Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informatyka - Politechnika Opolska, Politechnika Śląska

29 Sie 2012 19:15 3927 2
  • Poziom 1  
    Witam.
    W tym roku idę na studia. Zostałem przyjęty na PO na informatykę. Miałem nadzieję, że tamtejszy poziom będzie względnie wysoki, jednak patrząc na wyniki rekrutacji mam co do tego poważne wątpliwości, zaledwie garstka osób na liście miała przyzwoity wskaźnik a co za tym idzie przyzwoicie napisała maturę. Nie wiem czy to się nie przełoży na poziom kształcenia.
    Zastanawiam się teraz nad studiowaniem na Politechnice Śląskiej informatyki na wydziale Matematyki Stosowanej, na którą ciągle można się rejestrować.
    Moje pytania: czy ktoś wie na jakim poziomie jest Informatyka na tym wydziale? Zdaję sobie sprawę, że na moje drugie pytanie ciężko będzie odpowiedzieć, ale je zadam. Gdzie Waszym zdaniem będzie wyższy poziom - na PO czy na PŚ na wydziale MS?
    Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Na PŚ wszyscy celują w wydział AEI, potem ew. elektryczny - pewnie dlatego na MS są jeszcze miejsca. Ciężko ocenić, gdzie jest wyższy poziom. Na PO studiuje kilka moich znajomych, oraz znajomi znajomych, którzy orłami nie byli i sobie całkiem dobrze radzą, więc poziom pewnie nie jest wygórowany.
    Nie wiem jak to wygląda w Opolu, ale w Gliwicach/Katowicach są dobre warunki, żeby dostać pracę jeszcze w trakcie studiów (o ile coś potrafisz).
    Nie bierz sobie uczelni tak do serca. Ważnym jest, żebyś się o ile to możliwe, rozwijał również na własną rękę. Właściwie na tym polega cała nauka - uczelnia ma Cię tylko naprowadzić.
  • Poziom 9  
    Dajanek93 napisał:

Zastanawiam się teraz nad studiowaniem na Politechnice Śląskiej informatyki na wydziale Matematyki Stosowanej, na którą ciągle można się rejestrować.
    Moje pytania: czy ktoś wie na jakim poziomie jest Informatyka na tym wydziale?

Na słabym jak i cały wydział. Lądują tam informatycy wyrzuceni z innych wydziałów. Z resztą, sam kierunek raczej powinien się zwać 'metody informatyczne w matematyce'.