Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klasyczny PC - Gaśnie obraz

Ballanear 29 Sie 2012 22:00 1752 9
  • #1 29 Sie 2012 22:00
    Ballanear
    Poziom 10  

Witam serdecznie, od paru dni sporadycznie męczy mnie problem, a dziś w krótkim czasie wystąpił trzy razy i mnie zaniepokoił. Mianowicie podczas użytkowania komputera gaśnie "obraz", problem w tym, że niekiedy się zawiesza niekiedy wciąż działa pomimo braku obrazu (gra muzyka i można wykorzystać skróty klawiszowe min alt+f4). Z początku pomyślałem że może to być wina podświetlania monitora (samsung sync master 920NW) gdyż już kiedyś to było naprawiane. Drugie moje podejrzenie padło na temperature sprzętu:
    procesory (intel core 2 quad) kręcą się koło 45 st. max 50 i podobnie karta graficzna (radeon hd 5770), więc chyba to nie to.
    Jakie mogą być inne przyczyny lub może jednak któreś z powyższych?

Z góry dziękuje za pomoc.

0 9
  • #2 29 Sie 2012 22:03
    1962713
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Sie 2012 22:18
    1010011010
    Poziom 32  

Czasem tak jest, że monitor nagrzewa się w trakcie pracy i wyłącza. Po ostygnięciu można go włączyć i wszystko jest OK.
    Zalecałbym sprawdzenie monitora na innym komputerze.
    Możesz też włączyć BIOS na komputerze i poczekać - jak monitor zgaśnie to zapewne jego wina.

0
  • #4 30 Sie 2012 07:56
    Ballanear
    Poziom 10  

sprawdzę monitor, ale z nagrzewaniem to raczej nie to, ponieważ sytuacje wyżej opisane trafiają się tylko zaraz po starcie systemu, po dłuższym użytkowaniu nie zauważyłem tego problemu...

0
  • #5 30 Sie 2012 09:25
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Podaj to

DJkredka napisał:
    Podaj pełną konfigurację komputera wraz z modelem i marką zasilacza.

Zasilacz jest bardzo ważnym podzespołem, może powodować niestabilną pracę komputera, zawieszenia, restarty a nawet uszkodzenie całego komputera.

0
  • #6 30 Sie 2012 11:20
    Ballanear
    Poziom 10  

Intel Core 2 quad 4x2,3
    Radeon HD 5770
    4 gb ramu
    hdd 500
    zasilacz OCZ sXs 500

tyle pamiętam, resztę mogę sprawdzić popołudniu jak wrócę z pracy

0
  • #7 30 Sie 2012 11:43
    tomek10861
    Poziom 27  

Tak jak pisali koledzy i koleżanka proszę podać pełną konfiguracje. Ja stawiam albo na zasilacz, albo na wyschnięte, wyburzone kondensatory płyty głównej, karty graficznej.

Dodano po 21 [minuty]:

Zasilacz jest zasilaczem dobrej firmy, ale mimo wszystko warto przetestować Twój PC na innym zasilaczu.
    Ale obejrzyj też czy karta graficzna/płyta główna nie ma wyburzonych kondensatorów, podmień grafikę.

0
  • #8 30 Sie 2012 12:24
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Firmowe zasilacze też się kiedyś psują tylko że nie powodują spalenia reszty podzespołów ponieważ posiadają porządne zabezpieczenia. Sprawdź dla pewności napięcia.

także zalecam sprawdzenie tego:

tomek10861 napisał:
    na wyschnięte, wyburzone kondensatory płyty głównej, karty graficznej.

0
  • #9 30 Sie 2012 12:38
    Ballanear
    Poziom 10  

kasiunia7777 napisał:
    Firmowe zasilacze też się kiedyś psują tylko że nie powodują spalenia reszty podzespołów ponieważ posiadają porządne zabezpieczenia. Sprawdź dla pewności napięcia.

także zalecam sprawdzenie tego:
    tomek10861 napisał:
    na wyschnięte, wyburzone kondensatory płyty głównej, karty graficznej.

W jaki sposób sprawdzić napięcia i gdzie szukać tych kondensatorów i jak rozpoznać w nich wade/uszkodzenie?

0
  • #10 30 Sie 2012 12:53
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ballanear napisał:
    W jaki sposób sprawdzić napięcia

Miernikiem.
    więcej http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-sprawdzic-napiecie-zasilacza-komputerowego

Ballanear napisał:
    gdzie szukać tych kondensatorów

na płycie głównej i karcie graficznej

Ballanear napisał:
    jak rozpoznać w nich wade/uszkodzenie?

przykład
    klasyczny PC - Gaśnie obraz klasyczny PC - Gaśnie obraz klasyczny PC - Gaśnie obraz

Dodano po 59 [sekundy]:

Sprawny kondensator nie ma wybrzuszenia i nic z niego nie może wyciekać.

0