Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A300-15j - Toshiba A300-15J złe wykrywanie akumulatorów

29 Sie 2012 11:14 2016 2
  • Poziom 11  
    Na Toshibie A300-15J PSAJ4E niepoprawnie wykrywa akumulatory i zamienniki.
    Jeśli wykryje zamiennik i ładuje go to znowu jest problem gdy na baterii obciąży się laptopa np. Youtube - bateria odcina zasilanie od razu.
    Uruchamia się zarówno z baterii jak i zasilania jak i z jednym i drugim naraz.

Oryginalnej baterii PA3534U-1BRS 4400Wh nie wykrywa poprawnie: z zasilaniem nie widzi w ogóle, na baterii: nieznane w systemie Windows 7
    Linux Ubuntu widzi jedynie model baterii, producenta już nie i laptop nie chce jej ładować.

100% problem z laptopem. Był wymieniany mostek główny na płycie głównej.
    Wszystkie napięcia na baterii i na płycie w normie - są poprawne z baterią jak i z zasilaniem

Przetestowana bateria i zasilacz.

Który układ odpowiada za zasilanie baterii na płycie głównej i czy można go wymienić?

Słyszałem że niektóre laptopy nie przyjmą akumulatorów pojemniejszych niż nominalna bateria - czy to prawda?

Mój laptop dawniej miał aku 40Wh ten aku ma 44Wh.
    Ze starymi bateriami z innych Toshib współpracuje normalnie

Nie mam możliwości załatwienia 40Wh nowej oryginalnej baterii, na zamiennikach 40Wh wyłączał się po lekkim obciążeniu.

Maksymalne obciążenie oryginalnych aku nie wyłącza od razu tylko rozładowuje poprawnie baterię (niestety muszę ładować na innym laptopie)

Czy początkujący elektronik taki jak ja może to sam naprawić?
  • Poziom 28  
    Bez oryginalnej sprawnej baterii trudno będzie zdiagnozować. Możesz poszukać kogoś z podobnym sprawnym laptopem i sprawdzić jak zachowują się twoje baterie.
    Na początek spróbuj zaktualizować bios programowo, nawet jak jest aktualny, i może współpraca z bateriami się poprawi. Program flaszujący pod dos trzeba ustawić tak aby nie sprawdzał podłączonej baterii i wersji biosa. Operacje trzeba przeprowadzić starannie, bo nieudana aktualizacja unieruchomi komputer. Niewykluczone, że część programu biosu odpowiedzialna za ładowanie jest uszkodzona, lecz jeśli sama kość biosu jest felerna, to w czasie flaszowania padnie i trzeba będzie zrobić nową w programatorze. Dalej trzeba zdiagnozować KBC.
    Sam oceń czy możesz takie operacje przeprowadzić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Kości BIOS są 100% sprawne, flashowanie z resetem nic nie daje. Ku mojej frustracji wszystkie 7 akumulatorów które testowałem działa na laptopie A300-1EW a mój działa poprawnie wyłącznie z oryginalnymi aku do 4000 mWh a z zamiennikami bywa różnie.
    Wygląda na to że rzeczywiście producent "uwidział" sobie żeby akurat mój laptop nie przyjmował aku powyżej 4000 mW a nie wiem jak ten problem obejść.
    Pozostaje sprzedać tą baterię i kupić sobie "mniejszą".
    Słyszałem że z niektórymi modelami Dell'a taki problem też występuje, zastanawiam się czy zamiana zasilacza wewnętrznego u mnie poskutkuje.