Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 75 - inne parametry

Zbyszko777 30 Sie 2012 01:07 3633 4
  • #1 30 Sie 2012 01:07
    Zbyszko777
    Poziom 2  

Witam
    To może banalne ale nie mogę się połapać w parametrach Altusów 75 i proszę o pomoc.
    W necie czytam, że Altus 75 oznaczenie: ZgB-65-8-051 mają głośniki : GDWT 9/40, GDM 10/60, GDN 25/40, moc znamionowa – 65 W, moc muzyczna 75 W, pasmo 45-18000
    Natomiast ja kupiłem Altusy 75 HGS Electronic
    W których są takie głośniki: GDWT 9/80, GDM/60/4, i wymieniony przez poprzedniego właściciela głośnik STX: GDN 25/100/8 – ale to nie istotne, bo gra dobrze, choć ciekawe jaki był oryginał.
    Problem, że na naklejkach na moich głośnikach jest podana moc 50 W sinusoidalna (znamionowa), 70 W muzyczna , a pasmo 30-20000.
    Wymiary pudla i wygląd zewnętrzny kolumn zgadzają się z danymi z neta.
    Proszę znawców tematu o wyjaśnienie różnic moich kolumn do „normalnych” Altusów 75:
    1) w mocy GDWT
    2) w mocy znamionowej i muzycznej
    3) różnice w paśmie przenoszenia.
    Będę wdzięczny. Pozdrawiam

Dodano po 48 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że chce kupić jeszcze kolejne dwie sztuki Altus 75 i zastanawiam się jak trafie „normalne” Altusy to czy oba zestawy będą grało za bardzo inaczej, nie tylko bas ale całe pasmo a tego bym nie chciał. Ze względu na mocniejsze głośniki basowe, w już zakupionych Altusach, może szukać Altus 110 czy 140? Czy istnieje duża różnica w odsłuchu Altus 75, a 110, a 140?
    Proszę o pomoc

• #2 30 Sie 2012 12:52
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Zbyszko777 napisał:
    STX: GDN 25/100/8 – ale to nie istotne, bo gra dobrze, choć ciekawe jaki był oryginał.
    To bardzo istotne. Czemu ? Pisałem wielokrotnie. Jeśli chcesz żeby to grało przyzwoicie, zmień głośnik na oryginał.
    Zbyszko777 napisał:
    Zapomniałem dodać, że chce kupić jeszcze kolejne dwie sztuki Altus 75
    Po co ?
    Zbyszko777 napisał:
    Czy istnieje duża różnica w odsłuchu Altus 75, a 110, a 140?
    Tak. Każdy z zestawów przeznaczono jest do innego pomieszczenia. Wszystkie do dużych pomieszczeń.
    Zbyszko777 napisał:
    w mocy GDWT
    GDWT 9/80 jest głośnikiem trochę lepiej brzmiącym. Taka to różnica.
    Zbyszko777 napisał:

2) w mocy znamionowej i muzycznej
    Biorąc pod uwagę, że w obu wersjach były takie same głośniki niskotonowe, to różnica wynika z innej metody pomiaru.
    Zbyszko777 napisał:
    3) różnice w paśmie przenoszenia.
    Tej eksportowej wersji nigdy nie rozbierałem. Może obudowa inaczej strojona, może trochę inna zwrotnica. Ciężko powiedzieć.
    Jedno jest pewne. Czy to wersja eksportowa, czy krajowa, gra to dość kartonowo i niezbyt przyjemnie.

• #3 30 Sie 2012 14:24
    398216
    Usunięty  
  • #4 03 Wrz 2012 23:31
    Zbyszko777
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję Panowie za odpowiedzi, rozjaśniło mi się. Dzięki 
    I jeśli mogę jeszcze, czy Altus 75 powinien stać na podłodze, czy może też wyżej na stojakach 50 -70 cm? To samo pytanie dotyczy też Scherzo 110. Czy zestawy 2 lub czterokolumnowe powinny stać na tej samej wysokości , czy nie? Jak to jest w teorii i jak w praktyce?
    Altus 75 do jakiej optymalnej wielkości pokoju (sali) jest przeznaczony?
    Do mocnego i czystego nagłośnienia salonu 60 m, jakiej mocy subwoofer potrzebny? Proszę o propozycję. Pozdrawiam

• #5 04 Wrz 2012 13:12
    egon42
    Poziom 36  

Zbyszko777 napisał:
    I jeśli mogę jeszcze, czy Altus 75 powinien stać na podłodze, czy może też wyżej na stojakach 50 -70 cm?
    Głośnik wysoko tonowy powinien być mniej więcej na wysokości ucha czyli jak siedzisz na ziemi to głośniki mogą stać na podłodze jak siedzisz na krześle to głośniki powinny stać na odpowiednich stojakach jak słuchasz stojąc na krześle to powinno dopasować odpowiednie stojaki ale słuchanie stojąc na krześle jest bardzo niewygodne a więc odradzam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME