Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus G215 olejowy - nie przepala

29 Sie 2012 09:04 1575 7
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem z działaniem kotła, podczas czyszczenia po zimie zauważyłem nadpalone elektrody zapłonowe więc, podjechałem do serwisu kupiłem i wymieniłem, no ale teraz kocioł zapala pochodzi ale huczy i dymi a potem z hukiem zgaśnie, po otwarciu komory wnętrze kotła jest mokra od nie przepalonego oleju. Czy poskładałem coś nie tak? dodam jeszcze że wymieniłem wkład filtru paliwa.
  Może ktoś coś poradzi z góry dzięki.
 • Poziom 19  
  Może dałeś za dużą przerwę między elektrodami .
 • Poziom 2  
  Przerwy nie regulowałem była ok.3mm, ale kocioł odpalił pochodził 30 sek. i zgasł a komora mokra czy to może być wina elektrod skoro odpalił?
 • Poziom 19  
  3 mm powinno być OK. skoro odpalił to nie wina elektrod ,a skoro jest mokro w środku to wygląda że paliwo dochodzi.Ale skoro mówisz że dymi to albo za mało powietrza albo paliwa za dużo.Podobną sprawę miałem w dużo większym kotle gdy nie zadziałał przelew paliwa i miał dużo za dużo.Nie wiem czy w tym twoim jest coś takiego jak przelew.
 • Poziom 2  
  może przypadkiem przestawiłem dawkę powietrza chociaż starałem się niczego nie przestawiać, a jak zwiększyć lub doregulować ilość powietrza? można gdzieś dostać instrukcję serwisową?

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  mod.serwisant73
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Kolego, takie regulacje wykonuje się na podstawie analizy spalin. Jedyna rada, to wezwać kogoś z analizatorem. Na oko i ucho to można było gaznik w syrence ustawić.
 • Poziom 2  
  Super rada
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Jedyna słuszna w twoim przypadku. Choć zdaje sobie sprawę, że pewnie dla ciebie trudna do zaakceptowania.