Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SWI T42-2SG Buczy zasilacz - Plazma samsung Brak obrazu

29 Sie 2012 10:56 4632 10
  • Poziom 20  
    Obecnie jestem w pacy, więc dokładne modele płyt podam wieczorem. Jest to 42V4. TV włącz się, jest fonia, brak obrazu, matryca nie startuje. Napięcia zgodne, y i z wydają się być sprawne, przejrzane. Buczy zasilacz, napięcie nie spada nawet jak zasilacz buczy. Po odpięciu taśm z zsusa i driverów z ysusa zasilacz pracuje ciho (y i z podłączone). Drivery sprawne. Czy w przypadku uszkodzenia samej matrycy, zasilacz będzie tak mocno obciążony, że by aż buczał. Szkło cały czas ciemne, zero reakcji. Po włączeniu tv do sieci świeci się dioda na niebiesko, po jego włączeniu gaśnie całkiem.

matryca PDP S42SX-YD02
    psu LJ44-00092A
    y-sus LJ41-3439A
    z-sus LJ41-03438A
    logic LJ41-04461A
  • PCBway
  • Spec od monitorów
    Poczytaj o panelu S42AX-YB02/ *to to samo co
    Cytat:
    SWI-T42/2SG 42"
    S 42 AX- YD02

jest chyba z 11-tematów

Umyj dokładnie z "brudu" okolice procka STP03.

Logic Main BN96-04177A (PBA CODE: LJ92-01432AA1, nr. płytki druk.PCB CODE: LJ41-04461A)
    X-driveLJ41-03438A LJ92-01433A
    Y-DRIVE - LJ92-01434A.
    ___________-

Mówisz o zasilaczu SMPS-Main - PSPF441A01A.

Wymień elektrolity na Y-drive (ok.IC 5M0380)
  • Poziom 20  
    Chyba mówimy o innych modułach
    SWI T42-2SG Buczy zasilacz - Plazma samsung Brak obrazu
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Nie. Lisek wie co pisze, Ty nie wiesz o co chodzi. ;) Jak spokojnie popatrzysz tu i tam, to załapiesz w czym problem. ;)
  • Spec od monitorów
    W plasmie Fujitsu Myrica P42-1AH; na panelu Samsung S42SD-YD07,stosowano PSU od Samsunga LJ44-00092A.
    A takie szkło S42SD-YD07 uzywano
    Cytat:
    Philips 42PF3320/10 ch. LC4.9E AA,
    PDP Samsung S42SD-YD07,
    PSU– LJ44-00101B PS-424-RH Rev 0.65
    *czasem opisywany jako Samsung PS-424-PH

O tym PSU było sporo na forum.
  • Poziom 20  
    Czy ktoś może podpowiedzieć jak wejść w tryb autonomiczny tej matrycy. Próbuje z tego co doczytałem, ale jakoś mi to nie idzie. A co do psu to wnioskuję że jest sprawny, bo napięcia wszystkie ok. Sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny.
  • Spec od monitorów
    Zasilacz musisz sprawdzić na stole (obciążenia i zworki) i zobacz czy "buczy" ?

Popatrz uwaznie /przemyj jak pisałem ok. scalera SVP PX56 7256-LF
    STP03(SAMSUNG)
    Tak jest na foto/Main bn94-00933b SWI T42-2SG Buczy zasilacz - Plazma samsung Brak obrazu
  • Poziom 20  
    Na psu mam zworki NO-Alarm i VS-ON. Natomiast na logice jest złącze opisane jako cn2072 i tyle. Jest jeszcze mikro włącznik. Nie znalazłem nic na temat sprawdzenia tego zasilacza na stole. Inne owszem jest sporo, ale do tego nie ma nic.
  • Poziom 33  
    lisek napisał:
    Zasilacz musisz sprawdzić na stole (obciążenia i zworki) i zobacz czy "buczy" ?
    Popatrz uwaznie /przemyj jak pisałem ok. scalera SVP PX56 7256-LF
    STP03(SAMSUNG)

Nie bedzie buczał na stole, bo na początku pisane, że odłączał taśmy od Y/X z matrycą i było cicho :D
    Nie bardzo 'kapuję; również jaka rolę w tym miałby skaler :sm37: ale może to coś o czym jeszcze nie wiem...
    Ja bym wypiął przewody LVDS, uruchomił pin VS ON, a PS ON podał na masę. Jak się uruchomi dalej z buczeniem, to wypinasz drivery od Y-sus/a. Jak nie buczy a moduły tylko lekko podbrzękują to znaczy że Y i X pracują a hałas przychodzi z panela plazmowego.

Ach te buczące kaloryfery, już były posty na ten temat, oby nie tym razem :D
  • Spec od monitorów
    Nie pamiętam dokładnie ,ale dla tego CTRL, kiedyś pisałem dla tego "szkła" co i jak
    Cytat:
    CTRL - cn2072 zewrzeć dwa górne złacza (wszystkiego 4-y piny 4),
    PSU - zwora Vs ON na 5V,
    cn804-1 pin8 z pin9

Dla mnie masz w tył 1- lub 2-wa scany oraz Y
    Możesz sprawdzić na pocz. odł. buczący scan , i sprawdz czy masz połówkę obrazu
    Nie ma (i dalej może buczy?) > w tył Y

Możesz także pokombinować z odł. drugiego scanu ..... jw
    Na wyj. Xout i Yout powino być na zmiennym ok. 80V (jeśli miernik z TRUE ERMS)

Pytanie:
    -oczywiśćie nap. np. VS- VA- zgodne ze stickerem , masz nap. zasilania scanów +5V i +15v ?
    Cytat:
    Vs-197v
    Va-65V
    Vg-15V
    D5.3V- 5.3V

Scany {przedzwonisz " na test diody . jesli pokaże w obie strony wart. 0.6 to do wymiany
    *czytaj traning manual dla plasm Samsunga ,były na forum zamieszczane razem z obrazkami

Lisku, proszę poprawić swoją pisownię, i pamiętać o niej w przyszłości. [radsat]
  • Poziom 20  
    cn804-1 pin8 z pin9 Gdzie to? Podłączając jeden (którykolwiek) driver już buczy, tylko słabiej. Gdzie dokładnie mierzyć napięcia skanów? Na wyj. Xout i Yout ok