Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus I 2.0 -co zmienic w instalacji lpg

arur 29 Aug 2012 05:47 1557 1
    arur
    Level 16  
    Witam Wszystkich:-)

Kupilem samochodzik ford focus 2.0 130KM z lpg. Sterownik esgi, wtryskiwacze valtek czerwone 30, reduktor hl propan nie wiem czy cos jeszcze potrzene? Na instalacji nalatane okolo 23kkm a ogolnie focus ma 180kkm(przynajniej tak jest na liczniku) Instalacja ma jeszcze rok gwarancji. Zaraz jak go kupowalem to byl blad w ecu focusa p0171 czyli na uboga dawka. Podlaczylem sie pod esgi i oto co zobaczylem:

Focus I 2.0 -co zmienic w instalacji lpg Focus I 2.0 -co zmienic w instalacji lpg

Napewno mam mnoznik zawysoki i cisnienie p1 jest chyba co najmniej o jeden bar za duze.
    dosc duzo czytalem o tym jak ustawiac ale za duzo z tego nie wiem.... prosze o pomoc. Chcialem oddac auto do jakiegos gaziarza ale wnioskuje ze tego forum ze chyba znikoma ilosc ludzi trafia na dobrych gaziarzy.

Pozdrawiam
    xyro
    Level 24  
    Po pierwsze zmień auto ... ;) Te fordy gazu nie lubią i szykuj się na głowicę na regenerację gniazd.
    Po drugie sam gaz.
    Valteki to smierć. Trzeba je kalibrować co 10 tyś km. Ja polecam hana 2000. Ogólnie dysze troche małe.
    Jak nie chcesz iść w koszta to regeneracja valteków i kalibracja. i rozwiercenie dysz o 0.2 góra 0.3 mm (zacznij od 0.2). Jak będzie za duzo to zjedź z ciśnieniem, a później to już tylko adaptacja gazu i ustawienia drogowe. Pozdrawiam.