc na diodzie zenera,diaku lub scalak na 3 elektrodach
    Pudło, pudło, pudło. Do wymiany IC1 zapewne.
  • Poziom 11  
    Faktycznie , po wymianie układu elektronika ruszyła. Wymieniłem kondensatory i diody - profilaktycznie. Na przerwie (tak na przerwie!) jest jeszcze dioda wn właśnie jej poszukuję. Ale temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc.