Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative SB Audigy 2 - Trzeszczenie głośników w Windows 7/8

29 Sie 2012 17:02 3582 17
  • Poziom 8  
    Witam,

Otóż mam taki problem, że nie mogę dostosować głośników na tych systemach w taki sposób żeby nie trzeszczały. Problem pojawia się w momencie gdy obsługuję komputer (normalne przeglądanie stron, dźwięk trzeszczy przy scrollowaniu), lub gdy muzyka na mocniejszy bit (tzn. ta skacząca zielona kreska po kliknięciu ikonki dźwięków w pasku zadań będzie dobijała do góry).

Problem nie występuje na systemie Windows XP SP3, dźwięk jest idealny i nie ma możliwości żeby się gdziekolwiek przyciął (z czego wynika, że na pewno nie jest to problem sprzętu tylko oprogramowania),

Instalowałem już chyba wszystkie możliwe rodzaje sterowników, nawet te nieoficjalne (Daniel_K Support pack 3.8 itp. wersje)

Oczywiście komputer zeskanowałem kilkoma programami jednak nic nie wykryły (Hijack This, Malwarebytes, Combofix i jeszcze parę innych)

I reszta co potrzebne:

System: Windows 8 Release Preview 32-bit (6.2, Build 8400)
    Głośniki: Creative Inspire T6160 5.1
    Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster Audigy 2
    BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
    Procesor: 2x 2.8Ghz
    RAM: 2gb

Dodam tyle, że na chwilę obecną są zainstalowane podstawowe sterowniki i przy poprawnych ustawieniach z panelu sterowania (każdy głośnik wydaje odpowiedni dźwięk po zaznaczeniu i jest ustawione na 5.1) muzyka leci tak jakby było 2.1 z trzeszczeniem,

Creative SB Audigy 2 - Trzeszczenie głośników w Windows 7/8

Link do płyty głównej:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-8i945plge-rh/

Proszę o pomoc i pozdrawiam,
    1993MRC.

Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Poprawiłem. [WojtasJD]
  • Poziom 13  
    a sprawdziłeś mocowanie karty dźw. w slocie i to, jak siedzą w gniazdach wtyczki?
    czasem pomija się takie oczywiste sprawy ;)
  • Poziom 8  
    tak, to m.in. było sprawdzane :D, wejścia do karty też przeczyściłem (fakt faktem ustaliłem już, że problem tkwi w windowsie ;) )
  • Poziom 11  
    po prostu nic nie zrobisz. Release Preview wiesz co to znaczy ? wina niedopracowanej wersji Windowsa i tyle. poczekaj na oficjalne wydanie Windows 8 :)
  • Poziom 8  
    ale ten system zainstalowałem dopiero dzisiaj, z tym problemem borykam się już prawie pół roku i uznałem, że sam nie jestem w stanie go rozwiązać (a ciągłe przesiadanie się z jednego systemu na drugi nie wchodzi w rachubę) problem identycznie występuje na win 7 64bit/32bit. Ósemkę zainstalowałem dla sprawdzenia czy może zrobili jakiś postęp w tej sprawie :D
  • Poziom 21  
    ja bym powiedział, że jest to problem sterowników, poszperaj na stronie producenta może udostępnili coś nowego...

PS. Jak ustaliłeś, że problem tkwi w Windowsie? Może karta ma gniazdo uszkodzone, lub karta jest uszkodzona.
  • Poziom 8  
    Już pisałem :D - "Problem nie występuje na systemie Windows XP SP3, dźwięk jest idealny i nie ma możliwości żeby się gdziekolwiek przyciął (z czego wynika, że na pewno nie jest to problem sprzętu tylko oprogramowania), "

Dokładniej instalując sterowniki ze strony producenta na XP wszystko działa świetnie, (fakt faktem też trzeba się pomęczyć żeby znaleźć odpowiednią wersję). Na 7,8 instalowałem chyba z 5 wersji sterowników (a pobierałem znacznie więcej ale instalator wykrywał, że mam niekompatybilne urządzenie) i żadna nie rozwiązywała problemu,

Ma ktoś jakieś pomysły jak temu zdziałać? :D
  • Poziom 8  
    Ani sterowniki ani PCI Latency Tool nie zainstalowały się,

W sterownikach wykrywa, że nie mam odpowiedniej karty a PCI Latency Tool odpada już przy instalacji, da się jakoś inaczej ustawić nie używając tego programu?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Uszkodzenie wydawało się być w płycie głównej, która i tak od dawna szwankowała (podpięcie czegoś do portu USB resetowało komputer), teraz pojawił się inny problem mianowicie po wymianie płyty głównej na Asrock 775dual - 880 pro (i zachowaniu poprzednich części, procesor zgodny itp.) wszystko chodzi strasznie powoli, oglądnięcie filmiku na yt jest praktycznie niemożliwe (z 3-4 fpsy są) 100% użycia procesora się pojawia aczkolwiek dźwięk chodzi tak jak powinien i nie słychać już żadnych trzasków, co może to powodować? Zarówno na chrome jak i na firefoxie są ściny, temperatura procesora sięga max 78 stopni (normalnie 60~), płyty głównej 45~
  • Poziom 21  
    instalowałeś od nowa Windowsa po zmianie płyty?
  • Poziom 8  
    up@

nie, wszystko stare tylko płyta nowa ;d

Po dłuższym korzystaniu stwierdzam jednak, że problem występuje tylko w przeglądaniu stron internetowych, normalna praca na komputerze przebiega świetnie, nie ma ścin itp. "lżejsze" strony też chodzą w miarę dobrze, ale już te przeładowane reklamami, flashem nie da się praktycznie przeglądać (otwarcie 5+ zakładek powoduje zawieszenie się komputera). Dodam, że w czasie pisania tego posta mam półsekundowe lagi z tekstem spowodowane właśnie przez yt, jest na to jakiś sposób? ;d
  • Poziom 21  
    jak wymieniasz płytę na inny model -> reinstalujesz cały system, bo jest problem ogólny ze stabilnością.
  • Poziom 8  
    hmm a jest to konieczne? ;x zainstalowałem cały pakiet sterowników, komputer w obsłudze działa bardzo dobrze tylko jest wyjątkowo denerwujący problem z przeglądarką :|
  • Poziom 10  
    Rozwiązanie problemu trzasków i przerywanego dźwięku Audigy na Windows 7.
    Panel Sterowania>Sprzęt i dźwięk>Opcje zasilania i zaznaczamy wysoka wydajność (czasami trzeba kliknąć Ukryj plany dodatkowe aby się pojawiła ta opcja). Proszę.
  • Poziom 37  
    Szukaj sterownika P17X w wersji 2.6.

Jak nie znajdziesz, mogę się podzielić moim prywatnym na PW.

No chyba, że moderacja pozwoli na zamieszczenie prywatnego hostingu z plikiem :)

http://sendfile.pl/264710/audio.rar

1. ściągnij

2. wypakuj RAR-em

3. zainstaluj podstawowy sterownik audio

4. zainstaluj sterownik P17X.

Nie jest powiedziane, że wszystko u ciebie będzie działać idealnie, chociaż powinno, ale spróbować nie zaszkodzi.
  • Poziom 2  
    Kolega 1993MRC ma Audigy2, który nie jest kastratem.
    Swoją drogą:
    I
    P17X Series Support Pack 3.0 (Audigy SE/Value/LS - Live 24-bit - X-Fi XtremeAudio - SB 5.1VX - Rocketfish 7.1/5.1) (based on P17X chipset):

- X-Fi Xtreme Audio
    - Rocketfish 7.1
    - Audigy Value/SE/LS
    - Live! 24-bit
    - Audigy LS
    - Rocketfish 5.1
    - SB 5.1 VX

http://danielkawakami.blogspot.com/2014/08/p17x-series-support-pack-30-audigy.html

II
    SB Audigy Series Support Pack 5.0 (based on Emu0kx DSP):

- Audigy
    - Audigy 2
    - Audigy 2 ZS
    - Audigy 4

http://danielkawakami.blogspot.com/2014/08/sb-audigy-series-support-pack-50.html