Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZG60c201 schemat zwrotnicy, głośnik niskotonowy

ostrze 29 Sie 2012 18:30 28362 94
  • #1 29 Sie 2012 18:30
    ostrze
    Poziom 11  

Witam,
    poszukuję schematu zwrotnicy do kolumny ZG60c201. Ma może dostęp do instrukcji serwisowej, albo może ktoś posiada owe kolumny. Byłbym bardzo wdzieczny.
    Prosze jeszcze o pomoc przy wyborze głośnika niskotonowego. Orginalnie siedział tam GDN 30/60 na kobalcie, jednak poprzedn właściciel zamienił na GDN 30/100/7. I teraz się zastanawiam, czy kupić GDN 30/60/1, czy GDN 30/80/2, czy zostać przy tym GDN 30/100/7. A może ktoś ma akurat na sprzedaż GDN 30/60 na kobalcie w dobrym stanie (gwarantuje wysoką cenę :D ).
    Pozdrawiam, a za wszelaką przydatną pomoc z góry dziękuję :)

0 29
  • #2 29 Sie 2012 22:34
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Szukaj oryginalnych głośników trafiają się na allegro.Te które podałeś mają inne parametry.

0
  • #3 06 Wrz 2012 08:10
    ostrze
    Poziom 11  

No ok.
    A to nikt nie posiada schematu zwrotnicy, ani serwisówki tej kolumny?

0
  • #4 06 Wrz 2012 17:39
    1874028
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 06 Wrz 2012 21:57
    ostrze
    Poziom 11  

Hmm ciężko stwierdzić, czy krajowa, czy eksportowa. Napisy na tabliczce są w j. angielskim, naklejka z tyłu - naszym. Głośnik średniotonowy firmy Tonsil.
    Wszystko fajnie, tylko, że zwrotnica nie jest orginalna, a wykonana przez kogoś.
    Za wszelką pomoc bd wdzięczny

0
  • #6 07 Wrz 2012 06:03
    1874028
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 08 Wrz 2012 11:35
    ostrze
    Poziom 11  

witam,
    przesyłam zdjecia zwrotnic, jak i kolumn :)
    głosnik średniotonowy jest orginalny - ma tylko inna kopułkę przeciwpyłowa

0
  • #8 09 Wrz 2012 11:37
    1874028
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 11 Wrz 2012 20:39
    ostrze
    Poziom 11  

No niestety nie mam czym pomierzyć cewek :(
    Jak możesz to napisz, jak według Cb grają te kolumny? Jakie mają brzmienie?

0
  • #10 13 Wrz 2012 00:25
    kris91
    Poziom 15  

kiedyś tego miałem pełno teraz to poszukać...
    jedynie co na te chwile może Cie poratować to ( załącznik )

możesz wykombinować podobną zwrotnice, tych kobaltów też pełno miałem wszystko posprzedawane potrzebującym i teraz nie ma

0
    Załączniki:
  • #11 13 Wrz 2012 05:28
    1874028
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 13 Wrz 2012 09:37
    kris91
    Poziom 15  

poza obudową i wysokotonowym przetworniki te same. a tu chodzi o zrobienie zwrotnicy pod niskotonowy

i nie mysl ze gdn 30/60/3 to ten badziewny z altusow 110 spojrz ile ma ohm: )

0
  • #13 13 Wrz 2012 12:17
    1874028
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 13 Wrz 2012 14:28
    kris91
    Poziom 15  

miałem chyba z 30 kobaltów.
    słucham czym się one od siebie różnią w takim razie ? : )

apropo z innej bajki - gdn 30/80 i 30/120 to to samo :) ta sama cewka tonsil na koncu swojej produkcji wkładał jedną cewke do obu tych głośnikoów

30/60 kobalt od 30/60/3 kobalt nie rowniz się niczym innym jak wkonczeniem - kopułką.

Pozdrawiam
    Miałem styczność z osobami które pracowały w tonsilu i proszę nie mów mi takich głupot nie jeden temat głośników przerobiłem

do autora jak już nie dostaniesz kobaltu nigdzie to włóż 30/80 jest on najbardziej podobny do tego sławnego kobaltu
    również gdybyś znalazł same kosze od kobaltu to bierz cewke wsadzisz z glosnika 25/60

zg 60

altki

zobacz aukcje na allegro -- z tego co widze jest to kobalt napisz do faceta czy sprzeda Ci je osobno i czy mozesz prosic o fotke od tyłu głośnika :)

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). Usunąłem nr aukcji.

0
  • #15 13 Wrz 2012 19:40
    1874028
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 13 Wrz 2012 20:02
    kris91
    Poziom 15  

wskaż mi w którym miejscu napisalem mu ze ma wykonać identyczną zwrotnice ?
    bo uczepiłeś się jak .. :)

ma przynajmniej jakiś poglad na sprawe widzi jak to było zmajstrowane na podobnych gratach tylko ze w kolumnie z BR.

jak na razie widze tylko negujesz wszystko zamiast mu coś podpowiedzieć. tyle na temat nie mam zamiaru prowadzić z Toba dalszych dyskusji bo to się mija z celem. Pozdrawiam :)

0
  • #17 14 Wrz 2012 19:35
    ostrze
    Poziom 11  

No, a naprawdę nikt nie posiada serwisówki do tego zestawu? Aha, i jaką ja posiadam wersję: eksportową, czy krajową?

0
  • #18 20 Wrz 2012 02:24
    Deneb
    Poziom 12  

Tak się składa, że posiadam 2 głosniki GDN 30/60 Kobalt, nie naprawiane, sprawne, posiadam schemat zwrotnicy, narysowany z oryginału i fotki szczegółowe zwrotnicy i płytki drukowanej. Niestety nie znam danych cewek, pozostałe elementy - tak. Jeśli to jest aktualne, to zapraszam na pv.

0
  • #19 22 Wrz 2012 17:02
    ostrze
    Poziom 11  

Deneb napisał:
    Tak się składa, że posiadam 2 głosniki GDN 30/60 Kobalt, nie naprawiane, sprawne, posiadam schemat zwrotnicy, narysowany z oryginału i fotki szczegółowe zwrotnicy i płytki drukowanej. Niestety nie znam danych cewek, pozostałe elementy - tak. Jeśli to jest aktualne, to zapraszam na pv.

Wiadomość już wysłana na priv.
    Dziękuję wszystkim za pomoc ;)

1
  • #20 03 Lis 2012 09:14
    Hemigtx
    Poziom 10  

Witam!

Wczorajszego dnia zostałem właścicielem kolumn w w/w opisie,w sumie uratowałem dosłownie te kolumny od spalenia w piecu...
    Ale historia nabycia kolumn to jedno,największy problem polega na tym,że zwrotnice,które mam są już "grzebane",poprzedni właściciel wlutował żarówki samochodowe nie wiem po co a na domiar złego brakują mi głośniki średniotonowe wraz z pierścieniami srebrnymi wokół nich.

Informacji na temat tych kolumn nie znalazłem poza forum elektrody,niestety na elektryce zwrotnic się nie znam ale zważywszy,że kolumny są piękne chciałbym je ożywić bo na dzień dzisiejszy nie grają:/

Dodatkowo jeden z głośników niskotonowych ma tandetne zawieszenie wymienione parę lat temu przez poprzedniego właściciela a sama membrana wychodzi tylko do góry a nie cofa się w dół.
    ZG60c201 schemat zwrotnicy, głośnik niskotonowy ZG60c201 schemat zwrotnicy, głośnik niskotonowy ZG60c201 schemat zwrotnicy, głośnik niskotonowy ZG60c201 schemat zwrotnicy, głośnik niskotonowy

Tak po prostu,proszę o pomoc w regeneracji tych kolumn,zaczynając od zwrotnic(może po zdjęciach ktoś dojdzie jak można je zreanimować),kończąc na regeneracji/wymianie głośnika z kobaltem.No i oczywiście niech ktoś podpowie jakie głośniki średniotonowe mam zakupić.

0
  • #21 03 Lis 2012 17:58
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Hemigtx napisał:
    ,poprzedni właściciel wlutował żarówki samochodowe nie wiem po co
    Żarówki samochodowe mają na celu ochronę głośników wysokotonowych. Z tego co pamiętam, żarówki były tam fabrycznie. Zwrotnice wyglądają na oryginalne.
    Hemigtx napisał:
    Dodatkowo jeden z głośników niskotonowych ma tandetne zawieszenie wymienione parę lat temu przez poprzedniego właściciela a sama membrana wychodzi tylko do góry a nie cofa się w dół.
    Zmierz rezystancję cewki. To zawieszenie można wymienić. GDNy oryginalne ?
    Z GDMem będzie problem. Tam był bardzo rzadko spotykany głośnik GDM 18/80/5. Obecnie nie da się go kupić. Musiałbyś wstawić coś innego o średnicy 18cm i dokonać modyfikacji zwrotnicy.

PS. Zamieść właściwie zdjęcia.

0
  • #22 04 Lis 2012 11:50
    Hemigtx
    Poziom 10  

Dziękuje za wrócenie uwagi na źle zamieszczone zdjęcia,już się poprawiłem i przeczytałem cały punkt regulaminu.
    No ok,skoro żarówka w tym wypadku jest rodzajem bezpiecznika to rozumiem jej zastosowanie ale teraz pytanie dlaczego kolumny nie są sprawne,brak jednej żarówki nie powinien w takim razie odłączyć całego zestawu.
    Chętnie zmierzę rezystancję tylko,źle trafiłem na to forum jako laik z elektroniki,nawet wiedza ze szkoły poszła w las...
    Dodam,że jedyne urządzenie do pomiaru elektryki itp. jakie posiadam to multimetr.
    Głośniki niskotonowe naszczęście są oryginalne na kobalcie 30/60 8ohm,średniotnowe zdecydowanie muszę dostać w oryginale,naczytałem się na google,że był to nietuzinkowy głośnik i by cały zestaw brzmiał jak przed laty usilnie będę poszukiwać oryginałów,nie toleruję tutaj półśrodków i liczę się,że koszt ich zakupu będzie odbiegać od standardowo dostępnych.

Wiem,że nie jest to proste ale chciałbym krok po kroku odtworzyć zgodnie z oryginałem w/w kolumny(wizualnie również dlatego jutro lecę szukać właściwej okleiny)
    Zamieszczę kilka wyraźniejszych zdjęć,na jednym widać kopułkę na wysoki ton,niestety jedna sztuka.

ZG60c201 schemat zwrotnicy, głośnik niskotonowy ZG60c201 schemat zwrotnicy, głośnik niskotonowy ZG60c201 schemat zwrotnicy, głośnik niskotonowy ZG60c201 schemat zwrotnicy, głośnik niskotonowy

0
  • #23 04 Lis 2012 13:30
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Hemigtx napisał:
    jakie posiadam to multimetr.
    Ustaw na pomiar rezystancji i zmierz jaki opór wykazuje GDN.
    Hemigtx napisał:
    ,średniotnowe zdecydowanie muszę dostać w oryginale,naczytałem się na google,że był to nietuzinkowy głośnik i by cały zestaw brzmiał jak przed laty usilnie będę poszukiwać oryginałów,nie toleruję tutaj półśrodków i liczę się,że koszt ich zakupu będzie odbiegać od standardowo dostępnych.
    Nie chodzi tutaj nawet o koszt. Tych głośników się po prostu nie sprzedaje.
    Hemigtx napisał:

Zamieszczę kilka wyraźniejszych zdjęć,na jednym widać kopułkę na wysoki ton,niestety jedna sztuka.
    Co ? Kopułki są na tacach. Pod przełącznikami.

0
  • #24 04 Lis 2012 14:52
    Hemigtx
    Poziom 10  

Wg.wskazań miernika opór cewki to 0,04 z ciekawości zmierzyłem opór sprawnego głośnika GDN 20/40/8 i wynosi 7,1 tak więc moja cewka w głośniku z kobaltem jest do wyrzucenia?

telecaster,rozumiem,że nie są dostępne w sprzedaży ale może kiedyś trafię na używki lub po prostu ktoś kto natknie się na ten temat przypomni sobie,że ma leżeć dwa takie głośniki i będzie mógł się z nimi rozstać za pomocą sprzedaży.

Zdjęcie jedynie poglądowe,miało dostarczyć informacji jakiego elementu poszukuję.Źle zostałem zinterpretowany.

0
  • #25 04 Lis 2012 18:20
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Hemigtx napisał:
    moja cewka w głośniku z kobaltem jest do wyrzucenia?
    Niestety na to wygląda. Sprawdź jeszcze czy lica nie zwiera, ale czarno to widzę.
    Hemigtx napisał:
    ale może kiedyś trafię na używki lub po prostu ktoś kto natknie się na ten temat przypomni sobie,że ma leżeć dwa takie głośniki i będzie mógł się z nimi rozstać za pomocą sprzedaży.
    Nie zrozumiałeś mnie. Tych głośników nikt nie sprzedaje. Są zbyt rzadkie aby się ich pozbywać.
    Hemigtx napisał:
    djęcie jedynie poglądowe,miało dostarczyć informacji jakiego elementu poszukuję.Źle zostałem zinterpretowany.
    A czego szukasz ?

0
  • #26 04 Lis 2012 20:19
    1874028
    Użytkownik usunął konto  
  • #27 04 Lis 2012 21:02
    Hemigtx
    Poziom 10  

Szukam dokładnie "lejka" montowanego na głośnik wysokotonowy.Jedna sztuka znalazła się w środku kolumny podczas jej rozbierania tyle,że drugiej sztuki już nie posiadam.
    Lica nie zwiera także cewka musiała zostać spalona.Przeglądam fora i allegro ale nie można dostać zestawu naprawczego do tego przetwornika,może ktoś przerabiał temat cewki w tym głośniku z kobaltem,jakaś wymiana na inną najbliższą oryginałowi?
    Szkoda tylko,że chyba będę musiał wymienić membranę wraz z tą cewką i już powstanie coraz większe odstępstwo od oryginału.
    adaś23 poszedłem Twoim tropem,na szybko wpisałem ten model głośnika GDM w allegro i google tyle,że na chwile obecną również i ten model jest niedostępny.
    Miałbym przy okazji prośbę,szukam okleiny na obudowy,w sensie moje szukanie zakończy się pewnie poprzez allegro bo wybór jest ogromny tyle,że nie mam przed sobą wzornika oryginalnej okleiny.Czy potrafiłbyś na podstawie zdjęć z aukcji porównać strukturę ze swoimi kolumnami?W sieci znalazłem masę fotek z tymi zestawami głośnikowymi ale zdjęcie obudowy nie odzwierciedla rzeczywistości.Wiem,że działa to w dwie strony ale tak chyba było by celniej trafić tę odpowiednią.
    Link do aukcji posiadam i mogę podesłać na priv.

W sumie to mam kilka różnych zestawów tonsila począwszy od zgc 20 kończąc po mildton 110 i altus ale moja ciekawość brzmienia zg60c201 nie pozwoli mi zwyczajnie olać tematu.A żeby być w pełni szczęśliwy muszę mieć pełne oryginały bo na co mi kolumny,które nawet jak już zagrają to będą wyglądać jak z pu.y.

0
  • #28 04 Lis 2012 21:14
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

adaś23 napisał:
    Kolego Hemigtx nie słuchaj tych rad powyżej bo są ...(przemilcze), miałem tych kolumn 9 par (została mi jedna idealna) i nigdy takich głośników nie posiadały.
    Chętnie bym zobaczył. Niestety miałem okazję słuchać tych kolumn w wersji z GDM 18/80/5. Miałem kiedyś papiery tej wersji. Jeśli masz inne, to pokaż, chętnie zobaczymy. Kolumny są rzadkie.
    adaś23 napisał:
    Wersja na kraj, choć nie ma dokumentów
    No właśnie. Raczej zwrotnica nie była identyczna...
    Hemigtx napisał:

Szukam dokładnie "lejka" montowanego na głośnik wysokotonowy
    Chodzi Ci o tubkę na GDWK ? To się da dorobić. Zgłoś się do firmy wykonującej kształtki z tworzyw sztucznych.
    Hemigtx napisał:
    Lica nie zwiera także cewka musiała zostać spalona.Przeglądam fora i allegro ale nie można dostać zestawu naprawczego do tego przetwornika,może ktoś przerabiał temat cewki w tym głośniku z kobaltem,jakaś wymiana na inną najbliższą oryginałowi?
    Napisz do Umifonu (www.umifon.pl).
    Hemigtx napisał:
    zkoda tylko,że chyba będę musiał wymienić membranę wraz z tą cewką i już powstanie coraz większe odstępstwo od oryginału.
    A skąd. Trochę precyzji i zachowasz oryginalną membranę.
    Hemigtx napisał:
    oja ciekawość brzmienia zg60c201 nie pozwoli mi zwyczajnie olać tematu
    Brzmią ciekawie, coś pomiędzy Zg25c a Zg40c. Na prawdę dobre zestawy.
    One były chyba fornirowane. Chyba, bo widziałem je dawno. Pokaż zdjęcie firmie sprzedającej fornir, dobiorą właściwy.

0
  • #29 05 Lis 2012 15:33
    Hemigtx
    Poziom 10  

Tak,poszukuję tubki z GDWK,jeśli do czasu uruchomienia kolumn nie kupię oryginału to będę musiał zrobić swoją formę i odleję tubę z żywicy.
    Napisałęm do Tonsila i Umifonu odnośnie GDM i cewki do GDN,jak odpiszą to zamieszczę informację na forum.
    Fornirowanie odpuszczę sobie,okleina jest łatwiejsza do nałożenia zwłaszcza,że front obudowy ma kilka zagięć do wykonania i okleina lepiej się dopasuje.Nigdy nie wykonywałem fornirowania tak dużych elementów z zagięciami więc aby nie zepsuć efektu wolę nałożyć okleinę.
    telecaster Mam prośbę odnośnie zwrotnic bo raczej w nich będzie leżeć usterka,czy z pomocą dokładnych zdjęć będziesz mógł mi pomóc w ich naprawie? Nie wiem jakie elementy po tylu latach wymagają wymiany jak również co z czym i gdzie trzeba wlutować.

0
  • #30 05 Lis 2012 20:15
    1874028
    Użytkownik usunął konto  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo