Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie na małe dyskoteki.

Daniel7111 29 Aug 2012 14:41 3453 39
    Daniel7111
    Level 9  
    Witam. Jestem nowy na forum, szukałem dosyć dużo ale nie umiem znaleść odpowiedniej odpowiedzi. Mianowicie, dopiero zaczynam przygodę z sprzętem, chciał bym nagłaśniać małe imprezy około 50-80 osób. Budżet jaki mam do wydania to około 800 zł (wiem że to mało) w tej cenie potrzebuję jakiegoś wzmacniacza/końcówki mocy i kolumn który wystarczały by na moje potrzeby. Istnieje możliwość zakupienia jednej kolumny i wzmacniacza a później dokupienia drugiej. DIY raczej nie wchodzi w grę bo kompletnie się nie znam. Początkowo myślałem o gotowych zestawach na allegro z VK ale jak doczytałem to jest to nie warte kupowania, znalazłem jeszcze takie altusy http://allegro.pl/altus-140-okazja-slask-i2590606536.html ale nie wiem czy mi wystarczą i jaki wzmacniacz do tego. Są też głośniki STX, co mogli byście mi doradzić ?

Ps. dj-MatyAS proszę o nie usuwanie moich tematów od razu po założeniu, poza tym nie ma na forum odpowiedzi która mnie satysfakcjonuje dostatecznie więc próbuje o nią zapytać. A odpowiedź w stylu skoro znalazłeś opinie o VK to tą też znajdziesz jest co najmniej nie na miejscu.
    mlody1432
    Level 13  
    Niestety z tym budżetem niczego sensownego nie znajdziesz (chodzi mi oczywiście o absolutne minimum). Dozbieraj trochę pieniędzy i śledź Bazar na forum oraz znany serwis aukcyjny. Szukaj tylko nagłośnienia estradowego. Altusy i domowe audio sobie odpuść bo się zwyczajnie nie nadaje do takiego zastosowania.
    bestboy21
    Level 39  
    Aukcja 2590026726.
    Nic "mądrzejszego" nie wymyślisz w tej cenie. Nawet i to będzie słabe i trzeba będzie trzymać ręce na heblach, im mniej "watów" tym więcej trzeba mieć w głowie żeby te braki nadrobić, ale to już dyskusja na całkiem inny temat....

Słaby sprzęt i niedoświadczony DJ to jakby "blondynkę" autobusem w centrum warszawy puścić :lol:

Może byś tak podał wymiary pomieszczenia, liczba ludzi to kiepski wyznacznik.

Można kupić koniec T.Amp E-800 za 550zł, pytanie CO DALEJ , jedną używaną kolumnę ... ? eee ....
    Daniel7111
    Level 9  
    Pomieszczenie około 10x8x3. Jaki wzmacniacz był by dobry do kolumn stx pa 400 ? Czytałem o tym T.Amp ale one są drogie, a ja ma skrajny budżet niestety, czy wzmacniacz tego typu http://allegro.pl/promocja-wzmacniacz-mc-crypt-pa-3000-2x180w-f-vat-i2563334073.html lub coś takiego: http://allegro.pl/wzmacniacz-odtwarzacz-mp3-sd-usb-nowosc-2-x-250w-i2570943987.html dało by radę uciągnąć te kolumny ?
    bestboy21
    Level 39  
    Od razu zaopatrz się w tarcze przeciw pomidorom i butelkom.
    Daniel7111
    Level 9  
    Dobra to wiele wyjaśnia ;p podsumowując, co było by lepszym rozwiązaniem ? Dorwać jakiś dobry wzmacniacz (proponujecie jakiś poza T.AMP e 800?) i do tego kolumny Stx czy ten zestaw eltrona który podałeś ? I czy te eltrony wystarczą na moje potrzeby ?
    bestboy21
    Level 39  
    Nie kupisz nic tańszego od T.Ampa a eltron na tą salę 10x8 od biedy da sobie radę, ale basem na pewno nie powali.
    mlody1432
    Level 13  
    Być może kolega zbeszta mnie za proponowany zestaw, ale zaryzykuję.
    2540799507 - Gran ZG2505 (nowy wysokotonowy) + elmuz pracujący w 4Ω
    2540799995 - no - name (wydaje mi się, że jest to krajowy wyrób) + elmuz pracujący w 4Ω
    2591649712 - samoróbki (przydałaby się mała modyfikacja skrzyni, chodzi o oddzielenie dwóch różnych głośników) + elmuz pracujący w 4Ω lub zaproponowany E800.
    Oczywiście minimalnie przekroczyłoby to budżet jeżeli ceny zbytnio nie podskoczą. Optymistycznie podchodząc 100zł - 200zł więcej od założonej kwoty, ale może autor będzie chciał mieć coś co jakoś zagra i tarcza nie będzie potrzebna.
    Daniel7111
    Level 9  
    Te samoróbki były by odpowiednie, tylko zależy do ile podskoczy licytacja, dodatkowo jakiś mądry wzmacniacz do tego i dało by radę, a 100zł jeszcze może dał bym radę skołować. A jeśli nie to jedynie stx zostaną, bo altusy odradzają do takiego użytku z tego co słyszałem.
    DjMapet
    Level 43  
    Z tego zestawienia - Elestry.
    Jednak dopytał bym gościa o to czy wszystkie głośniki są oryginalne (Beyma) i sprawne, oraz poprosił o fotki głośników.

Pozdrawiam.
    Daniel7111
    Level 9  
    A jest w stanie ktoś polecić wzmacniacz do nich ? Taki z niższej półki cenowej ?
    bestboy21
    Level 39  
    Używanego T.Ampa albo coś z tej okolicy, za słaby wzmacniacz to najgorsze przekleństwo, jak wyjazd maluchem z kampingiem. (nie wiadomo kto bardziej zmęczony, samochód czy kierowca :| ) .

Na pewno NIE Nightline , Skytec, Hollywod :lol: niech cię nawet myszka nie świerzbi żeby to kupować :twisted:

Czasami trafi się jakiś zadbany dziadunio albo T.Amp z walniętym wentylatorem za połowę ceny (bo się ktoś nie zna) do dzisiaj sobie pluje w brodę bo mogłem mieć T.Ampa prawie za darmo (ktoś był za bogaty , nie interesuje mnie to ).
    Daniel7111
    Level 9  
    No rozumiem, muszę coś wykombinować, myślę również teraz nad DIY żeby spróbować, ewentualnie zgłoszę się o pomoc do elektryka, na razie szukam schematów które były by w miare dobre/sprawdzone i nie zbyt drogie. Jakieś pomysły ? :)
    bestboy21
    Level 39  
    Daniel7111 wrote:
    No rozumiem, muszę coś wykombinować, myślę również teraz nad DIY żeby spróbować, ewentualnie zgłoszę się o pomoc do elektryka, na razie szukam schematów które były by w miare dobre/sprawdzone i nie zbyt drogie. Jakieś pomysły ? :)

Koszt transformatora i radiatorów bardzo skuteczne zweryfikuje twój światopogląd co do DIY. (w cale tanio nie będzie).
    Daniel7111
    Level 9  
    Chciał bym zrobić te kolumny: http://www.stx.pl/pa-400-4-fr-757.html
    Ale nie mogę znaleść ani głośników w nich zastosowanych na stronie stx ani zwrotnic które były by odpowiednie, na forum znalazłem jedynie schematy kolumn stx ale mocniejszych. Wie ktoś jaka zwrotnica była by odpowiednia ? I gdzie znaleść zastosowane tam głośniki ?

Ps. Czy eltron 100u da radę z orginalnymi kolumnami http://www.stx.pl/pa-400-4-fr-757.html ?
    bestboy21
    Level 39  
    Daj spokój eltronowi, niech sobie gra hymn na szkolnym apelu a nie dyskoteki z łubu-dubu.
    User removed account
    User removed account  
    bestboy21
    Level 39  
    Golon27 wrote:
    Na Eltronach dawno temu grało się świetne imprezy :) Może kolega by spróbował zrobić kolumny na nowej 15" stxa i d500 albo d800? Parametry wyglądają zachęcająco i możliwe że kopną coś tam basem. Do tego używany Elmuz albo T.amp i jakoś to zagra.

Dawno temu to i WSki grały w remizie, chłodzone wentylatorem pokojowym predomu :lol: ale nie uwsteczniajmy się bo zaraz ktoś poleci sznurki i frędzelki z bibuły ;)

Tylko nie elmuz 2108, nie ma przyszłości, nie może pracować przy 4Ω i nawet porządnie nie napędzi tej elestry, no chyba że to mają być imprezy w przedszkolu.

Swoją drogą ciekawa koncepcja 80 osób na sali 80m² , chyba że się koledze coś wymiary pomyliły.
    bestboy21
    Level 39  
    Daniel7111 wrote:
    http://allegro.pl/the-t-amp-s-150-okazja-i2586925931.html ta końcówka była by dobra do tych stx'ów ? Czy za słaba ?

Przy 8Ω odda po 85W na stronę - za mało.
    Daniel7111
    Level 9  
    Zmieniłem post, te kolumny o które mi chodzi mają 4 ohm (przepraszam za niedomówienie)
    bestboy21
    Level 39  
    Wzmacniacz powinien mieć moc równą lub większą od mocy kolumn.
    Chociaż przy tych domniemanych 80m² sprawa trochę odbiega od "normy" :D
    Dać radę to da, pod warunkiem że to jest 80m² i nie zmienisz sali na większą...
    Poza tym sala sali nie równa. Przy tym budżecie to jest jak chodzenie po linie w cyrku. (jak clown spadnie to wszyscy w śmiech...) .
    Daniel7111
    Level 9  
    Hehe rozumiem ;) Nie ma na allegro żadnego wzmacniacza z T.Amp w cenie poniżej 600 poza tym :P A zmacniacze z Pionerra bądź podobnych firm są coś warte ? Ogólnie jest coś poza elmuzem i T.amp co można było by szukać ?
    bestboy21
    Level 39  
    Daniel7111 wrote:
    Hehe rozumiem ;) Nie ma na allegro żadnego wzmacniacza z T.Amp w cenie poniżej 600 poza tym :P A zmacniacze z Pionerra bądź podobnych firm są coś warte ? Ogólnie jest coś poza elmuzem i T.amp co można było by szukać ?

Domowe wzmacniacze na pewno odpadają. ( i wszystkie chińczyki po 300-400zł).
    Daniel7111
    Level 9  
    Więc zostaje tylko T.Amp i Elmuz, czy przychodzi Ci coś jeszcze do głowy ? ;)
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    bestboy21
    Level 39  
    Reloop jest całkiem całkiem.