Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofala Evolt - Spalona mikrofala - nie włącza się

28 Sie 2012 22:05 2910 5
 • Poziom 11  
  Witam serdecznie.
  Spaliła mi się (w wyniku przepięcia w sieci) mikrofala Evolt . Bezpiecznik jest cały. Uszkodzony rezystor zaraz na wejściu 39 om - podmieniłem na nowy identyczny ale po włączeniu natychmiast się spalił i wywalił bezpiecznik w istalacji. Bezpośrednio za bezpiecznikiem są diody w mostku - wszystkie sprawne kondenstory sprawne. Między zasilaniem L i N jest jeszcze warystor. Sprawdzany miernikiem na sucho ma około 3kom . Czy to on może być przyczyną palenia rezystora?

  pozdrawiam.

  mikrofala Evolt - Spalona mikrofala - nie włącza się mikrofala Evolt - Spalona mikrofala - nie włącza się

  Sprawdziłem przekażniki, włączniki drzwi 3 szt sprawne
 • Poziom 20  
  Sprawdź czy wszystkie mikrowłączniki od drzwi działają poprawnie, ew. odłącz poszczególne obwody by poszukać zwarcia. Transformator, żarówka, wentylator itp
 • Poziom 39  
  yosha napisał:
  Bezpośrednio za bezpiecznikiem są diody w mostku - wszystkie sprawne kondenstory sprawne. Między zasilaniem L i N jest jeszcze warystor. Sprawdzany miernikiem na sucho ma około 3kom . Czy to on może być przyczyną palenia rezystora?
  Diody profilaktycznie do wymiany po takich zjawiskach, warystor również. Co jest dalej? Daj zdjęcie płytki z dwóch stron.
 • Poziom 10  
  Diody po przepieciach moga sie dobrze mierzyc na miernik ale sa "wolne" i nie wyrabiaja sie na f=50Hz. Prosze wymienic 4 diody w mostku Graetza.

  Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

  Prosze sprawdzic jeszcze stabilizator. Moze byc na diodzie zenera,diaku lub scalak na 3 elektrodach
 • Poziom 39  
  Piotr Rebacz napisał:
  stabilizator. Moze byc na diodzie zenera,diaku lub scalak na 3 elektrodach
  Pudło, pudło, pudło. Do wymiany IC1 zapewne.
 • Poziom 11  
  Faktycznie , po wymianie układu elektronika ruszyła. Wymieniłem kondensatory i diody - profilaktycznie. Na przerwie (tak na przerwie!) jest jeszcze dioda wn właśnie jej poszukuję. Ale temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc.