Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mikrofala Evolt - Spalona mikrofala - nie włącza się

28 Aug 2012 22:05 3099 5
  • Level 11  
    Witam serdecznie.
    Spaliła mi się (w wyniku przepięcia w sieci) mikrofala Evolt . Bezpiecznik jest cały. Uszkodzony rezystor zaraz na wejściu 39 om - podmieniłem na nowy identyczny ale po włączeniu natychmiast się spalił i wywalił bezpiecznik w istalacji. Bezpośrednio za bezpiecznikiem są diody w mostku - wszystkie sprawne kondenstory sprawne. Między zasilaniem L i N jest jeszcze warystor. Sprawdzany miernikiem na sucho ma około 3kom . Czy to on może być przyczyną palenia rezystora?

pozdrawiam.

mikrofala Evolt - Spalona mikrofala - nie włącza się mikrofala Evolt - Spalona mikrofala - nie włącza się

Sprawdziłem przekażniki, włączniki drzwi 3 szt sprawne
  • Level 20  
    Sprawdź czy wszystkie mikrowłączniki od drzwi działają poprawnie, ew. odłącz poszczególne obwody by poszukać zwarcia. Transformator, żarówka, wentylator itp
  • Level 39  
    yosha wrote:
    Bezpośrednio za bezpiecznikiem są diody w mostku - wszystkie sprawne kondenstory sprawne. Między zasilaniem L i N jest jeszcze warystor. Sprawdzany miernikiem na sucho ma około 3kom . Czy to on może być przyczyną palenia rezystora?
    Diody profilaktycznie do wymiany po takich zjawiskach, warystor również. Co jest dalej? Daj zdjęcie płytki z dwóch stron.
  • Level 10  
    Diody po przepieciach moga sie dobrze mierzyc na miernik ale sa "wolne" i nie wyrabiaja sie na f=50Hz. Prosze wymienic 4 diody w mostku Graetza.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Prosze sprawdzic jeszcze stabilizator. Moze byc na diodzie zenera,diaku lub scalak na 3 elektrodach
  • Level 39  
    Piotr Rebacz wrote:
    stabilizator. Moze byc na diodzie zenera,diaku lub scalak na 3 elektrodach
    Pudło, pudło, pudło. Do wymiany IC1 zapewne.
  • Level 11  
    Faktycznie , po wymianie układu elektronika ruszyła. Wymieniłem kondensatory i diody - profilaktycznie. Na przerwie (tak na przerwie!) jest jeszcze dioda wn właśnie jej poszukuję. Ale temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc.