Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie łożysko do indesit WG420P

23 Sty 2005 22:59 2620 16
  • Poziom 11  
    czy wie ktoś może jakie są łożyska montowane na osi bębna pralki INDESIT WG420P? chodzi mi o typ i rozmiar. Jaki powienien być typ i rozmiar uszczelniacza (simeringa)?
  • Poziom 15  
    Najprostszy sposób to rozebrać pralkę, napewno każde łożysko a także uszczelniacz jest opisane. Wtedy będzie pewnwe że nie zajdzie pomyłka.
    pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Witam.Łożyska to:6204 i 6205, uszczelniacz to25X47X10 .Powodzenia
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    luna napisał:
    Witam.Łożyska to:6204 i 6205, uszczelniacz to25X47X10 .Powodzenia

Nie wiem jakim cudem tam moze byc simmering mniejszy od lozyska, przeciez lozysko 6205 ma zewnetrzny wymiar 52mm ;)
    Wewnetrzny tez mi nie pasuje bo wynikaloby ze nie ma mosieznego pierscienia pod simmering... Bardzo popularne simmeringi to 30x52mm.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    rozebrałem i sprawdziłem. oczywiście wcześniej zasugerowany podpowiedzią kupiłem łożyska 6204 i 6205 oraz uszczelniacz 25X47X10.
    Niestety w pralce są łożyska 6203 i 6204 oraz uszczelniacz 25X47X10 z tym że jest to uszczelniacz z podwójnymi kołnierzami uszczelniającymi (z obu stron są sprężynki oczywiście obu stron wewnątrz)
  • Poziom 18  
    Zmień tylko łożysko. Simering może zostać. Załóż go tak, żeby woda nie leciała na sprężynę, czyli sprężynka od strony łożyska 6204.
  • Poziom 11  
    niestety musiałem zmienić także symering ponieważ to przez to że łożysko zostało zalane wodą się uszkodziło. Założyłem inny symering ponieważ nie mogłem dostać takiego jak oryginalny i co więcej musiałem założyć go tak że sprężynka nie była od suchej strony tylko od strony wody. Odwrotnie by nie uszczelniał nic. Zdaję sobie sprawę że nie podziała za długo ale trudno odwrotnie nie dziłął by w ogóle.
  • Poziom 14  
    pytanie czy stary zimering nie wyzlobil rowku w osi
    To przygotuj sie za pare miesiecy na ponowne rozbieranie. Nawet szybciej niz uslyszysz jakies niepokojace dzwieki bo szkoda bebna ;)
    No i teraz wiesz juz jaki kupic simmering zeby bylo oki.
    Teraz tez byloby dobrze gdybys zamiast 25X47X10 kupil 25X47X7 i nie wbil go do konca tylko rowno z krawedzia.
  • Poziom 11  
    nie zauważyłem żeby był wyżłobiony rowek, ale w tej chwili zrobione były już 2 prania i nic nie cieknie a pralka działa jak nowa.
  • Poziom 18  
    jacekrybak napisał:
    Zmień tylko łożysko. Simering może zostać. Załóż go tak, żeby woda nie leciała na sprężynę, czyli sprężynka od strony łożyska 6204.

Muszę tu zacytować sam siebie. Oczywiście, że należy wymienić łożyska razem z uszczelniaczem. Moja odpowiedź miała dotyczyć postu, który się znajdował tuż przed nią. Radziłem zmienić to łożysko które kupiłeś, na inne (skoro nie pasowało). Natomiast simeringu radziłem nie zmieniać, czyli założyć ten co kupiłeś i nie szukać oryginalnego. Zawsze przy wymianie łożysk należy wymienić simering, bo on jest przyczyną całego nieszczęścia.
    A dlaczego simering nie uszczelniłby układu przy założeniu go sprężyną od strony łożyska?
  • Poziom 11  
    nie uszczelnił by ponieważ jego konstrukcja jest inna niż oryginalnego. Tzn miejsce styku uszczelniacza i osi było by zbyt blisko lożyska a na pieścieniu wykonanym z mosiądzu (chyba) jest zrobiona fazka i przez to jego średnica jest mniejsza. Dlatego musiałem go odwrócić. Zdaję sobie sprawę że jest to nieprawidłowo ale niestety z tym symeringiem tak musiałem zrobić.
    I dobrze zrobiles bo inaczej by cieklo. I dobrze ze zdajesz sobei sprawe z tego ze sprezynka powinna byc z drugiej strony niz woda, chyba ze jest nierdzewna (w co wątpię). Szybko padnie, ale mozesz spokojnie wyprac wiele razy. Jak bedziesz kupowac simmering do nastepnej naprawy nie kupuj podroby z rzemiosla, tylko jak juz oryginal. Jak nie chcesz wywalac za duzo kasy na oryginal to mozesz kupic polski dobrej firmy INCO 25X47X7 i nie wbic go do konca tylko tak jak pisalem wczesniej, wtedy pierscien uszczelniajacy trafi na swoje miejsce i bedzie OK.
    Łożyska tez polskie, nie kupuj chinskich ;)
  • Poziom 18  
    Może być tak jak opisałeś. Mosiężne pierścienie są sfazowane w bardzo różny sposób. Popieram elektryk2000. Jeśli zdecydujesz się założyć simering grubości 7mm, to postaraj się podłożyć pod niego coś w rodzaju dystansu - jakiś pierścień o średnicy zewnętrznej simeringu i grubości 2-3mm. Bez tego dystansu simering może się przesunąć (przekrzywić) podczas wkładania wału bębna w łożyskowanie i wtedy cała robota na nic.
  • Poziom 11  
    Wiesz musze się przyznać że nie pomyślałem o tym żeby założyć cieńszy symering. Oczywiście było by lepiej bo bym nie musiał go odwracać. Ale teraz to już po kwiatach. Ale dzięki za sugestię.