Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat b3 - 1.8 35i 92r. ciągle palące się swiatła

29 Sie 2012 20:35 2286 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Od paru dni ciągle palą mi się światła drogowe, nie ma możliwości przełączenie na światła do jazdy dziennej gasną jedynie po odłączeniu akumulatora . Dziś odłączyłem włącznik do świateł od jazdy dziennej i postojowych, włącznik świateł drogowych przy kierownicy nawet licznik i wyjąłem bezpieczniki nr. 11,12 od świateł drogowych i nadal się włączają po podłączeniu akumulatora. Przekaźnika od świateł nie znalazłem. Nie mam już pojęcia gdzie szukać przyczyny, możliwe że jest jakieś zwarcie na przewodach, ale nie mam pojęcia jak to znaleźć bez wyciągania połowy elektryki z auta.
    Mam nadzieje że admin nie wyrzuci tematu do kosza :D
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Przełącznik zespolony pod kierownicą całkiem odłączyłeś? Bo wygląda na zgrzane styki od mrugnięcia długimi.
    Przekaźnika od świateł nie ma.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Sprecyzuj najpierw co za światła 'dzienne", jakieś dokładane? Drogowe czyli tzw. długie? Przekaźników fabrycznie nie ma od świateł.
    olkidoki napisał:
    Mam nadzieje że admin nie wyrzuci tematu do kosza

Admin ma inne rzeczy do roboty. Ale moderatorzy mogą wyrzucić...
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Błażej raczej tak są tam dwie wtyczki, obydwie odłączyłem.

ociz Dziś wyjąłem żarówkę i zauważyłem iż się palą długie i dzienne
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wywal ten automat do dziennych.
    Zasilanie "wraca" na bezpieczniki?
    światła zapaliły się tak same, czy coś było robione, jakaś ingerencja?
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Wywal ten automat do dziennych.

Chyba nie rozumiem, nie mam żadnego automatu od włączania świateł dziennych (jeżeli o to chodziło)

Cytat:
    światła zapaliły się tak same, czy coś było robione, jakaś ingerencja?

Same się zapaliły na dodatek na początku nie zauważyłem i rozładowały mi akumulator musiałem pod prostownik podłączyć.

Cytat:
    Zasilanie "wraca" na bezpieczniki?

Próbowałem sprawdzić ale po podłączeniu akumulatora było już dobrze, włączniki od świateł działały jak powinny.

Po przejechaniu się trochę znowu się zapaliły, po dojechaniu z powrotem na parking zgasły.
    Chyba będę musiał jednak przejrzeć całą instalację.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Więc postaw auto i zacznij szarpać i obstukiwać instalację. Zacznij od kabiny.
  • Poziom 37  
    To może ustalmy najpierw te definicje: drogowe, mijania, pozycyjne i dzienne - bo Kolega Olkidoki coś wszystko myli i nie wiadomo, co w końcu świeci, a co - nie...
  • Poziom 9  
    Zico63 napisał:
    To może ustalmy najpierw te definicje: drogowe, mijania, pozycyjne i dzienne - bo Kolega Olkidoki coś wszystko myli i nie wiadomo, co w końcu świeci, a co - nie...

Prawda Mój błąd. Palą się światła drogowe(długie) oraz mijania (krótkie).
    Oj chyba teraz się nie pomyliłem, a jak się pomyliłem to już chyba w ogóle nie znam się na światłach :D

p.s. są w jednej żarówce H4
  • Moderator Samochody
    Teraz trochę jaśniej.
    olkidoki napisał:
    raczej tak są tam dwie wtyczki, obydwie odłączyłem

Są 3, trzecia ta najmniej dostępna jest właśnie od świateł.
  • Poziom 9  
    Witam
    Dzisiaj troszkę pogrzebałem w instalacji i znalazłem pod puszką filtra powietrza trzy zwarte ze sobą przewody od świateł, mam nadzieje że już teraz wszystko będzie dobrze.
    Pozdrawiam i dziękuje Wszystkim