Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

t32WLU55fHID - LOGIX t32WLU55fHID - czy zaniżenie parametrów wydłuża żywotność ?

lukashekluk 29 Sie 2012 15:09 720 3
  • #1 29 Sie 2012 15:09
    lukashekluk
    Poziom 12  

Witam serdecznie. Proszę o nie usuwanie wątku chcę się tylko dowiedzieć od osoby doświadczonej czy zaniżenie parametrów odpowiednio kontrast, jasność, color wpływa na żywotność telewizora LCD ? Mi zbytnio na odwzorowaniu barw itp. nie zależy. Telewizor pracuje ok 16h dziennie i dlatego też nie chcę go nadmiernie wykorzystwać. I stąd pytanie z tematu:

Czy zaniżone parametry wpływają na żywotność LCD ?

0 3
  • #2 29 Sie 2012 15:14
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Sie 2012 15:23
    lukashekluk
    Poziom 12  

Ja nie mówie tu o zaciemnieniu do minimum. Mam parametry ustawione wszystkie na 40%. Czasami telewizor chodzi o 2 doby. Dlatego chciałbym wiedzieć czy przez zaniżenie parametrów telewizor jest mniej eksploatowany.

A co masz na myśli pisząć "producent się już postarał żeby telewizorek nie miał za długiej żywotności" masz na myśli to że producenci celowo zawyżają wartości pracy telewizora?

telewizor pochodzi z Niemczech wyprodukowano tylko kilka sztuk tego modelu i dlatego też się boje że moge mieć problem z częściami potem ^^

Dodano po 57 [sekundy]:

EDIT: a gwarancja konczy mi się w styczniu. Słyszałem że telewizory mają zegar pracy ale jak to sprawdzić... nie wiem.

Dodano po 1 [minuty]:

szczerze też napiszę że nie zastnawiałem się nad tym że w ten sposób też zmniejszyłem pobór prądu. Telewizor wdł. producenta pobiera 140W. Ale czy na maksymalnych czy na zaniżonych parametrach tego nie wiem. Mi telewizor nie służy do ogladania telewizji tylko do pracy na komputerze stąd moje pytanie. Bo chciałbym żeby posłużył jak najdłużej.

0
  • #4 29 Sie 2012 18:43
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

W większości TV obecnie stosuje się tanie i słabej jakości komponenty ze względów ekonomicznych oczywiście, telewizor jak ma się uszkodzić to i tak to zrobi czym prędzej czy później jezeli się eksploatuje. Można zmniejszyć natężenie podświetlenia w celu osczędności energii.

0
  Szukaj w 5mln produktów